Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-06, 20:06

Witam wszystkich,

Zastanawia mnie czy wystepuje w naszych Fordach radio JBL w wersji strojenia Europejskiej? Moze ma ktos opedzlowac w dobrym stanie takie radyjko? Moje jest w wersji US I wiadomo jakie sa z tym problemy. Wiem, ze jest stare I wiem, ze na kasety i wiem, ze sa lepsze ale... podoba mi sie I chce takie :-)

Dodatkowym problemem jest antena, a konkretnie fakt, ze sie nie wysuwa. Kiedys sie wysuwala, a teraz cos sie spie....o I nie chce ruszyc. Jaki jest patent aby to naprawic lub czy ktos ma druga na wymiane?

Pozdrawiam serdecznie w Norym Roku.

Moje radio jest takie:
Załączniki
IMG_3290.JPG
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-06, 20:22

Kamyk kiedyś rozpracowywał JBL,ja też mam JBL,ale mam wyłączony głośnik niskotonowy (nie wiem dlaczego-poprzedni właściciel odłączył,a ja nie mam czasu się tym zająć),cały ten system obsługuję zwykłym radiem Ford 5000 i też innego nie chcę,dołożyłem do podłokietnika zmieniarkę Ford (taką ze starego Galaxy-ale występowała w wielu europejskich Fordach),automatyczna antena też działała z tym radiem,ale się zepsuła i wsadziłem zwykłą-elastyczną,chyba taką z jedynki.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
mati_poznan
Posty: 28
Rejestracja: 2010-08-31, 10:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-14, 21:13

Też mam ten problem i jeżdżę od 7 lat z odłączonym.
Po zmianie radia na Blaupunkt buczy subwoofer.
Nie wiem czy od razu, bo zmienił to poprzedni właściciel i miał już odłączony.
Nie wiem czy to zimne luty, niestabilne zasilanie, brak dodatkowej masy która może w oryginalnym radio była, konieczny separator galwaniczny czy jakiś stabilizator. Może ktoś się orientuje i potrafi wskazać punkt zaczepienia, może jakaś przejściówka, filtr ?
Jedyne konkrety to słyszałem o problemach z różnicą impedancji dla urządzeń EU i US, i podobno to czasem powoduje konflikt i buczenie.
Waham się z ogłoszeniem

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-16, 23:43

Wszystko fajnie, ale moje pytanie jest czy to radio (US) mozna przerobic na nasze (EU)?
U mnie wszystko dziala, poza antena. Spieprzyla sie ta listrwa zebata I nie wiem jak to wymienic I czy czesci sa dostepne?

Pozdro
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-17, 01:42

kiedyś można było przestroić radio US na EU,ale czy takie usługi jeszcze istnieją-nie wiem,musisz popytać w serwisach rtv,których też jest jak na lekarstwo.
co do anteny,jak moja się spieprzyła to znalazłem na ebay-u taśmę,ale szybciej było założyć antenę z I,więc sobie odpuściłem zamawianie.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-17, 02:16

Z naszym jest mały problem. W teorii trzeba zmienić rezystor w układzie dekodera. Rozbierałem to wszystko, szukałem schematów, kombinowałem, ale nie mogę dorwać który to rezystor/ rezystory. Ogólnie dekoder Fm cholernie skomplikowany i rozbudowany ;) . Kiedyś może jeszcze się temu przyjrzę. Bo mam dwa radia na półce. Problem w tym że radio jest tylko jako "pilot" a wszystko dzieje się z tyłu.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-17, 11:47

Czesc Kamyk,

Chcialem podlaczyc AUX do zlaczki zmieniarki CD, ale nie pasuje nic. Wiec stanalem na nadajniku radiowym podlaczonym do telefonu i odbieram to wszystko na radiu samochodowym. Okrezny strasznie patent, ale dziala jakos. Co zrobic z ta antena? Jak sie do niej dobrac?

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-17, 22:45

jak dobrać się do anteny:z góry (na błotniku) wyciągasz czarna-plastikową maskownicę,pod spodem są śrubki mocujące antenę w błotniku,następnie odkręcasz prawe nadkole (jeśli się uda-jak się nie uda to musisz coś wykombinować,żeby odchylić jego tylną część) pod nim znajdziesz resztę anteny,czyli silnik i jego mocowanie,które też należy odkręcić,jest jeszcze przewód antenowy i kostka elektryczna która doprowadza prąd do silnika-trzeba to rozłączyć i antenę masz na wierzchu :)
montaż w drugą stronę.
jeśli coś pokręciłem,ale nie wydaje mi się,to przepraszam,dawno już tam nie zaglądałem :)
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-20, 00:24

jak dobrać się do anteny:z góry (na błotniku) wyciągasz czarna-plastikową maskownicę,pod spodem są śrubki mocujące antenę w błotniku,następnie odkręcasz prawe nadkole (jeśli się uda-jak się nie uda to musisz coś wykombinować,żeby odchylić jego tylną część) pod nim znajdziesz resztę anteny,czyli silnik i jego mocowanie,które też należy odkręcić,jest jeszcze przewód antenowy i kostka elektryczna która doprowadza prąd do silnika-trzeba to rozłączyć i antenę masz na wierzchu :)
montaż w drugą stronę.
jeśli coś pokręciłem,ale nie wydaje mi się,to przepraszam,dawno już tam nie zaglądałem :)

Bardzo dziekuje. Tak myslalem, ze przez nadkole ale zawsze warto zapytac. Czy oryginal jest do dastania?

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-20, 00:31

kilka razy na alledrogo widziałem taką antenę,na ebay były nowe taśmy,zapytaj w ASO,może jest osiągalna,tylko nie przyznawaj się że to do 5,0 bo nic ci nie poszukają (nie występował w europejskiej sieci sprzedaży),utrzymuj że chodzi ci o 4,0 sohc :)
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-20, 00:35

kilka razy na alledrogo widziałem taką antenę,na ebay były nowe taśmy,zapytaj w ASO,może jest osiągalna,tylko nie przyznawaj się że to do 5,0 bo nic ci nie poszukają (nie występował w europejskiej sieci sprzedaży),utrzymuj że chodzi ci o 4,0 sohc :)
Za kazdym razem tak robie. Oni mnie o VIN pytaja, a ja, ze nie pamietam hehe. Wczoraj z nimi rozmawialem o silownikach do przedniej maski. Maja... w Niemczech po jedyne 230 PLN sztuka. Ale tylko do 4.0 ;-)

Pozdrawiam
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-20, 00:38

jeden kupiłem,bo mi maska na łeb spadła,jak mi spadnie drugi raz to dokupię drugi :)
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-20, 00:55

Jak chcesz to mam jeden w stanie nieagonalnym. Nie pamietam ktory? Moge oddac za piwo ;-)
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-20, 01:15

dzięki,mam już cztery,działają słabo jak temperatura spada poniżej -5st,jak jest cieplej to jest ok.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Northools
Posty: 327
Rejestracja: 2016-04-26, 12:24
Lokalizacja: Trojmiasto
Model Explorera: Czarny Ex III 4.6 V8 - tzw pomnik.

Re: Radio JBL w wersji Europejskiej i antena.

2017-01-20, 11:24

dzięki,mam już cztery,działają słabo jak temperatura spada poniżej -5st,jak jest cieplej to jest ok.
Lucky you :-)
Kur....a! Gdzie jest moja szaro-zielona skora? :shock:

Wróć do „ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE, ZAPŁON”