Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
kasper3211
Posty: 473
Rejestracja: 2008-01-09, 11:04
Lokalizacja: Rawicz

LPG a czik engine

2008-02-01, 21:53

Witajcie od tygodnia wałkujemy z gazownikiem zagadnienie .Kalibruje ,resetuje ,kombinuje a i tak czik się zaświeca po 3/4km.Może ktosś to przerabiał przy swoim explo bo gazownik powiedział mi ze cytuję/Heniek chyba ni da rady albo wykręcimy żarówke/ .Do gazownika mam zaufanie poprzednie cztery sekwencje chodzily idealnie a teraz d-a blada.

lukas_ko

Re: LPG a czik engine

2008-02-01, 22:09

Ja miałem zakładaną instalacje w Rawiczu i twierdzę że goście się nie znają (jeśli to ten sam warsztat)
Poczytaj ten wątek i to co napisałem na końcu o warsztacie w Poznaniu
http://www.explorerclubpolska.com/forum ... .php?t=974
U mnie się cały czas paliła ta żółta kontrolka silnika i goście w Rawiczu stwierdzili ze tak musi być bo auto jeździ na gazie.
Dopiero gość z poznania mi wyregulował na cacy instalacje i teraz ni się nie świeci :lol: :-D

chevidan

Re: LPG a czik engine

2008-02-01, 22:30

musisz odczytać błędy ze sterownika silnika.błędy są sygnalizowane zapalaniem kontroli check engine-więc są.jeżeli tylko na gazie ta kontrolka się zapala to powodem jest napewno zła mieszanka paliwowo-powietrzna.wystarzczy ustalić co z mieszanką jest nie tak i skorygować ustawienie LPG.można też odczytać tzw.FREZE CODE("zamrożone" parametry silnika) czyli sterownik zapamiętuje w jakich okolicznościach pojawił się błąd-przy jakiej prędkości,obrotach,temperaturze silnika i to powinno pomóc gazownikowi.

kasper3211
Posty: 473
Rejestracja: 2008-01-09, 11:04
Lokalizacja: Rawicz

Re: LPG a czik engine

2008-02-01, 22:41

Montowałeś w samym Rawiczu cz w miejscowości za rawiczem .

lukas_ko

Re: LPG a czik engine

2008-02-02, 16:07

Montowałeś w samym Rawiczu cz w miejscowości za rawiczem .
Tzn. Ja nie montowałem ale gość który sprowadził autko z niemiec był z rawicza i Mówił że montował w Rawiczu ale jak patrzę na dokumenty od LPG to wszędzie widnieje miejscowość Rawicz firma GREG-MAR montaż PPU KMS Rawicz
W kążdym razie u mnie kontrolka świeciła się cały czas chyba że pojeździłem na benzynie to gasła. Wiem że miałem pomieszane czasy wtrysku itp. Teraz jest ok.

kasper3211
Posty: 473
Rejestracja: 2008-01-09, 11:04
Lokalizacja: Rawicz

Re: LPG a czik engine

2008-02-02, 20:20

Dzięki za podpowiedzi teraz wiem na czym stoje.Wponiedziałek zaczynamy od nowa ito z grubej róry,przypuszczam że zrobią :eek: miny.

[ Dodano: 2008-02-12, 14:35 ]
Chyba ustawili 1tkm z ustrojstwem do kalibracji i nie swieci spalanie na poziomie 18l.

Wróć do „INSTALACJE LPG i UKŁAD PALIWOWY”