Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Serfeusz
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-14, 12:59
Lokalizacja: Suwałki

Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 13:34

Witam, a więc opiszę wszystko jak tylko się da to najlepiej.
Wczoraj wyjeżdzając z podworka troche za mocno wycofałem i w skrócie mówiąc zakopałem się, tylne koła ugrzęzły wśniegu, a ze po spodem jest lod, nie szło ruszyć ani w przód ani w tył, a dokładniej, to probowałem na początku ruszyc jednak troche sie udawało, dodam, ze wrzucilem w skrzyni na LOW oraz probowalem raz na "R" raz na "D"pare razy "1 i 2", aby go rozbujac, jednak dokopalem sie do blota i teraz kola tylnie tkwia do polowy w blocie i sniegu, samochod nie chcial zabardzo zmieniac biegow tzn. przy zmianie z "R" na "D" i odwrotnie, dodam, ze wciskalem hamulec - sprzeglo, nie lapal odrazu tego tylko wchodzil w obroty, a jak zaczynal lapac biegi bylo slychac takie szarpniecie i jakby glosny halas gdzies z przodu samochodu, dodam, ze czesto mialem tak (rowniez wczesniej), ze jesli miałem "R" a pozniej zmialem na "D" wpierw wkrecal sie na obroty i po jakies chwili bylo takie szarpniecie gwaltowne i wrzucenie biegu. Po tym zakopaniu nagle nie mogłem wrzucić żadnego biegu, ani przod ani tyl, nie wiem na czym zostala skrzynia, gdyz przed zgaszeniem silnika zmienilem na "P" i go zgasilem. Wieczorem, przyjechał brat, aby spróbować mnie wyciągnąć Freelanderem, jednak Ford nie wrzucil zadnego biegu, koła w sumie sa zamarzniete w tej chwili w blocie i sniegu, ale w trakcie moich prób tak nie bylo. Freelanderem probujac ruszyc na hol samochod mimo mojego odpalenia, oraz zmiany na "N", w drugiej próbie na "D" nie drgnał nawet milimetr, mimo szrpniecia Freelanderem i zerwaniu linki holowniczej, zero drgniecia, fakt bylo pozno, mroz, wiec kola zamarzly w blocie i sniegu. Dzisiaj kolejna próba, odlaczylem akumulator, kola dalej w sumie zamarzniete, zero wlaczenia biegow, olej sprawdzilem, wyglada normalnie. Dodam, ze w trakcie proby wyciagniecia Freelanderem było slychac na biegach jakby lapalo i tyakie zgrzytanie, ale jakby nie chcial zalapac, z napedem LOW czasami byly problemy gdyz go nie zalapywal, a i moze to wazne, w przypoadku napedy 4x4 samochod huczal, tak samo w przypadku LOW, który nie zawsze sie wlaczal. Pozdrawiam i prosze o pomoc ;(
Ostatnio zmieniony 2013-03-16, 12:39 przez Serfeusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 13:43

Hmm.... to jakoś podobnie jak u mnie było.. tylko że ja się nie zakopałem a normalnie na prostej drodze. W sumie na parkingu.. odpaliłem auto i do przodu już nie pojechało...
Ale przez jakiś czas też jak wrzucałem D to było długo nic potem jak dodawałem gazu to podnosiły się obroty i zapinał dopiero bieg z dużym stuknięciem i szarpnięciem.
Ja wymieniłem skrzynie po prostu... po pierwsze że się nie znam na tym wcale po drugie że nie mam po ręką porządnego fachowca od ASB.
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
Klubowicz Wielka Stopa
Klubowicz
Posty: 536
Rejestracja: 2012-03-27, 22:13
Lokalizacja: skier-nie-widze

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 13:47

szczoor wymieniłes asb ale wiesz co było powodem awari :?:
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE. wielka stopa

Serfeusz
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-14, 12:59
Lokalizacja: Suwałki

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 13:53

Koszt nowej skrzyni to przypuszczam około 2 tys zł, a tymczasem sam somochód wart jest około 5 tys zł, jest jakiś sens wymiany na nowej ? Jeśli to by była skrzynia, aczkolwiek chciałbym tego uniknąć i liczę na fachowe porady co może być tego problem, skąd to się wzięło oraz jaki może być koszt naprawy, bardzo gorąco dziękuję z góry za pomoc.

Awatar użytkownika
Robert Kamyk
Posty: 3073
Rejestracja: 2009-04-10, 20:07
Lokalizacja: Warka
Model Explorera: BRAK

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 14:45

Jak przy zmianie biegów i szarpaniu przód…. tył... rozwaliłeś planet arkę od niskich biegów... koszt remontu będzie spory...
Sprawdź czy ruszysz z 2... :-)
Za późno...
Obrazek
... jest dopiero po śmierci...

Fon: 508212090
Robert

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 15:15

ale wiesz co było powodem awari
No niestety nie wiem... ale liczę na to że Kojot mnie poinformuje :-P
Jak mowiłęm ja na ASB się nie znam a mechaników w okolicach nie ma żeby remont skrzyni zrobili..
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
Val_Lindemor
Posty: 304
Rejestracja: 2010-12-20, 21:54
Lokalizacja: Dziesław (dolns)

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 15:32

rozwaliłeś planetarkę od niskich biegów... koszt remontu będzie spory...
Sprawdź czy ruszysz z 2... :-)
Jeśli Robert trafnie zdiagnozował to prześledź poniższe wątki:
Link 1
Link 2
Grzesiek
- ❼❷❸❽❷❸❼❼❼
... wyalienowałem się z rozentuzjazmowanego tłumu prestidigitatorów ...

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 16:55

Skrzynia do remontu, ale reduktor też wymaga przeglądu i zlikwidowania luzów osiowych na ślimaku.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

albricht
Posty: 885
Rejestracja: 2010-09-03, 21:33
Lokalizacja: Wa-wa
Model Explorera: Jeep

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 18:43

Ładnie kolego załatwiłeś skrzynkę zaczynając od tego że na pewno jest zabity kosz forward i direct powód opóźnione zapinanie biegów z uderzeniem i ich aktualny brak.
Wysypała się planetarka reverse ta co zwykle ale te skrzynie tak lubią :D
I masz do zrobienia reduktor.
Exploiler I 93r całe szczęście się wyleczyłem
Jeep Grand Cherokee 5,2
Honda Accord 2,7l wersja USA
Masz problem z EX dzwoń śmiało 505 673 189
We wsi gadają że specjalista od ASB
Pier..... mam już dosyć explorerów nie naprawiam.

Serfeusz
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-14, 12:59
Lokalizacja: Suwałki

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 20:10

Probowalem ruszyc dzisiaj z jakiego kolwiek biegu i zero reakcji kompletnie nic sie nie dzieje, obroty chodza, ale nie zmienia na zaden bieg zero zamielenia w kolach nawet przez ulamek sekundy, wiec jednak chyba to cos powaznego, jakiego moga byc tego koszty ? Oraz gdzie to mozna zrobic w okolicach Suwalk, bylbym bardzo wdzieczny za podpowiedzi.

albricht
Posty: 885
Rejestracja: 2010-09-03, 21:33
Lokalizacja: Wa-wa
Model Explorera: Jeep

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-14, 20:36

Jak chcesz mogę Ci ją zrobić wyjmiesz u siebie i przyślesz mi skrzynie.
O kosztach można rozmawiać jak się ją rozbierze.
Exploiler I 93r całe szczęście się wyleczyłem
Jeep Grand Cherokee 5,2
Honda Accord 2,7l wersja USA
Masz problem z EX dzwoń śmiało 505 673 189
We wsi gadają że specjalista od ASB
Pier..... mam już dosyć explorerów nie naprawiam.

Serfeusz
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-14, 12:59
Lokalizacja: Suwałki

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-15, 08:05

A istnieje może taka możliwość, że w niej coś się zblokowało i po wyciągnięciu samochodu z tego błota, to wszystko ruszy ? Na następny tydzień planuje wyciągnięcie go i wtedy zobaczę co i jak.

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-15, 08:39

Niestety nie ma takiej możliwości. Po tych objawach które opisałeś, kolega albricht podał najbardziej prawdopodobne uszkodzenia. Możesz oczywiście pogłębiać te usterki, poprzez wkręcanie silnika na wyższe obroty (bo może samochód jednak ruszy) w ten sposób doprowadzasz do stanu totalnej dewastacji w skrzyni. Zamiast ją naprawiać będziesz musiał ja wymienić na jakąś "jeszcze działającą" za 2500. Niestety nie masz pewności co w niej siedzi i jak długo będzie sprawna. Swoją masz jeszcze szansę uratować. Do albrichta masz bliżej, nawet gdyby trzeba było doholować auto na lawecie. Też siedzę w skrzyniach i wiem co piszę. Mogę ci nawet wysłać przykładowe zdjęcia z prób uruchomienia skrzyni, kiedy ona już miała dość. Więc nie katuj więcej tej już zużytej skrzyni. Silnik odpalaj tylko po to by pracowały wspomagania, kierownicy i hamulców.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-16, 09:49

dla ostatecznego wyeliminowania uszkodzonego reduktora,wyłącz LOW,włącz Auto albo 2wd i zobacz czy cokolwiek się zmieniło,u mnie źle działający shift motor powodował podobne objawy.
tel. 606414212

Serfeusz
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-14, 12:59
Lokalizacja: Suwałki

Re: Nie wchodzą biegi

2013-03-16, 10:56

Teraz bylem zobaczyc jeszcze co i jak, ogolnie na 2WD i 4x4 auto tez nic sie nie dzialo, ale to sprawdzalem juz wczesniej, w tej chwili jak zobaczylem, to caly tyl siedzi w ziemi w tym most i tak dalej, wszystko zamarzniete, kola, mosty itd. przymarzniete do ziemi, dlatego czekam troche na roztopy i wtedy bede latwil ciagnik, aby go wyciagnac z tego, wiec wtedy bede troche wiecej wiedzial, narazie zero odpalania itd. bo szkoda czasu, zeby jeszcze gorzej tego nie zalatwic itp.

[ Dodano: 2013-03-16, 11:13 ]
Zdjęcia
Załączniki
137.JPG
136.JPG
Zdjęcia jak on teraz wygląda

Wróć do „SKRZYNIE AUTOMATYCZNE ASB”