Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-10, 08:53

Hubi, ja mam kolo na dachu i jest przykrecone na dwie "szpilki",ale gdyby ktos chcial je zaiwanic to musialby sie niezle napocic z racji wagi takiego kola (ok 35kg). :mrgreen: :mrgreen:
smartpar.pl

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-10, 09:22

gdyby ktos chcial je zaiwanic to musialby sie niezle napocic
pomysłowość ludzka nie zna granic i dla chcącego nic trudnego ;) Jeśli potrafią człowiekowi ściągnąć wszystkie 4 koła z auta, to i takie z dachem wyniosą ;)

a tak na poważnie, to gdzie żeś te szpilki wpakował? bo chyba nie wkręciłeś ich w dach?
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
yony
Posty: 445
Rejestracja: 2007-07-26, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-10, 09:46

Boni, Ferrari też da radę położyć na dachu, więc z całym szacunkiem - gadasz głupoty i szukasz dziury w całym.
Tak w zasadzie, przy takim poziomie "argumentacji", twoja opinia już mi zwisa, piszę co piszę tylko dlatego, żeby użytkownicy tego forum, szczególnie początkujący, zdawali sobie sprawę jak nędznie Explo wypada w kontekście dachowania, testu łosia itp. bo skądinąd wypada od płaszczaków jakieś dwa razy gorzej w dużej statystyce. I skądinąd żadna różnica czy Ferrari czy Explo dołożysz 10% masy na dach, będzie zachowywało się jeszcze gorzej. No ale pewnie nie twoje i twoich znajomych.
Jakby to było takie niebezpieczne to ARB przenigdy nie dostałoby homologacji
:)
A tak z ciekawości, w PL dostał?
Man, no offence, uważam po prostu, że przesadzasz.
W PL nie dostał, bo po próbie zhomologowania zderzaków kolega importer odpuścił temat. Zbyt wysokie koszty w stosunku do poziomu sprzedaży, nawet jeśli w całości jest to ponad 100 szt rocznie.
Ale ma TUV. Jakoś w ten wierzę bardziej niż polskie świadectwo homologacji, którego nie ma np. Toyota J105.
Apology accepted, Captain Needa.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-10, 10:42

tak, koszty homologacji są masakrastyczne... wysłałem zapytanie do PIMOTu i gdybym chciał homologować własne bagażniki, to na testy musiałbym wydać 5000zł

Choć z drugiej strony czy to duży koszt przy sprzedaży 100 zderzaków rocznie? W dodatku połowę kosztów testów można refundować z funduszy UE
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
yony
Posty: 445
Rejestracja: 2007-07-26, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-10, 11:39

Ze zderzakami hologacja wygląda nieco inaczej, bo to jeszcze testy zderzeniowe, odpalanie airbagów itp. Poza tym do każdego auta chcieli osobną. Dramat. W sumie chłopaki policzyli to na ok. 300 tys zł. No to TUV wystarczy.
Apology accepted, Captain Needa.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-10, 12:12

heh... mi też powiedzieli, że jeden bagażnik to na bank zniszczą ;)
no ale się domyślam, że na każde auto to tak jakby inny zderzak, więc i nowe badanie :(

tak samo jakby chcieć robić różne bagażniki.... :-?
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-10, 20:46

a tak na poważnie, to gdzie żeś te szpilki wpakował? bo chyba nie wkręciłeś ich w dach?
Uzylem do tego szpilek (mozna kupic w kazdym sklepie metalowym) ktore zagiolem o bagaznik,a drugi koniec "przetkalem" przez orginalne otwory w feldze.Sztuk 2 + nakretki i trzyma jak ta lala.
dodatkowo zabezpieczylem siatka (taka jak kiedys pokazywali w tvn turbo)ktora jest elastyczna,ale bardzo mocna.
smartpar.pl

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-11, 00:25

otrzymałem odpowiedź z PIMOTu w sprawie homologacji bagażnika...
Odpowiadając na Pańskie zapytanie dotyczące bagażnika informuję:
- bagażnik powinien spełnić wymagania zawarte w Warunkach Technicznych nr. WT/059/PIMOT/04 (Bagażniki samochodowe i inne urządzenia mocowane na zewnątrz samochodu. Wymagania i badania w zakresie bezpieczeństwa)
- wymienione warunki może Pan nabyć w Ośrodku Jakości PIMOT
- w celu stwierdzenia czy bagażnik spełnia wymagania należy poddać go testom określonym w wymienionych WT
- testy na zgodność można wykonać w PIMOT po uprzednim złożeniu zamówienia na badania i dostarczeniu bagażnika z załączoną instrukcją montażu i użytkowania oraz rysunkiem złożeniowym.
- koszt wykonania badań - 4400zł + VAT22%
- koszt ten dotyczy wykonania testów i wydania sprawozdania z badań
- koszt ulega zmianie w przypadku gdy testy wykonywane są powtórnie z uwagi na negatywny ewentualny wynik
- po otrzymaniu sprawozdania z badań Może Pan wystąpić z wnioskiem do Ośrodka Jakości PIMOT o wydanie certyfikatu na znak"B" (o szczegóły odnośnie procedury proszę zwrócić się do Ośrodka Jakości
Z tego wynika, że jeśli pierwsze testy wypadną negatywnie można spokojnie zmarnować co najmniej dwa bagażniki i jeszcze za to zapłacić ładny kawałek pieniądza... :-?

no i ciekawe ile kosztuje wydanie certyfikatu na znak "B"
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

nemrod

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-11, 08:31

znak B jest nieobowiązkowy

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-11, 12:46

nemrod, oni napisali - po otrzymaniu sprawozdania z badań może Pan wystąpić z wnioskiem do Ośrodka Jakości PIMOT o wydanie certyfikatu na znak"B" , więc pewnie masz rację.

W rozmowie telefonicznej gość poinformował mnie, że ponoć niedługo mają się zmienić jakieś przepisy dotyczące tych motanych zderzaków i bagażników. W efekcie ponoć policja ma się czepiać wszystkich zmotanych terenówek.
Nie wiem czy mówił to, żeby mnie zachęcić do robienia homologacji :P czy może poinformował mnie w dobrej wierze.

Wydaje mi się to całkiem realne, bo to już chyba normalne, że jak się czegoś robi dużo w naszym kraju, to zawsze się znajdzie ktoś komu się to nie podoba.
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

gregor-ros1
Posty: 237
Rejestracja: 2007-10-03, 19:39
Lokalizacja: Koziegłowy

motanie

2008-09-11, 20:25

Hubi,to samo mi mówił mój znajomy rzeczoznawca z PZ-MOTu. Mianowicie jak coś wymaga rejestracji lub zgłoszenia to róbmy póki można, a to co zwiemy samowolą będzie po wprowadzeniu przepisów unijnych rozganiane pod czas pierwszej kontroli policyjnej.
Ross
Tel:695-710-651

Bartek4.0

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-13, 12:53

Kolego mogłbys podac przyblizone wymiary tego bagaznika??

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-15, 22:04

to zalezy jaka wersje chcialbys robic - ja u siebie robilem krotka ze wzgledu na szyberdach, przyblizone wymiary to okolo 1,45m x 1,1m
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
megabit13
Posty: 311
Rejestracja: 2008-07-07, 14:11
Lokalizacja: Łabiszyn /Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-16, 14:15

Witam
Mam małą prośbę czy jesteście wstanie udostępnić jakieś szkice zdjęcia waszych bagażników jeśli tak to proszę na pw. Z góry Dziękuje.
Z poważaniem
Łukasz Janicki

Bartek4.0

Re: bagaznik dachowy by wajc

2008-09-16, 16:59

Jezeli mozna mógłbym też dostać na pw szkice?? Z góry dziekuje

Wróć do „Kącik OFFROAD-OWY”