Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Re: napinacze rozrządu sohc

2017-04-24, 00:11

Na pewno jeśli ktoś sam nie ogarnia napraw jak połowa forum ,to jest to kosztowo spora kwestia.

Natomiast jeśli pozwoli oszczędzić od 1,5 tys. zł (za zrzucenie skrzyni, regenerację konwertera, nowy olej etc..wariant minimum jesli ktoś nie chce przy okazji zrobić skrzyni :P) na nietrafnej diagnozie.

Jeszcze wrzucę filmik jak to dokładnie brzmiało u mnie, mam na starym telefonie gdzieś nagrane :)

A na trop trafiłem przypadkowo zastanawiając się czy regenerować konwerter czy też nie. Połączyłem sobie to z moimi objawami, które występowały po akcji z napinaczami (przygotowałem się, że rozrząd jednak mnie dosięgnie w najbliższym czasie bo było takie cykanie) i wyszło, że to może być konwerter. I rzeczywiście, temperatura rano porównywalna (około 2 stopni) i jest cisza :)

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: napinacze rozrządu sohc

2017-04-24, 15:21

Oczywiście, że wyolbrzmiam ale nie każdy ma możliwość zwalenia skrzyni, żeby sprawdzić konwerter albo wyciągnać silnik do wymiany tylnej kasety...

ja tak tylko. ;)
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Wróć do „ROZRZĄD SOHC”