Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
jarq
Posty: 83
Rejestracja: 2007-07-18, 01:46
Lokalizacja: Kraków

[EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-14, 00:39

Witam,

W sobotę, jadąc z przyczepą z Krakowa do Kielc utknąłem w połowie drogi z powodu wycieku oleju ze skrzyni biegów. Olej wyciekał pomiędzy silnikiem a skrzynią prawdopodobnie przez simmering konwertera. Przyczepa była wysoka ok 2,20m ale niezbyt ciężka- max 600-700 kg. Jechałem tak 70-80 km/h. Po wystudzeniu silnika (w czasie wyprawy na stację benz. po olej) i dolaniu 5,5l oleju (tyle wyciekło) można było jechać dalej. Nic nie wyciekało. Co 20-30km sprawdzałem pożiom oleju w skrzyni i było ok. Wróciłem z tych Kielc co chwilę sprawdzając stan oleju i nie cieknie. Jeżdżę po mieście i jest ok. Przed wyjazdem poziom oleju w skrzyni był prawidłowy i nie było wycieku.

Miał już ktoś taki przypadek ?
Ostatnio zmieniony 2009-03-16, 11:56 przez jarq, łącznie zmieniany 1 raz.

chevidan

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-14, 09:06

stawiam na opór wiatru który stawiała przyczepa.skrzynia się zagotowała i wywaliła olej.w moim expo też tak raz było,kiedy pożyczyłem auto ojcu.pojechał na polowanie,złapał kapcia,expo w dodatku tonęło na podmokłej łące a napędy zapięte bez reduktora.jachał,jechał aż stanął-nie było żadnych biegów.wtedy telefon do przyjaciela(znaczy do mnie)z treścią help.wizje miałem nie ciekawe,okazało się że brakowało 8 litrów oleju w skrzyni.zalałem oliwę i śmigam do dzisiaj.skrzynka dostała trochę po dupie bo oliwę wcześniej zawsze miałem czyściutką teraz nawet po wymianie całkowitej atf-u na miarce oleju jest niby czysty olej ale jak się palcem przetrze bagnet oprucz oleju jest ślad pyłu(który pewnie ciężko wypłukać) z tarcz które się przypaliły kiedy skrzynia była nadmiernie obciążona.od tego czsu przejechałem około 20 tyś km i jest ok,ale zapobiegawczo w szafie leży komplet naprawczy do skrzynki.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-14, 22:53

Raz przytrafiło mi się coś bardzo podobnego. Jadąc na trasie przyciskałem autko utrzymując prędkość 130-140km/h i dosyć ostro traktowałem silniczek przy wyprzedzaniu (spieszyłem się). W pewnym momencie zobaczyłem chmurkę niebieskiego dymu wirującą za samochodem. Po zatrzymaniu auta okazało się, że zostawiam za sobą stróżkę oleju.
Przestraszyłem się, że uszczelnienie wału się rozsypało. Dalej jechałem już tylko 110km/h martwiąc się o kondycję silnika. Tak jak w powyższym przykładzie - silnik trochę ostygł i olej przestał lecieć. Teraz staram się raczej 120km/h nie przekraczać bez potrzeby i olej jak do tej pory nie leci (a było to jakieś 4000km temu).
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

jarq
Posty: 83
Rejestracja: 2007-07-18, 01:46
Lokalizacja: Kraków

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-14, 23:23

No to mam nadzieję że tak już zostanie (tzn. bez wycieku) bo trzeba by skrzynię zwalić i wymieniać simmering.
Dodam że ciągnąłem ta przyczepę na OD a podobno nie można - no i były górki a auta nie oszczędzałem.

Chevidan ile kosztuje taki zestaw do skrzyni ?

BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 10:48

Do mojej RWD A4LD, a Ty masz chyba taką samą zestaw naprawczy w midparsie co się u nas reklamują po udzieleniu rabatu dla członka naszego klubu ok.190,00zł + koszty wysyłki i pobrania, mnie to wynioło jak już pisałem 58,00 - zajeżyście dużo.Może ktoś będzie przypadkiem w W-wie to Ci odbierze.
w życiu piękne są/były/ tylko chwile....
----------------------------------------
...ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i TY,
zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy....

chevidan

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 18:33

batory co to za zestaw?ja płaciłem 460zł z przesyłką.

BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 20:36

No jest tam masa oringów, symeringów, uszczelek, uszczeleczek - ale w trakcie rozmowy telefonicznej jak powiedziałem o jaki uszczelniacz mi chodzi to słyszałem jak konsultował się z kolegą i ustalili, że mi wystarczy zestaw podstawowy.
w życiu piękne są/były/ tylko chwile....
----------------------------------------
...ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i TY,
zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy....

chevidan

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 20:51

ja zamawiałem kompletny zestaw z tarczami,filtrem,uszczelkami do płyty,wiadro usczelniaczy,pierścieni,oringów,zemeringów itp.

BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 20:59

Dlatego ta różnica w cenie.
Daniel, czy zestaw naprawczy do przekładni kierowniczej '93 można ściągnąć bo samą przekładnię to chyba kłopot?
w życiu piękne są/były/ tylko chwile....
----------------------------------------
...ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i TY,
zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy....

chevidan

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 21:26

z zestawem naprawczym nie będzie problemu ale kolumna może być droga i w dodatku ciężka.

BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 21:37

jeżeli można to ja się piszę na ten zestaw
"93 VIN 1FMDU34X8PUB62679
potrzebny jest mi też wyłącznik główny świateł, ale z tym to chyba będzie problem
w życiu piękne są/były/ tylko chwile....
----------------------------------------
...ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i TY,
zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy....

chevidan

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 21:39

o włącznik świateł zapytam

BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 21:41

ok. do jutra jeszcze przemyślę co mi potrzeba i dam znać.
w życiu piękne są/były/ tylko chwile....
----------------------------------------
...ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i TY,
zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy....

nemrod

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-15, 21:53

klosze lamp przdnich (mijania+drogowe) lub całe lampy :cry:

Awatar użytkownika
jash
Posty: 329
Rejestracja: 2007-07-12, 20:35
Lokalizacja: Poznań

Re: [EXI problem z ASB] Wyciek oleju ASB

2007-08-18, 19:07

Patrzyłem na mozliwość śćiągnięcia przekładni kierowniczej do explozji 94 - niestety, koszt wysylki przekracza koszt nowej. Nie opłaca się znaczy. Można zanabyć taką za 119USD, a wysyłka ok. 130USD. bo to w cholerę ciężkie dziadostwo jest. I mało poręczne w wysyłce. Co innego zestaw naprawczy. Ten się opłaca.
Jash
Jash

Wróć do „SKRZYNIE AUTOMATYCZNE ASB”