Ford Explorer – przyszła gwiazda 2016 roku

Image for Ford Explorer – przyszła gwiazda 2016 roku

Nowy Ford Explorer staje na równi z najbardziej znanymi gwiazdami w chwili gdy staje się popularny.
Jest mistrzem w wyczuciu czasu w prezentowaniu swojego nowego modelu. Po tym jak wiele pisze się na temat nowego modelu Forda Bronco, teraz przyszedł czas na nowego Explorera.

Nowy Ford Explorer jest czterodrzwiowym SUVem. W polskiej nomenklaturze zaliczyłbym go raczej do aut pięciodrzwiowych, ale widać amerykanie nie uznają tylnej klapy jako drzwi 😉

Sercem auta będzie 2,3litrowy silnik z serii EcoBoost, który już jest dostępny w poprzednich modelach Explorera.
Nowe Ford został już zaprezentowany na oficjalnej stronie Forda (USA). W Polsce niestety brak jakichkolwiek wzmianek o tym aucie.
Zapowiedziano również wprowadzenie nowego modelu „platinium”, którego wnętrze będzie pokryte wysokiej jakości skórą. Pozostałe elementy wnętrza będą wykonane z aluminium i drewna.
W desce rozdzielczej będzie królował okazały ekran o rozmiarze 10 cali.
Silnik V6 o pojemności 3,5litra z 6 stopniową automatyczną skrzynią biegów. Samochód będzie miał dwa rodzaje napędu – na przód i 4×4. Będzie mieścił 7 pasażerów.

Cena podstawowego modelu Forda Explorera na 2016 będzie oscylowała w okolicy 31 tys dolarów. Napęd 4×4 będzie występował jako dodatkowa opcja i jego koszt to 2 tys dolarów. W tej cenie nabywca otrzyma 290konny 3,5litrowy silnik V6 z 6 stopniową automatyczną skrzynią biegów, ledowe reflektory, 18 calowe felgi, system głosowej obsługi tempomat, piloty do zdalnego otwierania.

Cena dla modelu 2016 Ford Explorer w wersji XLT będzie wyższa i będzie oscylować w okolicy 34 tysięcy dolarów + oczywiście 2tys za ewentualny napęd na wszystkie koła.
Ten model w cenie otrzyma zderzaki, lusterka i klamki lakierowane w kolorze auta. Dodatkowo metalowy grill z przodu, światła przeciwmgielne i obszyte skórą kierownicę i dźwignię zmiany biegów.

Nowy model Forda Explorera na rok 2016 został zaprezentowany na North American International Auto Show, które odbyło się w styczniu 2015 roku.

Poniżej kilka fotek i film.

 

 

 

Wykorzystano materiały z http://carsconcept2016.com/2016-ford-explorer-is-dancing-with-the-stars/

Related Posts