Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2009-06-02, 19:21

majewa, gdzieś się przytkało,ale ja bym zaślepek nie tykał,bo potem mogą powyskakiwać i problem gotowy.
Proponuję nagrzać odpowiednio autko i OSTROŻNIE spróbować jeszcze raz.
smartpar.pl

majewa

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2009-06-02, 20:25

Chyba masz rację. Pooglądam , pojeżdzę , najwyżej za niedługo znów zrobię taką wymianę , w końcu to nie majątek. Trochę się tylko martwię tym przypchaniem , bo w zbiorniczku miałem sporo czegoś co wyglądało jak piasek . Mam nadzieję że nie przypchał mi termostatu. W każdym razie dzięki za odp.

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2009-06-02, 20:31

Możesz spróbować użyć środków do czyszczenia układów,ale ja tym wynalazkom nie ufam...
smartpar.pl

majewa

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2009-06-02, 21:10

Niee , ja też nie bardzo. Najpierw popatrzę co się będize działo. Wcześniej silnik chodził trochę i nic nie wskazywało na to żeby miał się jakoś przegrzewać bo wskazówka znieruchomiała sobie gdzieś w połowie skali i tak się tam trzymała. Tak więc na razie " na obserwacji " :) właśnie dolałem mu kolejne pół literka bo wybyło.

Awatar użytkownika
Krzysztof Kurek
Posty: 557
Rejestracja: 2008-09-02, 20:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2009-06-02, 21:15

W bloku powinny być korki spustowe, ciecz z układu dobrze jest spuszczać poprzez zdjęcie dolnego węża z króćca na chłodnicy, tylko go nie urwij. Kiedyś kupiłem auto, w którym niemiaszki wlały dziegć do czyszczenia chłodnic, wtedy ruszyły wszystkie złogi, które osiadły na termostacie i doprowadziły do explozji nomen omen silnika.
Pytanie z działu powitania, tylne hamulce należy sprawdzać osobno dla każdego koła gdyż załącza się przedni napęd i próbuje rozpaczliwie obrócić przednimi kołami.
I pamiętaj, właściciela Explozji może uratować tylko spokój.
Jakby co 0692049660
Nie bierz nic na wiarę, sam wszystko badaj...

majewa

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2009-06-03, 00:01

He he , staram się :) na razie rurki nie bede jeszcze ruszał , ale przy następnej wymianie tak zrobię. Co do tego badania , to teraz mi uzmysłowiłeś , że tak właśnie było , autko normalnie wyrywało się jak spod noża w rzeźni i wydawało przy tym odgłos gorszy od zarzynanego cielaczka :(. Diagnosta twierdził że ze wszystkimi automatami tak robił , ale chyba miał do czynienia tylko z osobówkami gdzie problem załączania 2 osi nie wystęouje.

Awatar użytkownika
MarcinEx
Posty: 326
Rejestracja: 2011-05-24, 20:14
Lokalizacja: Sobolew

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2011-09-17, 16:52

Przestudiowałem temat i zabrałem się do roboty , zdjąłem wąż dolny który jest nawet niżej niż korek spustowy po lewej, zarzygało mnie i otoczenie płynem ale zleciało ponad 5L z chłodnicy i układu, w zbiorniczku nic nie było. Poczekałem aż zleci kilkanaście min skręciłem dolałem odpaliłem nagrzałem gaziur złapał i w teren :) Prosta sprawa nic nie odpowietrzałem.

Awatar użytkownika
Klubowicz RAFBOR
Klubowicz
Posty: 6093
Rejestracja: 2008-06-11, 13:12
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2011-09-17, 22:10

zleciało ponad 5L z chłodnicy i układu
Cos mało chyba....
Pozdrawiam
Rafal
503 185 961 jak nie odbiorę to oddzwonię

Mirek358
Posty: 786
Rejestracja: 2008-05-22, 11:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Wymiana płynu w układzie chłodzenia tudzież chłodnicy

2011-09-18, 10:00

Do IIki weszło 11L.Płynu.Może Ika tak ma. :-)
Mirek
kom:502670032

Wróć do „Ogrzewanie i układ chłodzenia”