Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Olsztyn i bliskie okolice.

2010-08-01, 21:21

Witam.
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, jak nie to proszę przenieść do odpowiedniego.
Poszukuję kogoś od nas z Olsztyna lub okolic w celu polecenia ciekawych tras i miejsc wartych zwiedzenia, lub wspólnego zwiedzania naszymi smokami. :-)
Ja będę na urlopie wraz z rodzinką w dniach 21.08 do 03.09. w ośrodku państwowej straży pożarnej w miejscowości Kręsk, nad jeziorem Wulpińskim, ok 12-15 km od Olsztyna w kierunku na Olsztynek, zjazd nad jezioro w miejscowości Dorotowo.
Nie ukrywam też że chodzi tez o ewentualną pomoc w razie "W", polegającą na telefonicznym wsparciu w razie potrzeby znalezienia info w neciku. :-D
pozdrawiam
Jacek
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Awatar użytkownika
Karpiu
Posty: 163
Rejestracja: 2008-05-03, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn/Błonie

Re: Olsztyn i bliskie okolice.

2010-08-18, 21:30

Kolego, a co byś chciał pozwiedzać? Jak typowo błotne strony to przy każdym jeziorku jest trasa lepsza lub gorsza wokół. Ogólnie lasy wokół tego najpiękniejszego miasta są otwarte więc bez uszczerbku na kieszeni możesz wjeżdżać gdzie popadnie :-D Tak naprawdę trudno pomóc pisząc o tym a nie będąc w potworze :lol: ale spróbować można: kiedyś był fajny przejazd (patrz na mapę Google): w prawo z ul. Sielskiej (jadąc od Centrum) za Hotelem Novotel (na mapie jest hotel Omega???) tam się jechało wieki temu na plażę "nudystów" :-D za młodego zaje... miejsce, ale dalej jest po lesie wzdłuż jeziora. Jak jest teraz? Nie wiem. Jechało się do ulicy Żurawiej i Porannej przez Kemping. Fajnie jeździło się do niedawna ulicą Leśną. Z Centrum przejedziesz pod wiaduktem kolejowym i od razu na rondzie w prawo i za rondem i w lewo. Miniesz po prawej dużą starą Jednostkę Wojskową, dalej masz rzekę, rozlewisko - dobre miejsce na ryby. Można tam pobłądzić trochę ale chyba na tym rzecz polega. Na Sząbruku - gdzie będziesz, są zawsze grzyby jak reflektujesz ;-) W samym Olsztynie co można zwiedzać...??? Będziesz z żoną to klubów studenckich nie polecam... :-D Ale w dzień na spacer po Kortowie (miasteczko studenckie) jak najbardziej. Wieczorem, szczególnie weekend Starówka - spójrz na kalendarz imprez w Olsztynie - często są koncerty itp w amfiteatrze przy zamku. Jedzenie jak coś: koło Katedry są Świeże Zupy - chyba tak to się nazywa dokładnie, ale naprawdę wporzo - to jest ok 30 metrów od Katedry. Przy Wysokiej Bramie - też ze 30 metrów - Naleśnikarnia. Pizza tylko Diavolo na Starówce. Reszta knajp to pralnie kasy. Wydasz, wyjdziesz głodny i wkurzony. Daj znać jeśli szukasz czegoś innego, spróbuję nawiązać bo nie wiem czy wstrzeliłem się w upodobania ;-)
Jak coś to pisz - często nie jestem na forum ale PRV spróbuję pomóc.
Piotrek
504-200-971
Ostatnio zmieniony 2010-08-18, 21:36 przez Karpiu, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Karpiu


"Ten co wie, że nie wie - jego pouczcie"

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Olsztyn i bliskie okolice.

2010-08-19, 17:56

Dzięki Piotrek za info.
Chętnie skorzystam z ww. propozycji.
Nawet nie wiedziałem że kortowo jest ogólnodostępne.
To co polecasz postaram się odwiedzić.
Szukam jeszcze ewentualnie jakiś ruin zamków,bunkrów i innych fortyfikacji.
Właśnie ok 20tej wybywam już na wioskę, a w sobotę do celu. :-)
W związku z tym do 05.09.będę mało na forum, ale jak by co to napisze lub zadzwonię.
Dzięki i pozdrawiam.
Jacek.
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Awatar użytkownika
Karpiu
Posty: 163
Rejestracja: 2008-05-03, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn/Błonie

Re: Olsztyn i bliskie okolice.

2010-08-19, 18:52

Spróbuję jeszcze coś wymyślić ciekawego... Jutro dopiszę... Całkiem niedaleko jest Gierłoża - bunkry Hitlera gdzie był nie udany zamach... To dokłądnie 8km na wschód od Kętrzyna. Tak w okolicy nie ma za dużo tego typu znalezisk.
Ostatnio zmieniony 2010-08-19, 18:56 przez Karpiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Karpiu


"Ten co wie, że nie wie - jego pouczcie"

Wróć do „Wspólne wycieczki”