Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 09:55

Zarzucam luźno temat. Od dwóch lat szykowaliśmy się na ten rejon ale ciągle coś stawało na przeszkodzie z reguły finanse. Próbujemy w tym roku ponownie :P

Wstępnie rozważamy okres czerwiec druga połowa/początek lipca. Upały jeszcze w miarę znośne, w czerwcu szansa na niższe ceny przedsezonowe. Wypad na około 3 tygodnie, ze względu na dojazd i powrót - krótszy wyjazd mija się z celem.

Teren Pirenejów jest rozrysowany roadbookami które można zakupić:

http://vibraction.pagesperso-orange.fr/ ... spagne.htm

Jest również opcja zjechania Hiszpanii w dół - wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego.
Po drodze wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, aby nie zanudzić się tylko jeżdżeniem po górach.

Trasy rozpisane są w ten sposób, że kończąc jeden roadbook zaczyna się następny.

Obrazek

Obrazek

Chętnie pojechalibyśmy z jakąś dzieciatą załogą :) albo taką co rozumie podróże z dziećmi - wiadomo, że ze wsparciem jedzie się spokojniej i pewniej.

i mały przedsmak tego co można zobaczyć (jak widać oprócz patrola pojechały też dwa suvy):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KFUvs9dLEhk[/youtube]
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 10:03

Oj Radek....kusisz...Mam jeszcze bony na hotel i parę "znajomych" ,którzy siedzą tam od lat,więc w razie W jest gdzie uderzyć :-)
smartpar.pl

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 10:10

No kuszę, kuszę... na Ciebie liczę :D
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 12:36

Radek.Myślę,że w tym roku to i może jakieś finanse by się udało skombinować na sam wyjazd ale przygotowania kiosku to już co innego....same opony to juz w tej chwili sporo,a gdzie reszta....No chyba,że busikiem polecę jako Service Van :-)
smartpar.pl

Awatar użytkownika
QDLATY
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-16, 09:22
Lokalizacja: Wołomin

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 13:50

ale jazda! 8-) tak się zapytam czy wiadomo coś o kosztach takiego wyjazdu? :-)

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 14:02

koszty wynikają z paliwa :) i paliwa, no i paliwa. A potem dopiero jakieś żarcie, spanie typu góry lub camp z racji różnych przepisów. Wszystkie koszty poza paliwem zawsze da się minimalizować. Żarcie można brać swoje, lub kupować półprodukty na miejscu i gotować swoje :) przykładowe ceny: ( http://www.koniecswiata.net/europa/hisz ... raktyczne/ ), spanie - około 20-30 euro w zależności od standardu za kamp (samochód+namiot+2 osoby dorosłe), chociaż w tej cenie można też wyrwać pokój 3 osobowy w jakimś pensjonie :) . No i dodatkowe atrakcje typu bilety, wejścia, etc. A być tam i paru rzeczy nie zobaczyć to już grzech :)
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

pablooo4
Posty: 337
Rejestracja: 2010-12-09, 12:30
Lokalizacja: LIDZBARK

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 14:20

a troszkę km trzeba pokonać:) :-D tak patrzyłem to chyba jakieś 6000km będzie w obie stronki co??
Ostatnio zmieniony 2012-02-29, 14:21 przez pablooo4, łącznie zmieniany 1 raz.
pablooo4

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 14:26

no około 2200km do startu najbliższego roadbooka (nr 5), więc rachunki około 6000km są jak najbardziej poprawne :)
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 16:44

OOOO, fajnie, to jak kibicuję :). Kiedyś tam pojadę - też od dawna Pireneje mam w planach - ale jeszcze nie teraz :) .

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-02-29, 20:51

Generalnie żerełko tanie i dobre. Spanie można znaleźć w przydrożnych hotelikach za 15 E pokój,a nie za osobę...a warunki do wykąpania się i wyspania w porządku.
Paliwo....no cóż...można zabrać parę baniaków,ale i tak lipa....na wodę nie da rady...
Nie mniej widoki, klimat i ZAPACH Hiszpanii warty jest tej kasy...
Spanie w namiocie można załatwić u lokalnych rolników...z tego co się zdążyłem zorientować nie kasują jako tako,ale jakaś polska wódeczka,upominek i ognisko we wspólnym gronie wystraczy.
W Pirenejach jest masa opuszczonych wiosek....w całości,więc można się kimnąć z nutką dreszczyka :-D

Mi samo paliwo wyszłoby ok..3600zł z górką...więc myślę,że cały koszt to ok 4500max przy rozsądnym wydawaniu na "przyjemności".
Dużo i mało....niektórzy tyle wydają w weekend,niektórzy na wakacje nad naszym morzem...Dla mnie na dzień dzisiejszy jest to kwota prawie,prawie...ale jak pisałem,przygotowanie auta,to już wyzwanie.... :cry:
smartpar.pl

Awatar użytkownika
pppan21
Posty: 76
Rejestracja: 2010-12-06, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-03-02, 19:59

Czytałem gdzieś, że taniej ożna sie zabrać w taką podróż na lawecie... Poważnie mówię - laweciarze ściągający samochody z tamtych stron lecą na pusto, więc każde niewielkie pieniądze za przewóz w tamtą stronę poprawiają opłacalność ich wyjazdu.

Problem to tylko przewóz osób - do ciężarówki laweciarza wejdą najwyżej kierowcy. A rodzinę/resztę ekipy trzeba wysłać samolotem. Tanie linie kosztują grosze, ale to zawsze jakaś komplikacja.

Powodzenia!

Awatar użytkownika
ExWirus
Posty: 118
Rejestracja: 2010-09-17, 16:11
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model Explorera: LR DEF 110 HT
Kontakt: Strona WWW

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-03-02, 20:25

Dawid ty masz TD więc 3,6k wyjdzie. Radek ile ty liczysz bo mi z wrażenia kalkulator odmawia współpracy.
Ale i tak wartooooooo :!:
Super wyprawa się zapowiada
Rad ty troche Habla usted español?
I tylko mi Forda BROK....

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 3080
Rejestracja: 2007-08-02, 21:48
Lokalizacja: Dolny śląsk
Model Explorera: Ex 2002 4.6 V8; 2012 Camaro 45th 6.2

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-03-02, 21:10

Czytałem gdzieś, że taniej ożna sie zabrać w taką podróż na lawecie... Poważnie mówię - laweciarze ściągający samochody z tamtych stron lecą na pusto, więc każde niewielkie pieniądze za przewóz w tamtą stronę poprawiają opłacalność ich wyjazdu.

Problem to tylko przewóz osób - do ciężarówki laweciarza wejdą najwyżej kierowcy. A rodzinę/resztę ekipy trzeba wysłać samolotem. Tanie linie kosztują grosze, ale to zawsze jakaś komplikacja.

Powodzenia!
Tak i wszyscy mażą o takich wakacjach :-P
Był Ex2 97', Ex2 95' i ex2 99'. Jest ex 3 02'

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-03-03, 07:22

Czytałem gdzieś, że taniej ożna sie zabrać w taką podróż na lawecie... Poważnie mówię - laweciarze ściągający samochody z tamtych stron lecą na pusto, więc każde niewielkie pieniądze za przewóz w tamtą stronę poprawiają opłacalność ich wyjazdu.

Problem to tylko przewóz osób - do ciężarówki laweciarza wejdą najwyżej kierowcy. A rodzinę/resztę ekipy trzeba wysłać samolotem. Tanie linie kosztują grosze, ale to zawsze jakaś komplikacja.

Powodzenia!
opcja była rozważana, ale niestety tanio wychodzi tylko przy pełnym załadunku, po drugie jest problem z naszymi "syfami" bo są za wysokie :( więc koszty plus samolot zaczynają przewyższać dojazd na kołach.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
bondek
Posty: 771
Rejestracja: 2007-08-08, 11:09
Lokalizacja: Nie z tej ziemi :)
Model Explorera: Ex'98 4,0 U2

Re: Hiszpania - Pireneje

2012-03-03, 15:28

Skoro samochody są za wysokie, to można by rozważyć zdjęcia kół...
Myślę, że temat jest wart przemyślenia, ponieważ dotarcie na miejsce i z powrotem kosztuje uśredniająci w polskich cenach benzyny 4400km *18l*6pln=5472pln. :-/
Oczywiście może palić mniej i może być na LPG, ale planując lepiej zawsze przyjąć najkosztowniejszy wariant, niż potem martwić się o kasę. :shock:
Zamiast koła zapasowego.. KOŁO BLUESA :)

Wróć do „Wyprawy”