Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
fabick

[EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-16, 13:45

Wiem wiem, zaraz będzie, że poszukaj i w ogóle ale pilnie potrzebuję pomocy a jakbym tego wszystkiego zaczął szukać to bym skończył wieczorem a sprawa pilna :(
Chcę zrobić kompletną wymianę wszystkiego co się zużywa w przednim zawieszeniu (większość "gumowych części" jest już dead a pozostałe rzeczy bliskie).
Potrzebowałbym listę tego co będzie do wymiany.
To co mi się kojarzy z moich poprzednich doświadczeń i poszukiwań w sklepach z częściami do Ex to :
- amortyzatory (sprężyny są OK)
- końcówki drążka kier.
- tuleja wahacza
- sworzeń
- guma stabilizatora
Będę to wszystko zamawiał przez znajomego, który ma znajomego, który zna kogoś w US więc muszę mu wysłać kompletną listę artykułów żeby nie było nieporozumień. Czy ktoś może powiedzieć ile czego kupić? I co jeszcze poza tym co napisałem?
Wiem, że to pytanie początkującego ale w zawieszeniu akurat niewiele grzebałem w swojej historii a tu jeszcze dodatkowo autko 4x4 i to hamerykańskie :/
Z góry dziękuję za pomoc!
Ostatnio zmieniony 2009-03-11, 09:11 przez fabick, łącznie zmieniany 1 raz.

chevidan

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-16, 17:07

amortyzatory są dużo tańsze w usa ale jest problem z transportem lotniczym.
sworznie wahaczy 2x górne(most dana 35) około 20$ szt.
sworznie wahaczy 2x dolne -//-cena podobna
końcówki kierownicze komplet 3 sztuki(dwie zewnętrzne i jedna wewnętrzna)
drążek kierowniczy x 1(warto zamówić z usa bo kosztuje mniej niż 50$ a w PL 300-400zł)
tuleje gumowo metalowe wahacza x 2
gumy drążka reakcyjnego x2

jankes niech poda ceny orientacyjne jest bardziej w temacie.

fabick

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-16, 17:22

Bardzo dziękuję!!! Słuchajcie wygląda na to, że kupiłem skarbonkę. Tak to jest jak przy zakupie pojedzie się do byle kombinatora co to niby się zna a tak naprawdę nie wie o czym mówi :/ I co z tego, że cena super jak teraz wysram kilka tysięcy żeby to jeździło w ogóle :/ Nie dość, że ASB do rozebrania (koleś regulował, wymienił walnięty modulator i nic), silnik nie pali na jeden cylinder (jedyna nadzieja w świecach), 1 sonda kaputt, całe zawieszenie przód do wymiany praktycznie. Chyba sobie w łeb z łopaty strzelę. Ale wiecie co? Jak popatrzę za okno i go widzę to i tak się cieszę, że go kupiłem. Zboczony jestem? :)

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-16, 17:26

z tym wynienianiem wszystkiego to może trochę przesada? jesteś pewien?

fabick

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-16, 18:16

No niestety nie przesada. Oglądałem przy zakupie i wiedziałem wcześniej że niektóre rzeczy są zużyte a po przejechaniu 300 km do domu już wiedziałem, że jest źle. Ceny tych części mimo wszystko nie są ogromne więc szkoda dwa razy robotę zaliczać. Amortyzatory na 100% bo jak go rozbujać to tak przez 5 minut się kiwa a resztę poprostu czuć (jak dzisiaj wjechałem w kałużę to mnie mało z drogi nie zrzuciło :/ ).
Tańczy w obie strony i przy hamowaniu i przy przyspieszaniu więc luzy jak jasna cholera :/

[ Dodano: 2008-04-16, 18:55 ]
amortyzatory są dużo tańsze w usa ale jest problem z transportem lotniczym.
sworznie wahaczy 2x górne(most dana 35) około 20$ szt.
sworznie wahaczy 2x dolne -//-cena podobna
końcówki kierownicze komplet 3 sztuki(dwie zewnętrzne i jedna wewnętrzna)
drążek kierowniczy x 1(warto zamówić z usa bo kosztuje mniej niż 50$ a w PL 300-400zł)
tuleje gumowo metalowe wahacza x 2
gumy drążka reakcyjnego x2

jankes niech poda ceny orientacyjne jest bardziej w temacie.
Się pogubiłem. Muszę to wysłać po angielsku i chociaż całkiem nieźle władam tym narzeczem to jak przerabialiśmy w szkole "gumy drążka reakcyjnego" musiałem akurat być w kiblu ;) Ktoś pomoże? Resztę wyszukałem w rockauto po zdjęciach ale za cholerę nie wiem jak wygląda guma drążka reakcyjnego więc jak tu szukać :/

jarq
Posty: 83
Rejestracja: 2007-07-18, 01:46
Lokalizacja: Kraków

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-16, 22:08

Takie są te gumy

fabick

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-16, 22:20

Ta. To se mogłem szukać :) Dzięki!!!

[ Dodano: 2008-04-16, 23:26 ]
No i nie zdążyłem :/ Koleś odpisał, że już nie zdąży kupić.
Ale nic to. Zamówiłem z rockauto. Pokombinowałem z magazynami i producentami żeby było jak najtaniej i niestety nijak amortyzatory się nie opłacają (jednak starsi mają rację ;) ) ale bez amortyzatorów wyszło 204$ z transportem (czyli niecałe 600 zł z cłem i VAT'em). W żadnym sklepie w PL nie zszedłem poniżej 1300 zł więc chyba nienajgorzej się udało. Teraz ja i mój potworek (znaczy Ex bo na żonę mówię dzióbek ;) ) czekamy na paczuszkę :D

www.usautopark.

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-18, 23:35

witam, moge skromnie zaproponowac nastepujace ceny:
drazek 110 zl
gumy stab. 110 zl kpl.
sworzen dolny 100 zl
gorny 100 zl
amory 180 zl/szt przod
amory 220 zl/szt tyl
tuleje 30 zl/szt
minus 10% rabat
wszystko na miejscu
pozdrawiam

fabick

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-21, 14:13

Uahahahaha!!! Zadzwoniłem do serwisu o szumnej nazwie "American Car Service". Pytam czy podejma sie naprawy ASB a facet mi na to, że oni nie naprawiają skrzyń a jedynie obsługują. Co obsługują?! Ja obsługuję bo gmeram dźwignią przy kierownicy a oni co? Będą za mnie gmerać? :)))

Awatar użytkownika
lysywujta
Posty: 417
Rejestracja: 2007-11-28, 22:06
Lokalizacja: Będzin
Model Explorera: Dodge Ram'08 5,7 HEMI

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-21, 14:46

Hhehe nie ma jak szumna nazwa.A w kwestii skrzyń znalazłem:
http://www.asbolkusz.republika.pl/

fabick

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-21, 15:49

O! Dzięki. Będę dzwonił. Dzwoniłem do tego serwisu, który mi podrzuciłeś na maila ale gościu bez pytania co się dzieje ze skrzynią od razu powiedział, że koszt od 1400 zł w góre. Hmmm. Sam nie wiem :)

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2008-04-21, 21:45

To ci spoko powiedział ;) jak kiedyś z ciekawości zadzwoniłem do Olczaka ( www.automat.pl ), to powiedział mi za podstawowy remont mniej więcej 4000, plus co wyjdzie po drodze... a było to lata temu...

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: [EXI] Zawieszenie przód - lista

2009-03-08, 20:10

witam, moge skromnie zaproponowac nastepujace ceny:
drazek 110 zl
gumy stab. 110 zl kpl.
sworzen dolny 100 zl
gorny 100 zl
amory 180 zl/szt przod
amory 220 zl/szt tyl
tuleje 30 zl/szt
minus 10% rabat
wszystko na miejscu
pozdrawiam
to ceny z kwietnia 2008

mam pytanie - jakie ceny za te części możecie zaproponować na dzień dzisiejszy?
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Wróć do „ZAWIESZENIE I UKŁAD KIEROWNICZY”