Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

zawieszenie

Moderatorzy: starwind, resetx, Hubi

Awatar użytkownika
geos1
Posty: 481
Rejestracja: 2007-07-15, 20:58
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Chevrolet Trailblazer 4.2

Re: zawieszenie

2008-07-03, 16:29

Witam,
powroce do tematu odnosnie stukow w zawieszeniu:
Co prawda juz kiedys o tym pisalem, ale mialem wowczas luzy na wahaczu i sworzniu, wiec nie mozna bylo postawic diagnozy; obecnie mam wstawione nowe wahacze gorne, i wymieniony sworzen dolny; geometria ustawiona, luzow nie ma, a mimo to sa jakies stuki z przodu. Objawia sie to tak: slychac je jak samochod rusz powoli z miejsca, przy powolnym dodaniu gazu, tak jak by byly zwiazane z poczatkową fazą kręcenie sie przednich kół; slychac je jakby pod pewdalem gazu; stuk jest cichy aczkolwiem da sie odroznic, jako takie chwilowe "klekotanie", ma sie wrazenie jakby cos bylo obluzowane i stukało; :roll: nie mam pojecia co to moze byc; w ASO i 2 innych serwisach nic nie wykryli; jak sie buja samochodem na postoju w rozne strony to tez nic nie slychac; tylko podczas ruszania z miejsca, lub powolnego toczenia sie samochodu;
Moze ktos moglby doradzic co sprawdzic? (drążki stabilizatora sa OK, gymy OK, wahacze i sworznie bez luzów); amork i nowe (nie caly rok);
Jakie sa objawy wyrobionych końcówek drążków skrętnych?? :?: moze to one?
geos1
A.P.

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: zawieszenie

2008-07-03, 16:32

wez kogos drugiego .. jedna osoba trzyma drazki w reku za przeproszeniem potem tez koncowke drazka, a druga osoba kreci dosc energicznie kierownica prawo/lewo - poczujesz czy to luz na drazkach....

ewentualnie w jakim stanie masz klocki ? moze blaszki juz wyrobione i klocki stukacja/przesuwaja sie przy ruszaniu ?
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
geos1
Posty: 481
Rejestracja: 2007-07-15, 20:58
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Chevrolet Trailblazer 4.2

Re: zawieszenie

2008-07-03, 16:37

wez kogos drugiego .. jedna osoba trzyma drazki w reku za przeproszeniem potem tez koncowke drazka, a druga osoba kreci dosc energicznie kierownica prawo/lewo - poczujesz czy to luz na drazkach....

ewentualnie w jakim stanie masz klocki ? moze blaszki juz wyrobione i klocki stukacja/przesuwaja sie przy ruszaniu ?
Dzieki Radek,
Sprawdze te drązki; a sprawa klockow to tez moze byc podejzana; co prawda klocki i tarcze sa nowe; ale jeden mi z tylu popiskuje; no i musze posprawdzac te blaszki!
geos1
A.P.

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: zawieszenie

2008-07-03, 19:17

a może masz luz na krzyżakach wału :P
ja tak miałem z tyłem coś mi jakby obcierało przy kołach i nie mogłem znaleźć, a okazało się że krzyżak był wyrobiony ;P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Awatar użytkownika
geos1
Posty: 481
Rejestracja: 2007-07-15, 20:58
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Chevrolet Trailblazer 4.2

Re: zawieszenie

2008-07-04, 08:26

a może masz luz na krzyżakach wału :P
ja tak miałem z tyłem coś mi jakby obcierało przy kołach i nie mogłem znaleźć, a okazało się że krzyżak był wyrobiony ;P
:-D no nie wiem...moze i luzy na krzyzaku.. jak posprawdzam to dam znać!
A mozna z takim ewentualnym luzem jezdzic??? :-/
Ostatnio zmieniony 2008-07-04, 08:27 przez geos1, łącznie zmieniany 1 raz.
geos1
A.P.

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: zawieszenie

2008-07-04, 09:42

Mogą być luzy na krzyżaku bo się już rozsypał (wypadły igiełki) lub kiedy wyrobiły się. Przy wypadniętych igiełkach lepiej nie jeździć bo możesz uszkodzić całe gniazdo trzymające krzyżak... całość może po prostu zaklinować się i rozerwać.
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
geos1
Posty: 481
Rejestracja: 2007-07-15, 20:58
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Chevrolet Trailblazer 4.2

Re: zawieszenie

2008-07-04, 10:24

Mogą być luzy na krzyżaku bo się już rozsypał (wypadły igiełki) lub kiedy wyrobiły się. Przy wypadniętych igiełkach lepiej nie jeździć bo możesz uszkodzić całe gniazdo trzymające krzyżak... całość może po prostu zaklinować się i rozerwać.
:roll: a da sie jakos samemu sprawdzic czy jest luz na tym krzyżaku wału??
geos1
A.P.

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: zawieszenie

2008-07-04, 12:59

Krzyżak może albo mieć luz (co da się wyczuć ruszając przegubem) albo będzie zapieczony co już trudniej wyczuć bo wtedy po prostu będzie sztywny... może bić (hałasować). Poruszaj przegubem, zakręć ręką na luzie przy wyłączonym silniku i zaciągniętym ręcznym... luz wyczujesz.
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: zawieszenie

2008-07-04, 22:29

a najlepiej to odkręcić wał i wtedy na pewno wyczujesz czy są luzy cz jest zapieczony i nawet nie drgnie :P
tylko pamiętaj aby wał założyć w tej samej pozycji jak był, najlepiej sobie zaznaczyć
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Awatar użytkownika
geos1
Posty: 481
Rejestracja: 2007-07-15, 20:58
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Chevrolet Trailblazer 4.2

Re: zawieszenie

2008-07-08, 10:47

Witam,
Luzów na krzyżakach nie ma!
Narazie w WARSTACIE przesmarowali mi prowadnice przy klockach; zobaczymy czy coś pomoze;
geos1
A.P.

basstian

Re: zawieszenie

2008-07-08, 11:34

u mnie dokładnie tak samo bylo ; łączniki stabilizatora juz zaczynaja sie odzywac jak sprawdzic :
jedna osoba buja autem na boki dosc energicznie druga organoleptycznie bada łączniki i tuleje drążka
dodam jeszcze ze niewiadomo czemu stuki nie byly pojedyncze ale byla to seria stukow czasem nawet zsynchronizowana z obrotami koła , przedziwna sytuacja fakt ze moje kola pozostawiały wiele do życzenia
Ostatnio zmieniony 2008-07-08, 11:36 przez basstian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
geos1
Posty: 481
Rejestracja: 2007-07-15, 20:58
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Chevrolet Trailblazer 4.2

Re: zawieszenie

2008-07-08, 15:53

u mnie dokładnie tak samo bylo ; łączniki stabilizatora juz zaczynaja sie odzywac jak sprawdzic :
jedna osoba buja autem na boki dosc energicznie druga organoleptycznie bada łączniki i tuleje drążka
dodam jeszcze ze niewiadomo czemu stuki nie byly pojedyncze ale byla to seria stukow czasem nawet zsynchronizowana z obrotami koła , przedziwna sytuacja fakt ze moje kola pozostawiały wiele do życzenia
No własnie cos podobnego mam/mialem :roll:
Tyle ze u mnie łączniki są nowe; dobrze dokręcone;
Więc jak usunąłeś Basstian te stukotanie? i co bylo na 100% przyczyną? :?: (bo u mnie jak sie tak macha autkiem to nic nie postukuje).
Ostatnio zmieniony 2008-07-08, 16:01 przez geos1, łącznie zmieniany 4 razy.
geos1
A.P.

basstian

Re: zawieszenie

2008-07-08, 16:11

sprawdz jeszcze luz na przekładni kierowniczej , luz na prawej tulejce ma podobne objawy tylko ze musialbys miec krzywe kolo zeby taki stuk byl podczas toczenia ......

Awatar użytkownika
kizio 730
Posty: 252
Rejestracja: 2008-02-16, 22:13
Lokalizacja: Pomorskie

Re: zawieszenie

2008-07-08, 23:08

sprawdz czy klocki z przodu nie mają luzu w zaciskach to samo było u mnie jak ruszałem to tak do 30 km/h stukało a potem cisza okazało sie że tarcza zabierała klocki bo za duży luz miały Łatwo to sprawdzic jak usłyszysz ten stuk to lekko na hamulce jak sie uspokoi to będzie wiadomo
Ostatnio zmieniony 2008-07-08, 23:09 przez kizio 730, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
geos1
Posty: 481
Rejestracja: 2007-07-15, 20:58
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Chevrolet Trailblazer 4.2

Re: zawieszenie

2008-07-14, 12:40

Witam,
No wiec przesmarowanie prowadnic klockow hamulcowych nic nie dało; nadal postukuje podczas ruszania i przy bardzo powolnej jezdzie;

Teraz zabieram sie za wymiane blaszek mocujacych klocki; dam znac jak juz je kupie i zaloze;
:roll:
geos1
A.P.

Wróć do „ZAWIESZENIE I UKŁAD KIEROWNICZY”