Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Krzysztof Kurek
Posty: 557
Rejestracja: 2008-09-02, 20:13
Lokalizacja: Poznań

Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-14, 19:10

Śnieg za oknem, więc najwyższy czas pomyśleć o letnich wakacjach nad ciepłym morzem.
Chciałbym wraz z moim zwierzyńcem ( znaczy rodziną) udać się w podróż nad owe ciepłe morze.
Wybór padł na Chorwację, wiem że to mało oryginalne ale na początek wystarczy, chodzi mi o młodych. Czy ktoś z szanownego grona przerabiał temat jakiegoś miłego domku blisko piaszczystej plaży? Najlepiej jak najbliżej Słowenii, gdyż chciałem wracać przez Italię a dokładnie Lido di Jesolo, ale to później.
Nie bierz nic na wiarę, sam wszystko badaj...

macnaze

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-15, 23:36

piaszczyste plaże w HR to raczej rzadkość, jak już znajdziesz (choć blisko SLO będzie trudno) to nie oczekuj bałtyckich wymiarów - przypomina to to raczej plażę nad jeziorem ;-) widziałem kilka ale przyznam, że nie dla piasku tam jeżdżę wiec specjalnie ich nie szukam tu szczegółowe info:

http://www.croatia-beaches.com/sandy/be ... roatia.htm

vidimo se jak mówią chorwaci :-)

Awatar użytkownika
Krzysztof Kurek
Posty: 557
Rejestracja: 2008-09-02, 20:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-16, 13:05

Dzięki, wiesz, ja też wole totalną włóczęgę ale dziecki są jeszcze za młode na wędrówkę z miejsca na miejsce. Nie mam ochoty bujać się nad Bałtyk bo mi się tam robi niedobrze a poza tym ile można dawać sobie skórę zdzierać. ;-)
Nie bierz nic na wiarę, sam wszystko badaj...

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-16, 13:18

no Chorwacja tania też nie będzie, owszem z pięć-osiem lat temu to był raj na ziemii, teraz też cwaniakują i łoją kasę na każdym kroku :(
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Krzysztof Kurek
Posty: 557
Rejestracja: 2008-09-02, 20:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-16, 17:51

To co mam zrobić?
Przeglądałem ceny domków do wynajęcia i są do zaakceptowania.
Nie bierz nic na wiarę, sam wszystko badaj...

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-16, 19:15

U, zapodaj jakiś przykład do zaakceptowania, bo ja widzę niestety same wyysokie ceny.
Może masz rabaty ;) .

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-16, 19:16

Mam też w planie Chorwację na ten rok.

macnaze

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-16, 21:22

no ja dalej uważam, że to jedna z najfajniejwszych miejscówek na wakacje
jest drożej i jest więcej ludzi no ale co robić widać innym też się podoba ;-)
tak serio to jak kto może (tzn dzieci jeszcze przed szkołą) to proponuje czerwiec (najlepszy) albo wrzesień. ceny do znacznej negocjacji, pogoda taka, że da się wyspać a w dzień nie trzeba się chować za długo przed słońcem. jeżeli nie musisz to nie jedz do włoch i pojedż dalej na południe do dalmacji. polecam wyspy a nie miejscówki na kontynencie. jak jedziesz explozją to będzie gdzie się zakurzyć 8-) już zazdroszczę wyjazdu bo wiem, że w tym roku nie pojadę :-(

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-16, 21:24

No ja tylko fordzikiem :).

A jakie temperatury wody w czerwcu?

Awatar użytkownika
miodzio
Posty: 196
Rejestracja: 2010-01-24, 11:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-17, 09:57

Dwa lata temu byłem w Chorwacji, w zasadzie to na objezdzie Wegry-Chorwacja-Bośnia-Serbia. W założeniu to była objazdówka, ale widząc Chorwackie morze zdecydowaliśmy się spedzilić kilka dni w jednym miejscu. Polecam miasteczko Dolnyj Seget koło Trogiru (przed Splitem jadąc od północy). Całość przy trasie do Splitu, bardzo fajna zatoczka, nie ma wielu ludzi. Ceny do zaakceptowania. Rezerwowalismy wszystko przez Internet na ok. 2 dni przed przyjazdem na kolejne miejsce. Cale piętro domu mielismy bodajze za 15 czy 17 eur od osoby przy ekipie 4-osobowej.

Podjazd pod domem taki, że jak sięgnę pamięcią, to Neon ledwo się w ciasnocie miescił. Explorer, by wjechał takze i wyjechal tez, tyle ze za pomocą dzwigu :eek: :D

Plażę mieliśmy ok 70 m od domu.

Pod żadnym pozorem nie pchajcie się do Trogiru, albo na wyspe, u której wrót lezy, chyba, żę chcecie się na niej smażyć całe wakacje. Małe miasteczko, bardzo ladnie położone, tyle ze jest na nim jeden jedyny most z wyspy na ląd, co oznacza stałe korki.
Ostatnio zmieniony 2010-02-17, 10:07 przez miodzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Poprzednio: Explorer XLT 2003 r.
Obecnie: Explorer XLT 2016 r.

ultorx

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-22, 21:43

Hmm.. powiem tak... od 1994 do 2005 spędzałem w Chorwacji od 3 do 6 miesięcy rocznie-z racji ówczesnej pracy :mrgreen: . Zdarzyło mi się nawet w ramach nirvany po Travaricy książkę na ten temat popełnić :shock: -taki subiektywny przewodnik żeglarsko -turystyczny. Jest tam też o tym gdzie ewentualnie taką fatamorganę jak piaszczysta plaża można w Chorwacji znaleźć ;-) . Jest tam także o tym jak niebotycznie wzrosły ceny :evil: w kraju który był moim drugim domem i z którego uciekłem do Czarnogóry-o której powstaje druga książka właśnie :mrgreen: . Chorwaci oszaleli deczko i ceny wywindowali na poziom absurdalny-trzy latka temu małe piwko (0.33) kosztowało w Dubrowniku w knajpce 16 złociszy (w przeliczeniu z ichniejszych futerek) ceny noclegów w sezonie w Dalmacji od 40 Euro za dwuosobowy pokój, do 120 Euro za apartament czyli małe dwupokojowe mieszkanko z kuchnią (do 4 osób)-a jacht w sezonie czarteruje tylko bogaty desperat-1600 Euro za tydzień-i to za max 12m okrętu. Nie wiem, być może kryzys ich trochę ostudził-w końcu wystawili na licytację swój najpiękniejszy Archipelag- Brijuni-od dwóch lat nie byłem więc aktualnego zwiadu brak. Aha czym bliżej SLO tym zawsze było drożej-półwysep Pula jest miejscami droższy od Dubrovnika :-/ .
Ze swojej strony gorąco polecam Czarnogórę-plaże piaszczyste są -nie wszystkie ale dużo ich-ceny noclegów-od 15 Euro za pokój dwuosobowy w sezonie do 40 Euro za apartament. Piwo z kija 1 Euro za 0.5L w knajpie kawa max 1 E, obiad od 3.5 E w barze na plaży do ok 8 E w centrum danego kurortu. A Zalew Kotorski to taka perełka, że aż chorwaci zgrzytają zębami
Morze piękne i czyste-kraj zwiedzam od 5lat i nadal mi mało-po miesiącu nadal nie chce się wyjeżdżać-parę fotek znad morza, jeziorra Skoderskiego i z gór tu
http://picasaweb.google.pl/ultorx12/Mon ... directlink

A jaką mają Rakiję.. :!: ech.. byle do wiosny i jadę zaraz choć na chwilę :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2010-02-22, 21:52 przez ultorx, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-22, 21:50

No czad foty. Powiedz mi jakie tam są temperatury powietrza w sezonie (lipiec/sierpień)?
I ile w praktyce potrzeba godzin żeby przejechać przejechać Chorwację z Istrii do Czarnogóry?

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-22, 22:00

Masz może więcej tych artistik fotków? :)
Ładne są.

ultorx

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-22, 22:10

Temperatury w sezonie nad morzem -około 29-35 C w dzień- prawie nigdy poniżej 22C w nocy, morze ok 25C. Z Istrii to kawał drogi, szczególnie, że autostrada jedzie dookoła i kończy się ok 200km przed Dubrownikiem, czyli ok 250 km przed Hercegnovi (a to już Czarnogóra). Drogą nadmorską jeszcze gorzej bo wąsdko i kręto.-wg mnie będzie ok 10 h niezależnie którą drogą -może być nawet 12h w sezonie.Poza sezonem jak nie ma ruchu i gnasz autostradą to z Istrii w jakieś 8h powinieneś dać radę. Ale to dane szacunkowe-zależne od tłoku głównie na dojeździe do Dubrownika-kiedyś ze Splitu wlokłem się tam 6h. Tylko po co tłuc się z Istrii-to jak jechać z Wawki do Świnoujścia przez Gdańsk :shock: albo i gorzej :?: :idea:
Ostatnio zmieniony 2010-02-22, 22:22 przez ultorx, łącznie zmieniany 1 raz.

ultorx

Re: Wakacje, znów będą wakacje...

2010-02-22, 22:14

kra, dzięki wielkie cieszę się, że zainteresowały. Mam ich troszkę tylko mi się miejsce na Picasie kończy, a poza tym do książki trzymam :-P -coby mnie wydawca nie objechał, że marnuję materiał :eek:
Na pocieszenie :-D kilka fotek z wodospadów Krka w Chorwacji-w końcu nie twierdzę,że tam tyż nie jest cudnie-tylko deczko upał na główki źle podziałał. Bilet na te wodospady w 2002 chyba roczku- w sezonie 20 zł poza sezonem-darmo. w 2007 cały rok wstęp płatny -cena ok 50 zł

http://picasaweb.google.pl/ultorx12/Krk ... directlink
Ostatnio zmieniony 2010-02-22, 22:30 przez ultorx, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Wyprawy”