Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-22, 13:18

Witam ponownie :)

Obecnie (już z naprawionym zamykaniem drzwi dzięki pomocy tego świetnego forum) szykuję się powoli do rozpoczęcia użytkowania mojego Explorera II (2001r, wersja limited). Pozostało jeszcze wymienić jeden wahacz i z napraw mechanicznych to tyle, potem pozostaną jeszcze pasy bezpieczeństwa z tyłu, ale to już pikuś. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, tym razem już raczej prostsze o trzy funkcje.

1) Jakie są funkcje kierownicy wielofunkcyjnej? Niestety, ale nie dostałem od poprzedniego właściciela instrukcji obsługi, a natomiast w wersji angielskiej dostępnej w internecie kierownica wygląda zupełnie inaczej. U mnie natomiast na kierownicy z lewej strony mam przycisk o pustej kropce i wypełnionej, z prawej natomiast trzy przyciski: =, + oraz - (oraz oczywiście klakson). Mówiąc szczerze, nie mam pojęcia, do czego one służą. Radiem chyba nie sterują, klimatyzacją chyba też nie, a tempomatu (o ile jest...?) narazie nie mogę odpalić, bo nie wyjeżdżałem nim jeszcze poza miasto. Może ktoś się orientuje i mógłby opisać, do czego służą w/w przyciski? Martwi mnie to też, że u mnie (w wersji limited) kierownica jest czarna, a nie jak reszta tapicerki - beżowa. Może to zamiennik i w ogóle funkcje kierownicy nie działają? W załączniku dodałem zdjęcie kierownicy.

2) Czy można mieć jednocześnie podłączone dwa piloty centralnego zamka? Wraz z samochodem dostałem dwie sztuki (wyglądają tak samo), w instrukcji znalazłem fragment o dodawaniu nowego pilota (przekręcanie 8 razy z pozycji zapłonu na ON, czy coś takiego), ale czy przy dodaniu nowego pilota stary się nie skasuje?

3) Czy u posiadaczy radia ze zmieniarką (w bagażniku) w tym Fordzie również zmieniarka działa tragicznie? Płyta wsadzona do CD bezpośrednio w radio działa świetnie, ale jak już włączę muzykę z płyty w zmieniarce podczas jazdy ciągle muzyka się zacina, niektóre utwory przeskakują, etc. Jakieś rady?
Załączniki
IMG_2653.jpg
IMG_2653.jpg (120.29 KiB) Przejrzano 6223 razy

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-22, 13:51

Na kierownicy masz tempomat, po lewej włącz/wyłącz a po prawej +/- zwiększasz lub zmniejszasz prędkość, a = powracasz do ustawionej prędkości np. po hamowaniu.
Sprawdź czy twoje autko podlegało akcji serwisowej dotyczącej tempomatu. Jeżeli powinno podlegać a nie było to zrobione to odłącz sobie wiązkę tempomatu na takim zaworze przy pompie hamulcowej w celu uniknięcia pożaru.
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Awatar użytkownika
Klubowicz leon13cc
Klubowicz
Posty: 852
Rejestracja: 2011-06-03, 10:03
Lokalizacja: Lubuskie/Lubrza

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-22, 14:08

drakerc, w tym temacie masz instukcje obsługi w jezyku Polski , parę informacji napewno tam znajdziesz :mrgreen:

http://www.explorerfanklub.org.pl/forum ... i&start=45
Ford Explorer Limited 2000 + Audi 80 B3 1987 + Yamaha MT-01 2006 = 384KM

Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-22, 14:32

Dzięki za odpowiedzi
Sprawdź czy twoje autko podlegało akcji serwisowej dotyczącej tempomatu. Jeżeli powinno podlegać a nie było to zrobione to odłącz sobie wiązkę tempomatu na takim zaworze przy pompie hamulcowej w celu uniknięcia pożaru.
A jak można to sprawdzić? Prawdopodobnie trzeba by było skontaktować się z Fordem, prawda? niestety, ale nie mam książeczki serwisowej, ponadto samochód sprowadzony był z Belgii.

Awatar użytkownika
mbmaster
Posty: 179
Rejestracja: 2011-10-08, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-22, 15:01

Możesz sprawdzić na stronie Forda. Tylko musisz Vin wpisać.
http://www.etis.ford.com/fordservice/ho ... .eccvas502
Ostatnio zmieniony 2013-11-22, 15:02 przez mbmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-22, 22:37

większość zmieniarek ma na bocznych ścianach taki "suwak" albo miejsce na śrubokręt,przestawia się tam "czułość" zawieszenia lasera i napędu cd,ustawienia są dwa wertikalne i horyzontalne,sprawdż może masz źle ustawione i zawieszenie napędu cd jest zbyt czułe.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-24, 23:50

No niestety, na podanej stronie po podaniu mojego numeru VIN pokazuje brak informacji. Czy ta akcja serwisowa polegała na naprawieniu tempomatu, czy całkowitym jego wyłączeniu? Bo będąć dziś w transie próbowałem tempomat włączyć, ale nie da się tego zrobić, po wciśnięciu przycisku na kierownicy nic się nie dzieje.

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-25, 00:28

nie musisz mieć książki serwisowej,akcja serwisowa dot. tempomatu obejmuje samochody wyprodukowane na każdy rynek,polega na wymianie wiązki tempomatu i czujnika w pompie hamulcowej,w nowej wiązce jest miejsce na bezpiecznik,sprawdź czy go przypadkiem ktoś już nie wyciągnął (albo się przepalił) obawiając się pożaru.
jest na forum cały wątek na ten temat,wpisz w wyszukiwakę "tempomat" i znajdziesz temat o akcjach serwisowych,a jak nie jesteś pewien czy twoje auto jest objęte akcją to zadzwoń na infolinię Forda i zapytaj,masz auto z rynku europejskiego więc na pewno od razu ci odpowiedzą.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-25, 23:50

Okej, dzięki za odpowiedź.

O dziwo informacja o recallu dostępna była na amerykańskiej wersji strony Forda, polska wyświetlała brak info (przy okazji na amerykańskiej stronie jako samochód wyświetla się "2000 Ford Explorer", mimo że w dowodzie i innych dokumentach mam rok 2001r, chyba, że chodzi o rok modelu, czy coś...?). Oczywiście jak się okazało, podlega wymianie kabla tempomatu + jakiejś modyfikacji tempomatu. Napisałem do polskiej centrali Forda z zapytaniem, czy da się to zrobić za darmo w mojej miejscowości i będę czekał na odpowiedź. Zastanawia mnie jednak tylko, czy nie będą robić przy okazji problemów ze względu na kilka modyfikacji w samochodzie? Większość to duperele (orurowanie, halogeny), ale mam też "przerobiony" centralny zamek "na krótko" dodanym kabelkiem z tyłu, ale raczej nie powinno to ich interesować...
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 23:52 przez drakerc, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
decania
Posty: 3370
Rejestracja: 2011-08-11, 21:15
Lokalizacja: Płock
Kontakt: Strona WWW

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-25, 23:58

ale raczej nie powinno to ich interesować...
I nie będzie. Jedynie co to mogą umyć Ci samochód i zrobią wypiskę rzeczy do naprawienia (nawet pęknięta skóra na siedzeniu - 1800zł ) z zasugerowaniem że oni zrobią to najlepiej :-D

Zasadniczo zrobią bez zbytnich problemów. Gdyby jednak stwierdzili że nie zrobią bo nie mają instrukcji i kluczy calowych to zadzwoń do centrali i wytłumacz że to europejczyk a do tego Ford więc łaski nie robią. Centrala dośle do ASO części, klucze i instrukcję montażu a miły Pan po Ciebie zadzwoni i zaprosi na wymianę.
Patryk
723-371-234

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Kierownica wielofunkcyjna - pytanie o funkcje + radio

2013-11-26, 21:09

oni (ASO) muszą ci to zrobić,czy chcą czy nie :-D
tel. 606414212

Wróć do „BAZA INFORMACJI”