Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
bonduelle
Posty: 53
Rejestracja: 2009-06-23, 15:46
Lokalizacja: Szczecin

ogrzewanie nie działa :(

2010-01-12, 21:23

I jak w temacie.
Na dworze jest fajna pogoda. Biało, mroźno, można polatać bokiem lub bez ryzyka 4x4 na ośnieżonych naszych drogach. Pech i złośliwość mojego 18sto latka jest wręcz niewyobrażalna :) Ostatnio po lataniu na wsi u znajomego po 40 hektarach laso,łąko,ziemi zauważyłem że jakoś nie mogę się rozebrać w aucie.Ogrzewanie działa,lecz bbb delikatnie. MYślę sobie, pokopie tu i tam poczytam na forum i spoko. Dam radę :( A tu d..pa :mad:
Doczytałem się o podciśnieniach,połamanych ośkach klapek,podciśnieniach, zaworach itd itd.... filmy na necie obejrzane jednak ukazują naprawę w ex II.
Jak jeździłem w zapiętej kurtce tak jest bz :(
CO sprawdziłem zanim się tu rozpisałem :
- oba przewody dolotowo-odpływowe płynu są gorące
- wykręciłem schowek
- znalazłem cieniutki podciśnieniowy wężyk podłączony do jakiegoś siłownika, który otwiera taką owalną klapkę ?
- siłownik nie reaguje na odłączenie wężyka, nic się nie dzieje, klapka jest ciągle zamknięta
- jak wsadzę tam łapsko i otworze tą klapkę to leci jeszcze chłodniejsze powietrze ?na marginesie to znów potwierdza się że ludzkie przedramię powinno mieć jeszcze jeden zawias :)
- tak od dołu u stóp pasażera znalazłem cztery wkręty które wykręciłem. Znalazłem pod nią nagrzewnicę która jest gorąca jak przewody - więc na moje zdanie nie oddaje temperatury :)
- na wysokości tunelu skrzyni biegów scyzorykiem :x odciełem koniec obudowy nagrzewnicy
-znalazłem dwie następne klapki , te raczej w pionie,skośnie do siebie.
-jedna reaguje na wichajster ciepło zimno i otwiera się w całym zakresie
-druga jakoś steruje napływem powietrza na różne części fury.To również działa poprawnie.
W obu przypadkach nie zauważyłem złamania pęknięcia ani czegoś podejrzanego.Otwierają się i zamykają szczelnie... :(
I już nie wiem gdzie szukać :( Nadmieniam, że mam wypięty odparownik klimy ( jak coś,ale to wcześniej) a wentylator działa jak należy. ...

Macie pomysły-proszę pomóżcie.... :salut:

Awatar użytkownika
bonduelle
Posty: 53
Rejestracja: 2009-06-23, 15:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: ogrzewanie nie działa :(

2010-02-04, 00:05

I po wymianie nagrzewnicy mam już ciepło.... tak po prostu :-P

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: ogrzewanie nie działa :(

2010-02-04, 00:18

:564:

Wróć do „Ogrzewanie i układ chłodzenia”