Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Piotr1963

Trasy naszych wypraw

2008-11-05, 15:44

Witam Wszystkich,

jak widac wiekszośc z nas to zapaleni off roadowcy, dla których nie ma drogi nie do pokonania, ale sa tez i tacy jak ja, którzy dopiero co łapią powoli bakcyla (nie ukrywam, że dzięki Wam - tym, którzy przejechali już niejedno bagienko)

Mój pomysł na Rubryke Wyprawy jest nastepujacy. Podzielmy ja na dwie kategorie;
1 hard
2 light
zamieszczajmy w nich dokładne opisy naszych tras (np. numery dróg lub namiary GPS) tak aby pozostali mogli zaznać to co poprzednicy lub tez troche zmodyfikować trasę.

Niestety - moje jazdy to jak narazie praca-dom-i takie tam bujanie sie po miescie, ale Wy najprawdopodobniej macie jakies fajne opis. Wiem, że napewno macie z wypraw fajne zdjecia bo wielokrotnie je ogladałem - I zazdroszczę fajnych eskapad!

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-05, 19:43

Pomysl z dzieleniem sie trackami, sciezkami etc bardzo fajny - mysle ze nie ma potrzeby dzielenia dzialu wypraw - wystarczy w opisie dodac czy Light czy Hard :) tylko ze czesc to wyprawy zorganizowane i w takich wypadkach ciezko bedzie podzielic sie trackiem bo trasy czesto przebiegaja po prywatnych terenach lub przez terenty np wojskowe i organizator wniosl stosowne oplaty za skorzystanie z takich miejsc.
Natomiast tam gdzie smigamy sami, jak najbardziej wskazane jest podzielenie sie :) i w naszym wypadku w opisie trasy po Rumunii staralem sie kazdy punkt dnia opisac. Niestety track w polowie trasy padl :P bo zdechl nam GPS i jechalismy dalej juz tylko na mapach topo wydrukowanych z netu.

A trasa dom-praca-dom moze byc bardzo ciekawa - sam jakis czas temu zaczalem szukac GPS-em i mapa topo innych nieasfaltowych drog do domu - okazuje sie ze jestem w stanie 30 km jechac szutrem i lasem oraz dojazdowka ze zwirowni ktora jak rozmieknie po deszczu to moze zapewnic wklejke na dobrych kilka godzin :D takze polecam rozejrzec sie w kolo.
Ostatnio zmieniony 2008-11-05, 19:45 przez Rad-T, łącznie zmieniany 1 raz.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Piotr1963

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-05, 21:03

Masz rację wystarczy podać na poczatku opisu czuy to jest Hard czy Light

Ja natomiast jakbym chciał jechac do domu po szutrach - to musiałbym śmignąc przez park (ha,ha,ha), a to chyba nie wyszłoby mi na dobre.

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-05, 21:06

hehehehe zawsze mozesz sprobowac - tylko zebys sie potem przed straza miejska nie tlumaczyl ze Cie namawial taki jeden koles z forum :D
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

basstian

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-05, 22:14

U nas w trójmieście jest taka fajowa trasa " very hard " przez las , pieknie , malowniczo :-) tylko że łaźi taki jeden pacan po lesie i z dwururki ze śrutu wali do wszystkiego co robi hałas .....

Piotr1963

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-05, 22:23

Panowie Straży to sie jakoś wyłgam - np. siła wyższa, ale jak ja wytłumaczę tym wszystkim matkom i babkom by szybko zabierały dzieciaczki z piaskownicy bo mam ochotę trochę poszaleć.

Awatar użytkownika
pasik
Posty: 184
Rejestracja: 2007-09-10, 12:25
Lokalizacja: miedzylesie

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-06, 09:09

Dajesz ogloszenie ze za 5zl od dziecka (mamusie gratis) wycieczka terenowka po parku. Buhaha

Piotr1963

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-06, 09:13

Dobre!!! nie wpadłem na to, że jeszcze mozna na tym trochę dorobic do paliwa.

Awatar użytkownika
yony
Posty: 445
Rejestracja: 2007-07-26, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-06, 09:27

U nas w trójmieście jest taka fajowa trasa " very hard " przez las , pieknie , malowniczo :-) tylko że łaźi taki jeden pacan po lesie i z dwururki ze śrutu wali do wszystkiego co robi hałas .....
Masz zgodę na jeżdżenie po tym lesie czy wpieprzasz się na chama? Jak nie masz zgody to gość ma 100% racji.
Apology accepted, Captain Needa.

Piotr1963

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-06, 10:19

Basstian na 100% smiga bez zezwolenia i trzymam kciuki by go nikt nie ustrzelił, ale Panowie wróćmy do meritum. Jak ktos ma fajne marszrutki niech zapoda reszcie gawiedzi. Być może potem udałoby sie nam zrobić jakąś fajną Klubową mapkę off roadu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
yony
Posty: 445
Rejestracja: 2007-07-26, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-06, 11:15

To jest meritum. Właśnie przez takie akcje typu jeżdżenie przez nieodpowiedzialnych typów na dziko coraz trudniej jest zorganizować jakąkolwiek imprezę, bo każdy leśniczy jak słyszy "samochody terenowe" dostaje białej gorączki na myśl o bałwanach jeżdżących po młodnikach i wycinających co bardziej przeszkadzające drzewka. A za kilku debili odpowiada potem całe środowisko :mad:
Apology accepted, Captain Needa.

Piotr1963

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-06, 11:45

Yony - nie tak ostro - PLIZ!!!!! Ale rozumiem Cię i zgadzam sie z Tobą w 100% Za nieodpowiedzialnych ludzi całe środowisko jest natychmiastowo napiętnowane, no cóż taki przeżytek komuny - odpowiedzialnośc zbiorowa i nic na to nie poradzimy.

Ale sa przecież takie miejsca, w które mozna dojechać nie łamiąc prawa i o takie miejsca nam chodzi i o opisy własnie takich miejsc prosimy wszystkich forumowiczów.

basstian

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-06, 12:03

yony, Tak się składa, że ja osobiście nie wjadę do lasu , czy nawet do żwirowni nie uzgadniając tego z właścicielem, zarządcą . Ale jest gro zmotoryzowanych którym nie robi to róznicy . Natomiast wracając do owego snajpera to nie jest on ani włascicielem ani zarządcą , taki ot sobie psychol biegający z dwururką po lesie .
To tyle w kwesti sprostowania podejżeń co do mojej osoby .Pozdrawiam .

Piotr1963

Re: Trasy naszych wypraw

2008-11-06, 12:08

No i super panowie - temat zamkniety

Czekamy na opisy tras

Awatar użytkownika
kat_ja
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-25, 09:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trasy naszych wypraw

2008-12-15, 16:04

Niestety - moje jazdy to jak narazie praca-dom-i takie tam bujanie sie po miescie,
Piotr1963, nawet na takiej trasie możesz sobie zafundować jazde typu "hard" :mrgreen: o ile tylko praca-dom nie znajdują się na tej samej ulicy możesz sobie przecież swobodnie udoskonalać i moderować trasę;
na początek kawałeczek po czarnym, potem skręt w pierwszą polną drogę celem ominięcia kwitnących w korkach osobówek (najlepsza jest taka z dziuurami co by na 100 % mieć pewność że wspomniane osobówki w nią nie wjadą), nic to że cierpi na tym zawieszenie - w końcu to samochód terenowy więc w terenie ma się sprawdzać ;) trza tylko pamiętać, by mieć zamknięte szyby (czemu - tłumaczyć nie będę, spróbuj kiedyś a sam się przekonasz), wracając do trasy - pamiętaj aby zawsze kierować się wskazaniami GPSa - on Cię nigdy nie zawiedzie i doznań niezapomnianych przysporzyć Ci może (najlepiej z oprogramowaniem TomToma...) w postaci nieoczekiwanych przeszkód do ominięcia bokiem - li tylko i wyłącznie poprzez doły i krzaczory - no problemo Explo da radę 8-) grunt że cały czas jedziesz a te barany w osobówkach tkwią na asfalcie w żółwim tempie pokonując tą samą trasę, którą ty. Więc z obłędem w oczach i rozwianą grzywą przy wyjącym silniku pokonujesz swą codzienną trasę z pracy do domu... za każdym razem inną... dojeżdzasz zadowolony, że udało ci się ominąć korek a i samochód śliczniusi, koloru co prawda nie widać a i odnotowujesz zwiększone zużycie płynu do spryskiwaczy ale nic to, o to przecież w tym chodzi prawda?
takie trasy funduje sobie codziennie mój szanowny małżonek, no ja niestety "bujam się po mieście" swoją starą, wysłużoną osobówką... i tkwię w korkach... :-/

Wróć do „Wyprawy”