Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 3080
Rejestracja: 2007-08-02, 21:48
Lokalizacja: Dolny śląsk
Model Explorera: Ex 2002 4.6 V8; 2012 Camaro 45th 6.2

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-09-22, 21:12

Napinacze profilaktycznie tak, rozrząd nie. Ja mam 330t i oryginalny rozrząd, napinacze wymieniam co 50t. Wszystkie mają problemy z rozrzadem, ale od 99 były lekkie modyfikacje i niby mniej problemów.
Był Ex2 97', Ex2 95' i ex2 99'. Jest ex 3 02'

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 310
Rejestracja: 2010-07-25, 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-09-23, 07:13

Odkopuję ten trzy-letni temat - z góry przepraszam, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego o praktycznie tej samej treści.
Czy ktoś dobry mógłby jeszcze raz napisać, jakie roczniki EX II SOHC mają problem z rozrządem? Linki w tym temacie powygasały i nic nie mogę nigdzie znaleźć. Mam Explo II 2001r i w sumie zastanawiam się, co robić w sprawie rozrządu: najechane już ma prawie 200 000km, a z tego co się orientuję od poprzedniego właściciela, nigdy nie było nic robione przy rozrządzie. Czy w roczniku 2001 również potrafi paść rozrząd? Jakie kroki podjąć, by temu zapobiec? Warto po tych 200k wymienić sam napinacz rozrządu? Jeśli tak, to jaki byłby koszt robocizny-mniej-więcej? Czy też lepiej od razu wymieniać cały rozrząd? Ogólnie nie widać zbytnio typowych problemów dla rozrządu (dzwonienie), ale silnik pracuje czasem na jałowym dość nierówno aż się auto leciutko trzęsie plus mam mały problem ze strzaleniem z wydechu (najbardziej to czuć na LPG).

Plus z ciekawości: czy w razie wymiany rozrządu taki zestawik byłby wystarczający? Jego koszt jest bardzo niski, a wydaje mi się, że zawiera wszystko to, co trzeba. Plus jesy wyprodukowany w USA, a nie chińczyk.
http://www.amazon.com/Diamond-Power-Exp ... d+explorer
Całkiem niedawno sprowadziłem z pomocą Jankesa taki sam zesaw rozrządu, w tej ofercie jest komplet. Właśnie jestem w trakcie wymiany. Dzwonił mi rozrząd w czasie uruchamiania zimnego silnika. Przebieg 170k mil.Co do kosztów to oficjalna cena wymiany wynosi ok.2500PLN. Oczywiście finalna cena waha się znacznie ;-)
Pozdrawiam Czarek
601055808

Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-09-23, 12:12

OK, wielkie dzięki za odpowiedzi.
Jako, że u mnie jakichś objawów padającego rozrządu żadnych jeszcze nie ma, to chciałbym właśnie zrobić coś profilaktycznie. Czyli rozumiem, że najlepiej wymienić oba napinacze łańcucha rozrządu i powinno starczyć? W Explo raczej pasek wielorowkowy nie jest tak awaryjny jak sam rozrząd i chyba jego to absolutnie nie ma sensu wymieniać (paska/napinaczy), jeśli nic złego się nie dzieje? Zresztą chyba w pasek klinowy nie ma co ładować "profilaktycznie" kasy, bo gdyby nawet się jakimś cudem zerwał, to wielkich strat nie ma.

Awatar użytkownika
Klubowicz perkuter
Klubowicz
Posty: 464
Rejestracja: 2008-01-25, 21:53
Lokalizacja: Zwoleń
Model Explorera: Ponownie Blazer 4.3

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-09-23, 13:12

ale silnik pracuje czasem na jałowym dość nierówno aż się auto leciutko trzęsie plus mam mały problem ze strzaleniem z wydechu (najbardziej to czuć na LPG).


Przy wymianie przedniego napinacza wymień uszczelki kolektora ssącego i powinno pomóc :-)

Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-09-23, 15:02

ale silnik pracuje czasem na jałowym dość nierówno aż się auto leciutko trzęsie plus mam mały problem ze strzaleniem z wydechu (najbardziej to czuć na LPG).


Przy wymianie przedniego napinacza wymień uszczelki kolektora ssącego i powinno pomóc :-)
Dzięki - kupiłem ostatnio w USA taki fajny specyfik - uszczelniacz właśnie do uszczelek kolektora ssącego i pod głowicą - zaaplikuję i zobaczymy :) - takie cudo: http://www.amazon.com/gp/product/B0036V ... UTF8&psc=1 . Niby nie widać żadnych wycieków pod silnikiem, ale jedna rzecz, którą zauważyłem to to, że mam lekko szaro-białawy dym z rury wydechowej, wiec jednak cośtam może przeciekać do silnika.

Gdyby ktoś jeszcze mógł fachowym uchem ocenić stan mojego rozrządu (wiem że to dziwne na odległość), to poniżej mam filmiki z dźwiękiem silnika. Trochę tak jakby lekko mi "terkocze" na jałowym jak się zbliży z kamerą/uchem do dalszej części silnika - głównie szum, ale jak słychać na filmach lekko coś tam pyka. W okolicy tylnego napinacza (prawe przednie koło) nic nie słychać, więc może ten napinacz w silniku powoli pada?? Aha, to na 100% nie jest cykanie wtrysków LPG, bo na czas kręcenia filmiku wyłączyłem gaz, plus wtryskiwacze terkoczą 10x głośniej :) Plus okresowe mocne pyknięcie na filmiku to jest rozłączenie się sprzęgła klimy.
https://www.youtube.com/watch?v=NOG7p6s ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=9gI5ZOC ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-10-08, 18:18

Jeszcze raz wielkie podziękowania za rady panowie. Właśnie wymieniłem napinacz łańcucha, ten znajdujący się przy prawym przednim kole. Ten nowy jest oczywiście kilka razy mocniejszy - stary można bez żadnego problemu wciskać, a nowy stawia duży opór, tak więc dobrze, że go wymieniłem. Mam też jeszcze nowy napinacz drugi, ten, który znajduje się w komorze silnikowej, ale tu kurcze niestety dojście nie jest tak łatwe i pewnie trochę rzeczy trzeba będzie rozebrać by do niego dojść i go wymienić :/.

Gdyby ktoś potrzebował samych napinaczy tak jak ja, zapraszam do kontaktu. Za oba napinacze zapłaciłem 40 dolarów z wysyłką. Oczywiście zamienniki, bo nowe są dużo droższe.

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-11-03, 17:22

Witam,
Jaki jest całkowity koszt wymiany rozrządu w silniku 4.0 SOHC ? Czy jakoś go wymienię na orginalny itd to ile mogę pojeździć bez większych obaw? Czy ten zabieg definitywnie rozwiązuje problem w tym modelu? Czy to wystarczy tylko na jakiś czas?
Pozdrawiam.

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-11-03, 18:11

no chłopie poszukaj :-/ przecież o tym jest cała masa info na forum :lol:

Awatar użytkownika
karmel
Posty: 375
Rejestracja: 2013-06-18, 19:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-11-03, 18:14

Witam,
Jaki jest całkowity koszt wymiany rozrządu w silniku 4.0 SOHC ?
~1500 +robocizna (wyciąganie silnika)
Czy jakoś go wymienię na orginalny itd to ile mogę pojeździć bez większych obaw?
NIE (pytaj @boris-a)
Czy ten zabieg definitywnie rozwiązuje problem w tym modelu?
NIE
Czy to wystarczy tylko na jakiś czas?
Pozdrawiam.
Patrz odpowiedź pyt 2.

Pzdr ;-)
Ostatnio zmieniony 2014-11-03, 18:15 przez karmel, łącznie zmieniany 1 raz.

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-11-03, 18:30

Etammmm.......to lipa straszna :-(. To juz nie wiem czy sie zdecyduje na tego SOHC. A to jaki silnik szukac....OHV, czy dozbierac na wersje III i brac 4.6 V8?. Szczerze myslalem ze hamerykanski to nie do zdarcia....itd. Musze sie przeprosic ze swoim 2.0 TFSI. ;-).

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-11-03, 18:39

k-91 - nie słuchaj wszystkich narzekających...
KAŻDY samochód ma plusy i minusy.
Explorer, pomimo (podobno) wadliwego silnika i skrzyni, według wielu podsumowań należy do jednych z mniej awaryjnych samochodów...

Jeśli chodzi o napędy, uważam, że samochód o gabarytach i wadze jakie ma Explorer, powinien mieć napęd 4x4... Przydaje się nawet w codziennej exploatacji ;)
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-11-03, 19:25

k-91 - nie słuchaj wszystkich narzekających...
KAŻDY samochód ma plusy i minusy.
Explorer, pomimo (podobno) wadliwego silnika i skrzyni, według wielu podsumowań należy do jednych z mniej awaryjnych samochodów...

Jeśli chodzi o napędy, uważam, że samochód o gabarytach i wadze jakie ma Explorer, powinien mieć napęd 4x4... Przydaje się nawet w codziennej exploatacji ;)
Wiem wiem, ilu kierowcow tyle zdan na ten temat itd. Wiem na wlasnym przykladzie....moj Passat 2.0TFSI nie mial prawa (weglug wiekszosci mechanikow/gazownikow) chodzic na LPG....a od 3 lat smigam i nie wiem nawet ze mam instalacje w srodku....ZERO problemow!!!! I tak to jest. No nic....ida dluuuugie zimowe wieczory, bedzie czas pomyslec nad tym....(wolalbym w te wieczory posmigac po zaspach ;-).
Aha.....a czy ten 4.6 V8 jest calkowicie wolny od wad??? Pytam z ciekawosci....?

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: W ktorych rocznikach jest problem z rozrzadem?

2014-11-03, 19:26

Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Wróć do „ROZRZĄD SOHC”