Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
explorer_u2
Posty: 524
Rejestracja: 2011-01-03, 22:47
Lokalizacja: Katowice

"SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI 4x4"

2011-02-15, 20:28

Ja mam blisko więc się wybieram z dzieciakami
Cały tekst zapożyczony : http://www.imprezy4x4.eu/

TERMIN 26-27.03.2011 START - ZABRZE

„Szlak Zabytków Techniki 4x4” – to impreza, która przeniesie nas w świat nieznanej codzienności. Zobaczymy urządzenia, maszyny, budowle, których na co dzień nie dostrzegamy choć są gdzieś wokół nas.
Niczym Alicja przeniesiemy się na drugą stronę lustra i spojrzymy na rzeczy pospolite z zupełnie nowej perspektywy.
Tym sposobem podczas naszej wyprawy poznamy tajemnice i zakamarki Zabytkowej Kopalni Węgla „Królowa Luiza” w Zabrzu, zobaczymy unikatową, wciąż działającą, wyciągową maszynę parową, zwiedzimy Muzeum Techniki Sanitarnej, Zabytkową Stację Wodociągową, Muzeum Radiostacji Gliwickiej a także zjedziemy do tajemniczych podziemi Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. To jeszcze nie wszystkie niespodzianki, które na nas czekają. Jeśli chcesz wiedzieć co jeszcze zobaczymy, przyjedź!!!


Impreza „Szlak Zabytków Techniki 4x4” jest dwudniową eskapadą off road-ową, dedykowaną posiadaczom samochodów terenowych, którzy chcą „dotknąć” historii, zbadać to, co wydawało by się już zbadane, choć jak się przekonacie kryje jeszcze mnóstwo tajemnic.
Trasa, którą pokonamy poprowadzona została z maksymalnym pominięciem dróg asfaltowych, choć ze względu na położenie wielu obiektów w dużych aglomeracjach miejskich „czarnego” nie da się ominąć.

Przejazd stosunkowo łatwy, dostosowany do samochodów „seryjnych” (bez przeróbek) z dobrymi oponami terenowymi. Nie należy lekceważyć pogody, która z końcem marca może przygotować nam różne warunki. Niewątpliwie czeka na Was kawał „męskiej przygody”!!! Zapraszamy całe rodziny!!! Tematyka imprezy spodoba się uczestnikom w każdym wieku, od przedszkolaka po seniora!!!

Szczegóły dotyczące miejsca zbiórki pojawią się na stronie z początkiem marca.

Koszt: 300,-/samochód - przy wcześniejszej wpłacie na konto (w dniu imprezy 350,- pln).


Koszty dodatkowe:

wstępy do zwiedzanych obiektów - ok. 46,-/os.
nocleg - ok. 45,-/os (nocleg w Zabrzu)
wyżywienie - obiadokolacja 26.03 w Karczmie "Guibald", w podziemiach Skansenu Górniczego "Królowa Luiza" (rosół, rolada, kluski śląskie modra kapusta) - 35,-/os.; reszta posiłków we własnym zakresie


Wyposażenie:
samochód terenowy dopuszczony do ruchu drogowego wraz z wymaganym wyposażeniem (nie SUV!!!)
ze względu na porę roku - opony min. AT w dobrym stanie
lina holownicza
solidne zaczepy holownicze!!!
sprawna gaśnica
mile widziane radio CB
Limit 40 samochodów.
Zgłoszenia do 18.03.2011 na adres e-mail: mgwizdowski@tlen.pl
W zgłoszeniu proszę podać pełną listę uczestników, na podstawie której wypisane zostaną certyfikaty uczestnictwa w imprezie.
Więcej informacji pod nr tel: 501 755 417

Awatar użytkownika
suszkin
Posty: 429
Rejestracja: 2010-03-29, 11:20
Lokalizacja: Katowice

Re: "SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI 4x4"

2011-03-09, 19:57

ja byłem zapisany ale zostałem zaproszony jako swiadek na wesele i niestety musze zrezygnowac a szkoda bo zapowiada sie super
Nie bierz życia na poważnie bo i tak pójdziesz do piachu:)

Wróć do „Wyprawy”