Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

schamat elektryczny 2000r - centralny zamek [drzwi kierowcy]

2007-08-28, 00:23

No wiec takkk...

Wstep: Dzis z racji ladnej i niezbyt upalnej pogody zabralem sie za sciagniecie tapicerki z drzwi kierowcy i sprawdzenia co tam slychac u zamka (auto kupilem z dziura zaklejona tasma)...
Jako ze nie jest to moj pierwszy samochod bez zamka w drzwiach kierowcy, domyslam sie, ze tak samo jak mnie kilka lat temu, wbito ten zamek do srodka, gdyz we wnetrzu samochodu cos sie komus spodobalo (np. radio, tak jak w mojej mazdzie 4 lata temu w Krakowie).... :devil: :shoot:

Czesc glowna: Auto reaguje na przycisk z pilota "otwierajacy" i otwiera auto, ale nie reaguje na "zamykajacy" (trzeba recznie zamknac auto).
Myslalem ze w ogole nie ma wkladu zamka, ale okazalo sie ze zamek jest w drzwiach (moze poprzedni wlasiciel zamknal sobie kluczyki w srodku i jedynie tak mogl sie dostac do wewnatrz? navermind...), wychodza z niego 3 kabelki, da sie do niego wsadzic kluczyk i przekrecic go... O ile przekrecenie w jedna strone daje impuls do otwarcia pozostalych zamkow (zamek centralny), o tyle przekrecenie w druga strone nie daje zadnego impulsu (do zamkniecia pozostalych) :(
Co wiecej... jak zamkne wszystkie drzwi recznie, to po zamknieciu ostatnich przez ok. 30 sekund auto oswietla swoje otoczenie (lampki wnetrza + lampki w lusterkach zewnetrznych), wiec wyglada na to ze zarowno ten zamek w drzwiach kierowcy daje impuls o jego zamknieciu (recznie).

Pytanie: 1) dlaczego, jesli uszkodzony jest ten jeden zamek, centralka nie zamyka wszystkich pozostalych?
2) dlaczego zamek daje impuls o otwarciu, ale o zamknieciu nie - moze jest jednak sprawny tylko gdzies sie kabelki przetarly?

Prosba: jakis schemat elektryczny do mojego auta, albo odpowiedz jak to naprawic (jesli ktos juz spotkal sie z takim tematem) :-)

TIA
Pozdrawiam,
Adrian

chevidan

Re: schamat elektryczny 2000r - centralny zamek [drzwi kierowcy]

2007-08-28, 00:38

stawiam na to ze te drzwi z uszkodzonym zamkiem są winne,znaczy sam zamek lub jeżeli jest sterownik.proponuję najpierw rozebrać tą wkładkę zamka może jakiś styk się uszkodził.

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: schamat elektryczny 2000r - centralny zamek [drzwi kierowcy]

2007-08-28, 01:18

Wlasnie szukam wszelkich mozliwych informacji po necie i widze ze niestety nie tylko ja mam ten problem... :roll:
forum USA: http://www.explorerforum.com/forums/sho ... A+diagr%2A
no nic...dzis juz ide spac, a jutro (jak bedzie jasno :D) wezme sie za szukanie rozowo-zoltego kabelka.... :devil:

Chevi: a jakbym odpial calkiem ten zamek, to myslisz ze wtedy to wszystko bedzie dzialalo? Moze to on blokuje sygnal zamykajacy z centralki.....? :scratch:

Dzieki za pomoc, ide spac :papa:
Pozdrawiam,
Adrian

Wróć do „ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE, ZAPŁON”