Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
szumo2
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-22, 17:47
Lokalizacja: Olsztyn
Model Explorera: II 2000

Koło pasowe alternatora EX II

2016-07-07, 07:35

Witam koleżanki i kolegów forumowiczów!
Może ktoś z Was pomoże mi rozwiązać problem z kołem pasowym alternatora w moim EX II 4,0 SOHC z 2000 roku (207 KM).
Mianowicie auto stoi u mechanika, uszkodzeniu uległo wspomniane koło pasowe i próbuję znaleźć oczywiście drugie, chętnie nowe. No i tu pojawił się problem, bo wcześniej poszukiwaniem zajął się mechanik i o dziwo stwierdził, że w specjalistycznym warsztacie zajmującym się regeneracją alternatorów nic nie mógł dobrać. Starałem się znaleźć wskazaną część w sieci - bez powodzenia. Auto w warsztacie, więc nie mam możliwości zmierzenia koła, ani nie posiadam dokładnych danych dotyczących alternatora. Próbowałem ustalić to przez serwis Forda, ale tam uprzejmy pan poinformował mnie, że oni nigdy samego koła nie sprzedawali, więc mi uprzejmie nie pomoże.

Jeżeli więc ktoś z Pań i Panów forumowiczów może mi pomóc, chociażby wskazując wymiary przedmiotowego koła, albo jakiś numer serwisowy tej części będę szczególnie zobowiązany. A jeżeli ktoś ma takowe i nie potrzebuje zbytnio, chętnie odkupię i zobowiązany będę jeszcze bardziej. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Koło pasowe alternatora EX II

2016-07-07, 08:51

40 zł z przesyłką dane na kom z podpisu jutro będziesz miał w domu
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Wróć do „ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE, ZAPŁON”