Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-19, 14:48

Witam...
Będę się rozwodził :mrgreen: na Explorerem z Kutna (DUDKI11), oto link: Explorer IV .
Zachęcony opinią sprzedającego (tzn handlarza... 8-) ) wybrałem się co by zobaczyć to "niby" cudo na kołach. Tradycyjnie 300km w jedną stronę, heheheh :mrgreen: . Silnik 4.0, przebieg 211 tys km. Byłem rano, prosiłem aby silnik był zimny ale niestety właściciel musiał gdzieś rano pojechać i nie dało się odpalić po nocy i posłuchać rozrządu :-( ...na plus to to iż zaproponował mi pisemną gwarancję że wszystko jest OKI :mrgreen: . No nic, pewnie tak jest! Żeby być uczciwym muszę napisać że tak fajnie wyposażonego jeszcze nie widziałem: Clima Auto, 3 rząd siedzeń elektrycznie podnoszony, progi po otwarciu drzwi same się rozkładają :mrgreen: (chociaż wg mnie te stałe są ładniejsze) itd.....jakaś taka doposażona wersja Limited. Teraz moje odczucia: cenę wcześniej ustaliliśmy na 36tys ale zrezygnowałem (teraz z narzutem ponad 39tys - jakby ktoś był zainteresowany zakupem po mojej opinii to chyba mam tel do handlarza...wyjdzie taniej :-P ). Zewnątrz: na każdym elemencie karoserii jakieś ubytki, rysy itd..kolor grafit i wszystko od razu widać :cry: . Podobno bezwypadkowy i w oryginale (miałem czujnik ale nawet nie wyciągałem), drzwi przednie od pasażera fatalnie spasowane z błotnikiem na dole - prawie że o siebie zaczepiają przy otwieraniu :-/ . Silnik chodził rozgrzany ładnie, ale tutaj zgrzyt...nie wiem może niektóre tak mają (oglądałem już 4 takie modele i żaden tego nie miał :mrgreen: ) ale silnik patrząc z boku nie leżał w poziomie, był tak jakby podniesiony z przodu, odchyłka to ok 5 stopni od pionu. Te kółka z przodu silnika (sory za te "kółka" - laik jestem) wszystkie jakieś takie pokrzywione i nie kręcą się prosto (mają bicie), nie wiem czy to norma ale ten napinacz przy nich co napina ten pasek klinowy to zapierniczał jak szalony :-/ . Co do środka to jak na mój gust to auto nieżle zużyte, fotele brudne jak cholera, popękana skóra itd (no niby 211tys najechane ale bez przesady- jakieś brudasy jeżdziły), nawet 3 rząd siedzeń zniszczony( jedno z tych siedzeń się nie rozkłada elektrycznie - coś tam padło). Świeci się poduszka na zegarach, podobno coś tam pracownik robił w nim po sprowadzeniu i rozłączył wtyczkę pod siedzeniem :mrgreen: , błąd miał być skasowany kompem noo ale jak to w życiu bywa - nie dało się :lol: .
Ahaaa i jeszcze jedno na co zwróciłem uwagę, chodzi o drążek od skrzyni biegów...jest jakiś taki rozklekotany :-( , ciężko wyczuć jakie położenie się wybrało! Lampka niby się świeci na R a on stoi na luzie itd.......
No i cuż....głowę pokornie wtuliłem w ramiona, w tył zwrot na pięcie i do domu... 8-)
Czas się chyba wyleczyć z Explorera :cry:

pozdr...Marek

Awatar użytkownika
leszek_g
Posty: 492
Rejestracja: 2009-04-10, 09:23
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: EDGE

Re: Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-19, 17:15

Nie zniechęcaj się tak łatwo, a tego z Poznania wszystkomającego oglądałeś?

http://olx.pl/oferta/ford-explorer-eddi ... f3b92bca48

Moim skromnym zdaniem: jeśli Ex w PL kosztuje mniej niż taki sam Ex w USA to jak myślisz w jakim jest stanie???
V4 na lato: VFR 750F
V6 na cały rok :)

Awatar użytkownika
Susel_125
Posty: 850
Rejestracja: 2010-09-13, 19:39
Lokalizacja: Zielona Góra
Model Explorera: Ford Explorer 1997 SOHC (207KM)

Re: Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-19, 17:33

Najlepsze w tym tak obszernym ogłoszeniu tego handlarza jest zdanie które wielokrotnie pojawia się w opisie :
Zadzwoń, na pewno się dogadamy...

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-19, 18:19

Czas się chyba wyleczyć z Explorera
Jeżeli tak drobne przeszkody zniechęcają Cię, to może jednak jesteś przeznaczony niemieckim plaskaczom...??? ;)

Już kiedyś pisałem w info do Ciebie: ja swojego szukałem rok. I chodzi o takie konkretne szukanie, nie tylko przeglądanie ogłoszeń...

Cierpliwość to cnota (czyli zaleta... ;) ), szukaj a będzie Ci dane... ;)
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
leszek_g
Posty: 492
Rejestracja: 2009-04-10, 09:23
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: EDGE

Re: Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-19, 19:00

Marek, może powinieneś trochę obniżyć kryteria by nie skończyć jak na obrazku, :lol:
Załączniki
WaitingForPerfectExplo.gif
WaitingForPerfectExplo.gif (18.5 KiB) Przejrzano 4769 razy
V4 na lato: VFR 750F
V6 na cały rok :)

Awatar użytkownika
luk_jag
Posty: 441
Rejestracja: 2007-07-12, 23:00
Lokalizacja: Kutno

Re: Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-19, 19:33

no niby 211tys najechan
Oglądałem go kilka dni temu z kumplem i najechane to ma faktycznie 211 ale x2 :-D
Padaka zrobiona z kilku aut.
Serwis AGD ardo,polar,whirlpool,amica,ariston,indesit i inne... 601-707-425
Służę pomocą :-)

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-19, 21:41

leszek_g:
Nie zniechęcaj się tak łatwo, a tego z Poznania wszystkomającego oglądałeś?

http://olx.pl/oferta/ford...html#f3b92bca48


Widziałem, wszystko fajnie tylko to kastrat :cry: i przeraża mnie myśl o jeżdzie takim autem z jedną ośką :-/

wit.rys:
Jeżeli tak drobne przeszkody zniechęcają Cię, to może jednak jesteś przeznaczony niemieckim plaskaczom...??? ;)

Już kiedyś pisałem w info do Ciebie: ja swojego szukałem rok. I chodzi o takie konkretne szukanie, nie tylko przeglądanie ogłoszeń...

Cierpliwość to cnota (czyli zaleta... ;) ), szukaj a będzie Ci dane... ;)


Wiem wiem...pisałeś :-), no niby szukam dopiero od ok 4-5 m-cy :oops: . Napisz mi proszę co masz na myśli pisząc "konkretne szukanie"? Gdzie mam jeszcze uderzyć po taki samochód?

leszek_g:
Marek, może powinieneś trochę obniżyć kryteria by nie skończyć jak na obrazku, :lol:

Wydaję mi się że jestem "tolerancyjny" i nie oczekuję stanu idealnego od auta około 10 letniego z przebiegiem rzędu 200tys km...no ale bez przesady...to co widziałem to nie byłoby się czym chwalić :-( . Znam wiele aut (znajomych, rodziny itd) które mają podobne przebiegi i owszem...mają jakieś tam ślady zużycia no ale do cholery nie wszędzie! W tych Exach to praktycznie do każdego elementu można się przyczepić...a to rysa, obicie, wgniotka, przetarcie, pęknięcie itd itd. Nie będzie to mój jedyny samochód bo mam jeszcze 2 inne do jazdy, ale chciałby żebym mógł nim bez wstydu wyjechać na miasto itd. Nie szukam/szukałem Exa po to aby nim śmigać w terenie...do tego kupiłbym I lub II :grin: .

luk_jag:
Oglądałem go kilka dni temu z kumplem i najechane to ma faktycznie 211 ale x2 :-D
Padaka zrobiona z kilku aut.


Ohhhh, ale mi ulżyło i kamień z serca bo już rzeczywiście pomyślałem że coś ze mną nie tak i jestem za bardzo gorliwy w ocenie :-) .
Powiem tak...nie wiem czy to realne ( bo może nie :-/ ) abym znalazł autko w godnym stanie, ja rozumiem że coś tam moze być nie tak, gdzieś rysa, wgniecenie itd...no ale nie wszędzie! Mogę przeznaczyć na nie ok 40-45tys zł...dla mnie to spora kwota i niestety ale oczekuję że będzie miało wygląd. Z mojego doświadczenia wynika że raczej na IV nie ma szans. Chętnie przytuliłbym i III ale pewnie jeszcze gorzej o zadbany i nie przesadnie wyjeżdzony egzemplarz :-/ . I koło się zamyka...trzeba szukać JEEP'a :-D (żarcik panowie...żarcik :lol: )

Dobrej nocki....

pozdr...Marek

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-19, 21:54

Napisz mi proszę co masz na myśli pisząc "konkretne szukanie"?
Najpierw przeszukiwałem portale ogłoszeniowe i szukałem info na odległość... Później zacząłem jeździć z mechanikiem do wybranych autek, których właściciele twierdzili, że to igiełki... Aż wreszcie trafiłem na aktualnie posiadany egzemplarz... Sprawdził mi go expert firmy zajmującej się właśnie sprawdzaniem aut przed zakupem, stwierdził, że auto ogólnie jest ok, ale on - ze względu na podwozie w kolorze czerwonym - nie polecałby kupna tego auta. Ja jednak zdecydowałem się na zakup, bo ogólnie jest wiadomym, że amcary nie są fabrycznie zabezpieczane przed rudą, która szybko pokazuje swój nalocik gdy prosto z fabryki trafiają autka do EU.
Exa kupiłem, zabezpieczyłem podwozie itp i jeżdżę...

Ale nie zniechęciłem się już po kilku miesiącach i po kilku oglądniętych Exach, których stan faktyczny znacznie odbiegał i od moich wyobrażeń i od opisu sprzedających...
W tych Exach to praktycznie do każdego elementu można się przyczepić...a to rysa, obicie, wgniotka, przetarcie, pęknięcie
Hmmm, może jednak powinieneś się na takie drobiazgi przygotować...??? W końcu chcesz kupić używane auto...
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: Explorer IV 2006r z Kutna(DUDKI11)

2015-03-20, 12:56

No i pojawiło się kolejne ogłoszenie tego samego auta :mrgreen: , chyba muszę się przyznać do błędu z oceną stanu techniczno/wizualnego tegoż Forda...jasno sprzedawca piszę że:
"SUPER ZADBANY ! ! ! GORĄCO POLECAM
Samochód swiezo sprowadzony w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Zawieszenie, bez luzów świetnie trzyma się drogi. Silnik bardzo ładnie cicho pracuje,suchy bez wycieku, nic w nim nie brzęczy ani nie stuka.!!!Auto bardzo czyste i zadbane! Wszystkie elementy plastikowe na swoim miejscu . Wszystko w samochodzie działa. Jazda tym samochodem to sama przyjemność. Naprawdę polecam ten samochód."


Hmm...jak tak piszę to tak musi raczej być :mrgreen: :lol: . Rozbawiło mnie to: "Super zadbany i czysty"...hehehe.

Przy ocenie w pierwszym poście zapomniałem dodać że ten Ford nie ma praktycznie felg, wszystkie są porządnie zajechane :mrgreen: , opony do wywalenia na każdej osi inny komplet 8-), i jeszcze co widać na jednym zdjęciu świeci się bez powodu białe światło od wstecznego - to chyba chodzi o to co pisałem na temat drążka skrzyni biegów że jest tak rozchełstany że ustawiając na P zaczepia o jakiś czujnik od R (to taka moja teoria :lol: .....także spoko.

p.s...to powinno być karalne :eek: , co za kraj :cry: , brak słów!

No ale fakt...na zdjęciach prezentuję się ładnie :mrgreen:

pozdr.. [/b])
Ostatnio zmieniony 2015-03-20, 13:12 przez k-91, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „SAMOCHODY Z OGŁOSZEŃ”