Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
aurel
Posty: 94
Rejestracja: 2016-04-22, 23:58
Lokalizacja: Lublin Sandomierz
Model Explorera: EX II OHV

Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 15:46

Mam mały problem. Gdy załączam D auto rusza mi w wysokiego biegu. Zaś jak włączę 1 to rusza z 1dynki i pózniej normalnie przełączam na 2 i włącza sie 2. Problem zaczyna sie jak przełączę na D zaczyna głupiec biegami szarpie itp. Zaś jak włączę 1 i bez ruszania przełączę na D zaczyna ruszać z 1 a pózniej przełącza biegi jak chce. Kolejna rzecz jak włączę R to chwile mu zejdzie zanim go wrzuci minie 0,5sek. Do tej pory nie miałem ze skrzynia żadnych problemów stało sie to jak stałem w korku i miałem mało gazu(zwykła instalacja gazowa) przełączyłem na benzynę i od tego momentu sie to stało. Wróciłem do domu i zaczynam szukać i dzwonić po mechanikach co to może byc. Jest tu ktoś co da jakaś poradę? Skoro biegi są to raczej skrzynia jest ok. Gdzie szukać przyczyny. Pomocy

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 15:50

1. Podłącz komputer i sprawdź czy nie masz błędów skrzyni, oraz sprawdź olej.
1. Rozłącz klemę i reset kompa.
2. Zwal miskę i sprawdź czy nie ma opiłków i jak wygląda filtr.

Jak to zrobisz to można myśleć dalej.
Zapięcie wymuszonej 1 czy 2 powoduje dopięcie dodatkowego kosza, więc jak główny, chyba się zwał (Fordward), sypnie to na D nie ruszy, ale dopnie drugi i jakoś pojedzie. Jak wygląda olej w skrzyni ? Może ją zagotowałeś i przypaliłeś w tym korku ? Kiedy zmieniany był olej ?

Opóźnienie w załączeniu R to może być albo EPC, albo ci uszczelka tłoku wstecznego puszcza ciśnienie. Chyba że gdzieś dalej w skrzyni jakieś uszczelnienie puściło ;)
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

aurel
Posty: 94
Rejestracja: 2016-04-22, 23:58
Lokalizacja: Lublin Sandomierz
Model Explorera: EX II OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 16:15

Olej w skrzyni jest bardzo czysty. Zmieniany był przed zakupem jakieś 2/3tys km temu. Wczesniej z zapinaniem R nie było problemu teraz to robi dość ociężale i drastycznie (słychać jak go wrzuca) włączę D przy ruszaniu to rusza chyba z 3jki obroty wzrastają a auto rusza ociężale starałem sie by ruszył z mniejszego biegu wiec regulowałem to pedałem gazu i redukował bieg. Nie wiem do kogo sie udać może zna ktoś
Jakiegoś mechanika w Lublinie bądź okolicach.

aurel
Posty: 94
Rejestracja: 2016-04-22, 23:58
Lokalizacja: Lublin Sandomierz
Model Explorera: EX II OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 16:16

Mogło sie poluzować cieglo od wybieraka i złe zapina bieg(na ciegle od dźwigni zmiany) olej delikatnie śmierdzi sprzęgłem to zauważyłem jak
Sprawdzałem jego stan.

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 16:36

objawy jak na wywalony overdrive, jak sie skicha ze wstecznym tez jest problem mogą być też jedno-kierunki oststnio takie cuś naprawiałem i pierwszy kosz był zaspawany


na cięgno bym nie liczył :D
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

aurel
Posty: 94
Rejestracja: 2016-04-22, 23:58
Lokalizacja: Lublin Sandomierz
Model Explorera: EX II OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 17:56

zrobilem reset kompa nic nie pomogło dalej to samo. Pózniej odpisałem wtyczkę ze skrzyni biegów, pracowała identycznie i mrygal over drive. W piątek odstawiam auto do mechanika od amerykańskich aut. Po wstępnej rozmowie wykluczył awarie skrzyni a cos z elektronika, dopóki nie zobaczy auta nie bedzie mi mógł nic konkretnie powiedzieć. Powiedział ze działa w trybie awaryjnym. Komputer mam taki jak na zdjęciu.
Załączniki
image.jpeg

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 18:14

olej ci śmierdzi bo przez jazde w takim stanie mocno ją nadwyrężasz bez poświecenia kompem nie ma co wróżyć :P bo może to być pozycjoner a równie dobrze przepływka lub czujnik przepustnicy :)

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 18:26

Szczerze powiedziawszy stawiam na awarię skrzyni, a nie na coś z elektroniką. Czujnik przepustnicy na bank nie ;) Nie dający żadnego sygnału i nadal skrzynia chodzi całkiem dobrze. Przepływomierz to nie stracił by biegów. EEC4 komputerek ;) Do 95 roku zakładany był. On nie na 99.9% nie sypnął. Bardzo mądry komputerek to jest. OD ci miga ciągle? Czy tylko jak odpiąłeś wtyczkę ?
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

aurel
Posty: 94
Rejestracja: 2016-04-22, 23:58
Lokalizacja: Lublin Sandomierz
Model Explorera: EX II OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 18:33

OD miga jak odpisałem wtyczkę. Dziwi mnie ten fakt ze czasami zapnie sie normalnie Jedynka jak Przełączę na D. Nie obciążałam skrzyni nie katowałem zmieniała biegi wręcz wzorowo nie szarpała itp. Zaczęło mi brakować gazu i jak stałem w korku normalnie była cały czas jedynka. Pózniej ruszał z 2giego biegu jak zatankowałem. A na końcu juz wyższe biegi. Sprawdzałem czy jak wrzucę 1 to normalnie ruszy i ruszał z 2 pozycji tez rusza z jedynki tylko na D jest problem. I wsteczny trzeba chwilkę poczekać i wbija go bardzo agresywnie. Wczesniej robił to bardziej delikatnie. Mam automat w passacie i tam tez podobnie wrzuca mi bieg wsteczny.

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 18:42

Mi tam wstecza od zawsze wbija "solidnie" ;)
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

aurel
Posty: 94
Rejestracja: 2016-04-22, 23:58
Lokalizacja: Lublin Sandomierz
Model Explorera: EX II OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 18:47

Solidnie czyli jak. Bo załamuje sie juz powoli. Zaczynam przygodę po kilku latach z Fordem i taki psikus mnie spotkał.

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 18:52

jaki psikus?! skrzynia w exie to temat który trzeba przejść jak ospe ;P :D ex to tester jaj jeżdzą nim ci co mają naprawdę WIELKIE :D

albricht
Posty: 885
Rejestracja: 2010-09-03, 21:33
Lokalizacja: Wa-wa
Model Explorera: Jeep

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 18:58

Widzę że ja to już jestem nie potrzebny :D
Ciesz się że dopiero teraz się zasrało zawsze mogła tydz po zakupie auta :D
Exploiler I 93r całe szczęście się wyleczyłem
Jeep Grand Cherokee 5,2
Honda Accord 2,7l wersja USA
Masz problem z EX dzwoń śmiało 505 673 189
We wsi gadają że specjalista od ASB
Pier..... mam już dosyć explorerów nie naprawiam.

aurel
Posty: 94
Rejestracja: 2016-04-22, 23:58
Lokalizacja: Lublin Sandomierz
Model Explorera: EX II OHV

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 19:08

Zesrało sie 3 tygodnie po zakupie. Skrzynia była zmienienia to jest najśmieszniejsze. Teraz wsiadłem wyłączyłem OD włączyłem D i normalnie zapięła sie jedynka. Przejechałem sie jakieś 400m i wszystko chodziło elegancko zmienił kilka razy biegi i zaczął głupiec. Do mechanika powinienem dojechać bez problemów. Raz na D przy ruszaniu wrzuci 1 raz 2. A jak daje gazu i puszczam nie zawsze reaguje na zmianę biegu.

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Na D nie rusza z 1szego biegu

2016-05-11, 19:17

ooo kupiłeś mine :D z neta wydłubałeś ? jeżeli tak to wrzuć foto tej biedy bo jestem ciekaw co to za perełka :D ;)

Wróć do „SKRZYNIE AUTOMATYCZNE ASB”