Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-07-21, 22:45

RAFBOR, Już jest za późno bo w dzień pisałem żeby to zrobił a teraz zrobię to sam... :evil:

Awatar użytkownika
Klubowicz RAFBOR
Klubowicz
Posty: 6093
Rejestracja: 2008-06-11, 13:12
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-07-21, 22:53

A no skoro tak to.... Ciach!!
Pozdrawiam
Rafal
503 185 961 jak nie odbiorę to oddzwonię

kszesz
Posty: 727
Rejestracja: 2007-07-17, 22:59
Lokalizacja: W-wa Włochy

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-07-25, 20:26


Tutaj może wyjdzie taniej... ?
Taniej wychodzi Plasti Lak-iem polskim odpowiednikiem Dipa
za puszkę 400ml cena 40 zł, kupiłem sobie puszeczkę i spróbuję na
plastiku wewnątrz za kilka dni.

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-07-25, 22:06

kszesz - opisz i pokaż efekty ...
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
Susel_125
Posty: 850
Rejestracja: 2010-09-13, 19:39
Lokalizacja: Zielona Góra
Model Explorera: Ford Explorer 1997 SOHC (207KM)

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-07-26, 11:24

A mi sie wydaje że w naszych Explorerach konsola środkowa od radia jest pomalowana czym podobnym. Łatwo to zadrapać ale nie schodzi płatami jak guma do lakieru.

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-07-27, 23:01

Ja się zastanawiam nad zrobieniem deski na czarno w macie bo mnie wkurza jak się słońce od niej odbija w szybie, ale poczekam na efekt.
Konsola środkowa faktycznie jest pokryta warstwą jakiejś gumy i jak przygotowywałem do lakieru pod hydrografikę to tam gdzie była naruszona to się waży i podnosi pod lakierem, ale trochę zabawy i się da.
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

kszesz
Posty: 727
Rejestracja: 2007-07-17, 22:59
Lokalizacja: W-wa Włochy

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-08-03, 22:35

kszesz - opisz i pokaż efekty ...
Walnąłem tym podrapany i poszarzały plastikowy schowek na desce w Fusionie.
Wyszło ładnie, równo i matowo.
Malowałem pierwszy raz sprayem i jestem zadowolony z efektu.
Fotek nie mam.
Po pierwsze trzeba odtłuścić dokładnie bo nie postarałem się na przycisku otwarcia i odstaje lekko przy takich ryflowaniach (widocznie było tam trochę syfu).
Malować trzeba długo bo conajmniej 4 warstwy ja dałem 6, po każdej warstwie zalecają 30 min. na wyschnięcie. Ja robiłem po 2 warstwy przez 3 dni.
Puszka PlastiLaka 40ml moim zdaniem nie wystarczy na wiele max. to 1 m2 powierzchni.
Maluje się łatwo, bez zacieków a nawet jak, to robi się minimalny i rozpływa się samoczynnie.
Schnie szybko (malowałem przy 28C w garażu) po 5 min można było pryskać kolejną warstwę, ale ja dawałem 24h żeby lepiej związało przy kolejnym podejściu. Nie wyrównuje głębokich rys więc trzeba poszpachlować przed malowaniem. Mocno nie śmierdzi ale jak świeźe to trochę brudzi łapy po 1 dniu już przysycha na amen.
Guma trzyma dosyć mocno ale raczej nie próbowałbym tego szorować. Ślady po paluchach się nie robią można bez obawy dotykać.
Podobno zostaja ślady po rozbitych robalach więc na maskę to raczej słaby pomysł.
Na drobne elementy i sterane deski to może być pomysł ale raczej nie na miejsca w których łatwo o otarcia , rysy. Zobaczymy jak przetrwa próbę czasu i słońca.
Ostatnio zmieniony 2014-08-03, 22:40 przez kszesz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-08-03, 22:58

Jak malowałeś to fotek nie robiłeś, ale teraz możesz zrobić.
Odtłuszczanie to podstawa , zmywacz silikonowy, anty silicon itp. (różnie to nazywają na alle)
Jeszcze tego nie używałem ani nie widziałem karty charakterystyki produktu, ale jak czekałeś dłużej niż jest zalecane to może popełniłeś błąd. Lakiery mają to do siebie że malujemy "mokro na mokro" . Chodzi o to że muszą chwilę podeschnąć aż będą "pyło - suche", ale potem tylko przez ściśle określony czas mają jeszcze tendencję aby zareagować i związać się z poprzednią warstwą.
Malując np. samochód baza + clar, nie możemy dopuścić do przesuszenia bazy bo potem clar będzie odłaził (widziałem na kilku explorerach).
Więc jak jest napisane druga warstwa po 30 min, to tak należy robić, a nawet wcześniej, powinna tam być informacja o optymalnej temperaturze stosowania ( nie mylić z temperaturą przechowywania).
Można oczywiście kłaść następną warstwę po tym jak się przekroczy ten czas, ale wtedy na nowo trzeba matować element lub cały samochód. Ale jak by nie było jest to błąd lakierniczy.
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

kszesz
Posty: 727
Rejestracja: 2007-07-17, 22:59
Lokalizacja: W-wa Włochy

Re: Guma w sprayu zamiast lakieru

2014-08-04, 20:57

Jak napisałem to malowałem pierwszy raz cokolwiek do samochodu a cała moja wiedza pochodzi z Youtuba.
Instrukcji nie czytałem bo za drobne literki :mrgreen:
To nie jest zwykła farba/lakier tylko guma w sprayu więc wszystkie zasady malowania jak mówią na YT można sobie pozapominać. Trzyma się narazie bardzo dobrze a fakturą i dotykiem przypomina powłokę na kamerze DVR którą mam w aucie innej analogii nie znajduję. Nie ma co robic fotek bo nic na nich nie bedzie widać a jak ktoś widział folię czarny mat na aucie to właśnie tak samo to wygląda z plastilakiem.

No i cyknąłem fotke na której nic nie widać :)
Było bardziej błyszczące i odrapane teraz jest matowe.
Załączniki
klapkaPlastilak2.JPG
klapkaPlastilak2.JPG (41.56 KiB) Przejrzano 4074 razy
Ostatnio zmieniony 2014-08-16, 14:14 przez kszesz, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „Kącik OFFROAD-OWY”