Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

Explowyprawa

Moderatorzy: starwind, resetx, Hubi

Awatar użytkownika
Moderator starwind
Moderator
Posty: 4858
Rejestracja: 2008-08-12, 20:49
Lokalizacja: Malbork
Model Explorera: '96 3" lift 32"BFG MT
Kontakt: Google+

Re: Explowyprawa

2011-08-08, 06:53

robi się coraz ciekawiej :)
Niech Moc Będzie z Nami :lol:
Adam

majewa

Re: Explowyprawa

2011-08-08, 10:14

:) dopiero teraz widzę że kolega jest z Malborka ! he he he , no tak , to tak jakbym Sopocianina wyciągał na wyprawę na Molo ;) A możesz polecić jakieś spokojne miejsce w lesie nad wodą najchętniej gdzie można by z namiotem się rozbić w okolicy ? Coś tam znalazłem na temat jez. Białego i Parleta koło Sztumu , ale obawiam się że może tam być sporo ludzi.
Rad-T , a te okolice to jakie bliżej masz zamiar odwiedzać ? Jeśli w ciągu tygodnia (bo w weekend to mnie raczej nie będzie na miejscu :) będziesz przemierzał żuławy to niedaleko Sobieszewa mogę służyć miejscem pod jakiś biwaczek.

Awatar użytkownika
Moderator starwind
Moderator
Posty: 4858
Rejestracja: 2008-08-12, 20:49
Lokalizacja: Malbork
Model Explorera: '96 3" lift 32"BFG MT
Kontakt: Google+

Re: Explowyprawa

2011-08-08, 22:52

Jez. Białe to faktycznie blisko niestety tam ciężko z miejscem na namiot to raczej na wypady rodzinne w niedzielę

miejsce na biwak ewentualnie to by się znalazło u mnie na działce :) jakieś 5km od Malborka zresztą w kierunku Sztumu nawet woda jest ale zupełnie niezdatna do kąpieli ale za to bieżąca się znajdzie

A ja to chętnie się wybrałbym na te pokazy światełek tylko na razie jeszcze nie wiem jak u nas z czasem będzie w sobotę
Niech Moc Będzie z Nami :lol:
Adam

majewa

Re: Explowyprawa

2011-08-09, 09:44

No to niestety potwierdzasz moje obawy że raczej nad białym nie znajdziemy tego czego szukamy , a szukamy miejsc spokojnych, dzikich , oddalonych od ludzkich siedzib i wolnych od małolatów przyjeżdżających na skuterkach albo w swoich wypasionych golfach w których od dudniącej muzy odpadają płaty skorodowanej blachy ;) Nie potrzebujemy wypasów , tylko natury :) Chyba spróbujemy w takim razie może znaleźć coś nad Wisłą.
Gorzej że jak sprawdzałem wczoraj dostępność biletów na te światełka to najlepsze miejsca już były zajęte i za chwilę może się okazać że w ogóle nie będzie miejsc a ja też ciągle nie wiem tak naprawdę czy wyjazd wypali bo rodzina się najechała i trzeba to wszystko jakoś pogodzić :)

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Explowyprawa

2011-08-13, 07:36

my od rana jedziemy do Malborka, najpierw jakieś zwiedzanie, bierzemy też bilety na wieczorny pokaz. W sektorze E (żółtym) są jeszcze miejscówki:
http://magicmalbork.iksoris.pl/rezerwac ... id=1&idw=4

Jakby co łapcie nas na telefon - Adam powinien mieć numer :)

A przy okazji - bylibyście chętni na którąś trasę rajdu nieustającego startujących z Fromborka ? są dwie do wyboru :) - mam obydwa roadbooki w 2 egz.
http://polskioffroad.com/RN/turyst/tu04.html
http://polskioffroad.com/RN/turyst/tu05.html
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

majewa

Re: Explowyprawa

2011-08-15, 13:25

Oooo , oczywiście że bylibyśmy chętni na taką traskę ! Ale możemy dopiero w przyszły weekend 27-28.08 bo na ten mamy już umówiony wyjazd na zlot pojazdów militarnych w Bornym Sulinowie - wszystkim którzy nie byli bardzo polecam bo sceneria i okoliczności naprawdę wyjątkowe. Z uwagi na najazd rodziny zza wielkiej wody musieliśmy zmienić nasze plany Malborkowe i ostatecznie wylądowaliśmy w niezwykle uroczo położonej agroturystyce w okolicach Przywidza . Mam nadzieję że pokaz światełek udał się wszystkim tym którzy planów nie zmienili :)

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Explowyprawa

2011-08-17, 19:56

no to po kolei :)

Pokaz... generalnie nie ma czego żałować :) trochę akrobacji na linach z dźwigu, trochę gry na skrzypcach, trochę śpiewu operowego :) i minimalna ilość laserów (statyczne) oraz 3 minutowy pokaz ogni sztucznych. Całość trwała niecałą godzinę.

Teraz trasy - ta prowadząca do Sztutowa - bardzo miła turystyczna traska, sporo asfaltu ale w ładnych okolicach więc nie przeszkadza.

Trasa do Braniewa już konkretna. Mimo, że podeschła w większości miejsc, są odcinki przyjemnie błotne :) Natomiast widokowo przepiękna. Długi odcinek wałami wzdłuż zalewu wiślanego, potem wzdłuż granicy z Rosją, sporo odcinków dziewiczych, które nie widziały żadnego pojazdu od długiego czasu, trzeba wręcz szukać czy idzie dalej droga. W dwóch miejscach było konkretniej - w jednym błocko było na trochę walki, drugie - dojazd do rozpadającego się mostu - zarósł tak, że pieszo nie było nawet jak dojść :D a mostek niestety tylko z buta obeszliśmy.

Ogólnie polecam bo trasy bardzo ładne widokowo i ciekawe również historycznie.

Aha - w Braniewie jest myjka samoobsługowa przy stacji Bliska - przydaje się :D tylko posprzątajcie po sobie :P
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rad-T, łącznie zmieniany 1 raz.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Explowyprawa

2011-08-23, 09:09

parę fotek które na telefonie znalazłem :P
Załączniki
traska4.jpg
traska4.jpg (89.02 KiB) Przejrzano 4132 razy
traska3.jpg
traska3.jpg (52.66 KiB) Przejrzano 4132 razy
traska2.jpg
traska2.jpg (84.5 KiB) Przejrzano 4132 razy
traska1.jpg
traska1.jpg (45.01 KiB) Przejrzano 4132 razy
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

majewa

Re: Explowyprawa

2011-08-23, 10:36

Super ! Dzięki za te zdjęcia. Ale rozumiem że Wy już macie tą trasę za sobą i raczej się już z nami nie wybierzecie ? .. a tym mostkiem to przejechaliście ? :)

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Explowyprawa

2011-08-23, 10:51

trasę może Adam będzie chętny zrobić :) my już poza tymi rejonami jesteśmy - skończył się urlop. Na mostku wymiękliśmy :) ale LR_Olek który wątek wyżej opisuje z fotkami tą trasę przejechał w dwa disco - ustawili się dobrze na wysokości belek stalowych i dali radę :)
Aha trzeba się przygotować na czochranie lakieru - miejscami bardzo wąsko między krzaczorami.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

majewa

Re: Explowyprawa

2011-08-23, 13:50

No rozumiem, szkoda. W takim razie pojedziemy tam sobie innym razem , bo po pierwsze primo chyba muszę skądś uzyskać tego roadbooka :) a po drugie primo to w sumie blisko nas a w ten weekend zaczyna się składać wyjazd nad Raduńskie.
Aha , jakby kto pytał , to w Bornym Sulinowie po raz kolejny było super. Tereny do zabawy fantastyczne. My bawiliśmy się ze znajomym jego Volvo Laplanderkiem :)

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Explowyprawa

2011-08-23, 13:54

Tereny do zabawy fantastyczne. My bawiliśmy się ze znajomym jego Volvo Laplanderkiem
Zdjęcia pokaż,bo tak to nie uwierzymy ;-) :mrgreen:
smartpar.pl

majewa

Re: Explowyprawa

2011-08-23, 15:01

... ha ha ha , z jazdy nie ma zdjęć , bo trza było mieć obie ręce żeby było się czym trzymać :) ale spróbuję cosik wrzucić , ale to już po weekendzie , bo zaraz go zaczynam :) a jeszcze nic nie zrzuciłem. Tymczasem w zastępstwie zdjątko zrobione tej zimy z troszkę innej zabawy troszkę innym Volvo :)
Załączniki
band.JPG
band.JPG (86.7 KiB) Przejrzano 4080 razy

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Explowyprawa

2011-08-23, 15:40

1.8 benzyna prawda? ;-) Miałem okazję pomacać i zobaczyć jakie cuda takie cosik robi....niesamowite :-)
smartpar.pl

Wróć do „Wspólne wycieczki”