Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-05-28, 12:23

Witam wszystkich,

Mam nadzieje, ze dzial jest dobry, wszak tyczy sie to szeroko pojetego 'pradu', a mianowicie chodzi o przestrojenie radia z US/Kanada na fale EU. Strasznie mnie wnerwia ten ograniczony zakres fal, a radio bardzo pasuje do wnetrza I jest kompletnie niezniszczone, a co za tym idzie chce je zostawic w aucie. Bardzo prosze o informacje czy taka operacja jest mozliwa, wzglednie czy radia US/Kanada sa takie same jak EU (podswietlenie I tym podobne), a jesli nie da rady tego wykonac to czy ktos ma takie radio odstapic (za oplata oczywiscie)?

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-05-28, 13:29

jeżeli masz radio 2din,to idealnie pasują wszystkie fordowskie radia z serii 3000,4000,5000,6000 i 6006,co prawda nie ma wtedy sterowania tylnym panelem (jeżeli masz),jeśli twój samochód wyposażony jest w sprzęt JBL to te radia chyba nie będa z nim współpracować-chociaż nie jestem pewny.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-01, 15:44

Witam,

Mam JBL I bardzo bym chcial przestroic to radio do naszych fal. Czy jest to technicznie mozliwe? Znam sie na statkach, na elektronice juz troche gorzej ;-)

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-01, 23:01

Z JBL działa tylko oryginalne ;) Cały temat ogarniałem bo ktoś mi pociął instalacje i wstawił jakieś gówno-radio. Przestrojenie tego radia to nie łatwa sprawa. Nie pamiętam, ale z tego co się orientuję moduł dekodera jest we wzmacniaczu. Tam idzie antena.
Schemacik całego układu ;) Wszystko transmitowane jest cyfrowo prócz decka.
Radio służy tylko do wprowadzania danych i odczytu decka nic więcej ;) Wysyłania komend do jednostki sterującej z tyłu.

Pełny rozmiar i jakość pod tym linkiem :
https://drive.google.com/file/d/0B05Sgp ... sp=sharing
97,96 schemat audio JBL.png
(89.62 KiB) Pobrany 4839 razy
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-01, 23:13

RATUNKU!!

Jestes wielki, ale nic nie rozumiem. Mowisz do mnie kjfhiughdiowhefoibaOFOQSFO

I jeszcze bla bla bla.

Wybacz, ale moze jestem w stanie cos wymontowac I komus wyslac? Komus co potrafi to rozszyfrowac. Bo dla mnie to jak mapa do skarbu piratow hehe. Ja w stali robie i powaznie w schematach jestem slaby :-(

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-01, 23:19

Musiał bym wiedzieć jaki tam jest układ dekodera to bym ci powiedział, czy da się czy też nie. Jak jest całkowicie procesorowo to się nie da ;) Jak połowicznie to w zależności od układu jest to możliwe. Wybacz, lecz teraz nie mam czasu by to rozbierać i zerkać jaki tam jest układ.Jak ci się chce to demontuj plastiki, wzmacniacz jest w bagażniku w tylnym prawym boku. Wymontuj go, rozbierz i podaj mi numer układu scalonego który jest w linii prostej od złącza antenowego, znaczy, że ścieżki od złącza antenowego do niego idą ;)
Jest też inna metoda. W prawdzie będą dalej nieparzyste, ale będzie odbierać znacznie lepiej. Mianowicie wzmacniacz antenowy + filtr napięcia do wzmacniacza antenowego. Ja u siebie będę to montował niedługo. Zresztą ja głównie korzystam z CD . Jak będziesz szukał głośnika niskotonowego to temat też przerobiłem. W razie czego nawet można zamówić dwa ciekawe głośniki na spółę (sprzedawane tylko w komplecie 2 ) . A polecam wymienić :D Założyłem tylko trochę lepszy i mmmmm. Stary się przypalił.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-02, 00:43

Witam ponownie,

Sluchaj jestem za, jesli chodzi o glosniki. Bo ten ktory jest, nie gra juz czysto. Nie wiem jaka to kasa, ale ja lubie jak muzyka dobrze gra. Postanowilem, ze postaram sie poprawic ten original (auto), ktory mam doprowadzajac go do dobrego stanu. Duzo mi juz nie zostalo. Zastanawiam sie czy jest mozliwe podlaczenie zlacza AUX do tego sprzetu? Bo bedac szczerym to podlaczam czesto telefon do audio w drugim aucie i leci z telefonu. Praktycznie nie mam CD w domu. Pomijam juz fakt, ze CD z EX'a ponoc jest spalone i nie dziala. Widze, ze masz bardzo duza wiedze na ten temat. Ten moj JBL to lata swietnosci ma juz dawno za soba, niestety ale tak :-( Jesli chodzi o oryginalne radio, to bardzo chce je zostawic. Raz, ze wyglada dobrze, a dwa, ze ma sterowanie na tylnej kanapie. Aha, nie dziala mi antena. Ta plastikowa listwa jest uszkodzona. Czy jest to do dostania?

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-02, 12:38

Jaka plastikowa listwa ? Aux można zrobić. Są na to dwa sposoby. Albo wpinasz się za układem wzmacniacza od odtwarzacza kaset, zasadniczo można by nawet się wpiąć prosto na wyjście z radia, po prostu wypuszczasz kabelek z Jack, a drugi sposób to kupno kasety z kabelkiem jack ;) Kosztują grosze. Co jest dokładnie ze zmieniarką ? Deck ci działa bez problemu ? W tych radiach lubią padać wzmacniacze od decka. Układy scalone. ( ten układ scalony nie ma nic do CD) Można je dostać tylko w chinach, albo wymontować z radii Ford RDS 5000 z pokrętłami do regulacji głośności, nie przyciskami (muszę to u siebie zrobić).
Jeśli chodzi o głośnik to po taniości :

http://fonics.shoper.pl/pl/p/Woofer-LW-650-4ohm-/184

Sprawdza się znakomicie jak głośno nie słuchasz muzyki. Bo inaczej czasami potrafi wymiękać ;) Do naszego zestawu powinien być głośnik o mocy RMS 60w. Tak to może pierdzieć. Ja mam tego z linka lecz po pół roku zaczyna pierdzieć, lecz dosyć mocno go eksploatuje, tak to gra bardzo dobrze. Inną alternatywą w normalnych pieniądzach jest ten o to głośnik :

HERTZ EV 165L.5 Energy
http://allegro.pl/glosniki-hertz-ev-165 ... 83009.html

Jednakże, są sprzedawane w sztukach po dwa i trzeba zmierzyć otwory czy będą bez problemu pasowały.
Jak chcesz jeszcze bardziej poprawić audio to wygłusz drzwi. Mimo, że masz z przodu konstrukcje zamknięte głośników to na prawdę spoooro to daje. Z tyłu masz konstrukcje otwarte, więc poprawa jest jeszcze bardziej odczuwalna. Jak zdejmiesz z tyłu plastiki to okręć wszystkie śruby od wzmacniaczy, subwoofera ( wzmacniaczy masz dwa + moduł telefonu może być) i tak będą luźne, przetrzyj gwinty denaturatem i nałóż na nie klej do gwintów i dopiero wtedy wkręć, bo inaczej będą ci się odkręcać i będziesz słyszeć efekt charczącego głośnika. To samo może się stać, jak masz luźne śruby od głośnika.
Jeśli deck gra ci słabo, to też jest metoda na poprawienie tego jak byłbyś zainteresowany ;)
Jak ci grają wysokotonowe z przodu ? Nie masz popalonych ? To bardzo mocno wpływa na jakość dźwięku.
Jak coś to dzwoń śmiało 666709748 . OO widzę też z rejonów nadmorskich jesteś.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-02, 22:30

Jakos nie udalo nam sie pogadac dzisaj. Moze jutro przy okazji.

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-03, 00:13

Niestety nie wyszło, ale to przez to że o 23 wyszedłem dopiero z garażu. Najlepiej jakby jutro tak między 10 a 13 udało ci się dryndnąć ;) Mam wtedy kompletny luz. Jak nie dasz rady to na spokojnie po południu.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Zmiana zakresu fal radiowych US/EU w moim EX II

2016-06-03, 11:40

Bede w drodze od 14, tak wiec zadzwonie z samochodu.

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Wróć do „ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE, ZAPŁON”