Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
fabick

LPG - Śląsk

2008-04-08, 22:30

Narazie bez oficjalnego przywitania ;) bo jeszcze nie podpisałem umowy ale na dniach zakupie Explo I. Ten, którego sobie upatrzyłem musi niestety zostać zagazowany żeby spełniać surowe kryteria ekonomiczne mojej rodziny ;)
Czy ktoś z Was może polecić dobry warsztat w okolicach Katowic? Z tego co czytałem to najlepiej w tych silnikach sprawuje sie BLOS ale z wcześniejszych doświadczeń pamiętam, że jest on niekoniecznie dopuszczony do użycia. Czy to prawda? Oczywiście ze względu na wspomniane wcześniej kryteria ekonomiczne sekwencja nie wchodzi w grę.
No i najważniejsze, na jak duże trzepanie po sakiewce muszę się przygotować? :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: LPG - Śląsk

2008-04-08, 22:42

Co prawda nie pomoge Ci w kwestii lokalizacji warsztatu w okolicach Katowic ale być może wyjaśnię inne Twoje wątpliwości. Co do systemu to nie poradzę, sam założyłem coś tam i jak narazie działa jak powinno i jest fajnie. Koszt? Jest różnie... ja zapłaciłem 2700,00 z butlą 60 litrów w miejsce koła zapasowego. Cena może być deko wyższa. To zależy między innymi od zbiornika. Co do sekwencji... no właśnie nie wiem dokładnie dlaczego napisałeś, że sekwecja nie wchodzi w rachubę... ja naprzykład sekwencję sobie bardzo chwalę. Silnik zapala na benzynie, ciągnie tak parę minut i cyk, przechodzi na gaz. Nie jest to więc tak wyniszczające dla silnika jak stricto jazda na samym gazie. Problem jest też taki, że jak nie daj Boże coś siądzie z gazem to możesz nie mieć szansy ruszenia gdyż pompa paliwa może ulec samounicestwieniu jeśli pozostanie odłączona przez dłuższy czas. Jak do tej pory, spalanie gazu waha się między 22 w mieście i 15 na trasie. Jak zatankowałem pełny bak benzyny w Wielkanoc to do zużyłem zaledwie ćwiarteczkę zbiornika... reszta to gaz - a jeżdżę sporo i to codziennie. Myślę, że ja będziesz chciał oszczędzić jazdą na samym gazie to później dopłacisz do remontu silnika. Sam gaz nie nasmaruje bowiem wszystkiego tego co smarowane jest dodatkami w benzynie...

pozdrawiam,
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
luk_jag
Posty: 441
Rejestracja: 2007-07-12, 23:00
Lokalizacja: Kutno

Re: LPG - Śląsk

2008-04-08, 23:10

Silnik zapala na benzynie, ciągnie tak parę minut i cyk, przechodzi na gaz.
Ja nie mam sekwencji i inaczej auta nie zapale (nie ma takiej opcji).Zużycie gazu jest naprawdę porównywalne a instalacja spisuje się bez zarzutu.
No ale ja mam Tą lepszą wersje (jedyneczkę) bo w II to może faktycznie trzeba montować sekwencję.
Serwis AGD ardo,polar,whirlpool,amica,ariston,indesit i inne... 601-707-425
Służę pomocą :-)

Wróć do „INSTALACJE LPG i UKŁAD PALIWOWY”