Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-23, 17:05

dlatego zapytałem czy jest jakaś możliwość zmiany np. tak jak we wspólnocie mieszkaniowej, poprzez głosowanie członków i oddanie co najmniej 50% głosów za lub przeciw.
wszystko jest do zrobienia (nie mówię że popieram ale temat można poddać pod dyskusję) :) dlatego napisałem zamieść takie zapytanie w odpowiednim dziale bo do Twojego tematu "kupię" mogą nie wchodzić odpowiednie osoby (może nawet nikt kto nie ma na na sprzedaż takiej kratki :) ) Tam będzie bardziej odpowiednie miejsce i może coś uda się Tobie zmienić :)

Awatar użytkownika
Klubowicz RAFBOR
Klubowicz
Posty: 6093
Rejestracja: 2008-06-11, 13:12
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-23, 20:43

A to może zrobic z forum drugie alle... i sprzedających obciążyć procentem od transakcji?? Tak będzie lepiej?
Nie da sie zadowolić wszystkich, a liczba postów jest tak minimalna że wprost śmieszna.
Mielismy już tutaj akcje gdzie różni handlarze wpadali tylko z ofertą z ofertą. Dlaczego ktos obcy ma na nas zarabiać?
Pozdrawiam
Rafal
503 185 961 jak nie odbiorę to oddzwonię

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 10:04

resetx, skoro rafbor1973 już tu napisał, to odpiszę dalej, a Ty przenieś proszę te 2 posty w odpowiednie miejsce - z góry dzięki.

rafbor1973, jak najbardziej rozumiem podejście do tematu od strony takiej, żeby handlarze nie wpadali na nasze forum i nie zakładali od razu 500 postów - "sprzedam silnik", "sprzedam asb", "sprzedam budę z papierami", etc bo faktycznie zrobi się z tego forum kolejne allegro/tablica/gumtree i faktycznie mogą nas zalać swoimi postami (SPAMem).
Uważam, że zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku odpowiedzi na ogłoszenia w dziale "kupię". Tutaj też niech będzie limit postów merytorycznych ale tylko dla zakładającego temat - odpowiedzi na posty w dziale kupię niech nie będą obłożone żadnym limitem postów. Ochroni nas to przed zakładaniem przez handlarzy dwóch kont: np. aby sprzedać silnik zakładają konto1 i piszą post "kupię silnik", następnie zakładają konto2 i odpisują: "sprzedam za 500zł". W ten sposób faktycznie mogli by nas zalać ogłoszeniami (tak samo, jak w przypadku braku limitu). Jednak jeżeli post założy osoba z wymaganą ilością postów, to wtedy już tak na prawdę nie powinno mieć znaczenia kto na nie odpowiada - niech poszukujący wybierze dla siebie najlepszą ofertę. Myślę, że takie podejście nie zadowoli sztampowych handlarzy, bo musieli by siedzieć cały czas na naszym forum sprawdzając czy aby ktoś nie chce kupić czegoś co mają na sprzedaż.
Takie rozwiązanie chroni nas przed tym czego się najbardziej obawiamy - SPAMu.
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 10:39

jeśli zblokujecie dostęp do działu kupię, to taki świeży user, co to kupił exa i mu się od razu zdupcył nie ma szans nic załatwić. A często jest to pierwsza forma kontaktu z klubem. Potem się taki user rozkręca i zostaje.
Dlatego jest tak zrobione, że odpowiedzi (publiczne) na oferty muszą być zgodne z regulaminem giełdy - a ta mówi o odpowiedniej ilości postów merytorycznych.
Inaczej technicznie się tego rozwiązać nie da. Można co najwyżej uruchomić moderowanie dla tego działu i wtedy post pojawia się dopiero po akcepcie moderatora... jest to jakieś rozwiązanie, ale wymaga dodatkowej pracy i uwagi.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 10:42

ogólnie tematu by nie było gdyby nie wpis kolegi syl, nie może tak być że ktoś jest zarejestrowany na forum 5 lat i przez ten czas napisał tylko 8 postów i nagle miejsce w którym potrafi się odezwać to sprzedam :/ wytłumaczy się tym że chciał pomóc i że mu to leży niepotrzebne w garażu, tak samo może powiedzieć każdy jeden handlujący, on też idzie z pomocą no i też mu to zalega ;D
Wypowiadajcie się jak chcecie ale ja jestem za tym żeby zostało jak jest bo jeden przypadek według mnie nie powinien wpływać na zmiany regulaminu... (przynajmniej nie taki przypadek)

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 10:45

Można co najwyżej uruchomić moderowanie dla tego działu i wtedy post pojawia się dopiero po akcepcie moderatora... jest to jakieś rozwiązanie, ale wymaga dodatkowej pracy i uwagi.
już widzę komentarze typu: " no dlaczego mój temat się jeszcze nie pojawił", "dlaczego trzeba tak długo czekać" etc.

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 10:53

już widzę komentarze typu: " no dlaczego mój temat się jeszcze nie pojawił", "dlaczego trzeba tak długo czekać" etc.
Taaaa...

Jestem za status quo.
Nie ma sensu niczego zmieniać.
Jesli ktoś szuka części to osoba nie mogąca napisać publicznej odpowiedzi może zawsze PW wysłać i jest po sprawie.
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
Robert Kamyk
Posty: 3073
Rejestracja: 2009-04-10, 20:07
Lokalizacja: Warka
Model Explorera: BRAK

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 11:23

napiszę tak... każdy kto chociaż trochę interesuje się EFK wie gdzie może uzyskać pomoc... do kogo napisać PW... Regulamin w dziale giełda nie powinien być zmieniany...
Za późno...
Obrazek
... jest dopiero po śmierci...

Fon: 508212090
Robert

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 11:41

jeśli zblokujecie dostęp do działu kupię, to taki świeży user, co to kupił exa i mu się od razu zdupcył nie ma szans nic załatwić. A często jest to pierwsza forma kontaktu z klubem. Potem się taki user rozkręca i zostaje.Dlatego jest tak zrobione, że odpowiedzi (publiczne) na oferty muszą być zgodne z regulaminem giełdy - a ta mówi o odpowiedniej ilości postów merytorycznych.
Inaczej technicznie się tego rozwiązać nie da.
Właśnie nad tym kiedyś już (chyba nawet nie raz) debatowaliśmy - że bezsensem jest wymóg odpowiedzi na ogłoszenie w dziale kupię zgodnie ze wszystkimi wymaganiami jak podczas zakładania ogłoszenia w dziale "sprzedam" - jeżeli coś mi leży w piwnicy, a ktoś tego poszukuje to piszę że mogę mu to oddać za "co łaska" (już jest sprzeczność z regulaminem, gdyż musi być podana cena) albo za zylion PLN (wtedy jest zgodność z regulaminem), i jeżeli mu cena i odległość ode mnie odpowiada to niech napisze to wtedy poszukam tego i ewentualnie zrobię milion zdjęć (ale w danym momencie ich nie załączam, więc znowu jest sprzeczność z regulaminem). Jeżeli ktoś nie będzie zainteresowany to tylko niepotrzebnie stracę czas na szukanie przedmiotu, ewentualne czyszczenie i robienie zdjęć.

Inna sprawa, że Klub ma nam pomagać, więc z punktu widzenia kupującego ważniejsze jest aby zrealizować zakup, niż to czy oferujący ma trylion postów, czy nie ma żadnego.
Można co najwyżej uruchomić moderowanie dla tego działu i wtedy post pojawia się dopiero po akcepcie moderatora... jest to jakieś rozwiązanie, ale wymaga dodatkowej pracy i uwagi.
To doda ogrom pracy moderatorom, a jeżeli kupującemu będzie zależało na czasie, to każda minuta może być cenna.
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 11:45

Właśnie nad tym kiedyś już (chyba nawet nie raz) debatowaliśmy - że bezsensem jest wymóg odpowiedzi na ogłoszenie w dziale kupię zgodnie ze wszystkimi wymaganiami jak podczas zakładania ogłoszenia w dziale "sprzedam" - jeżeli coś mi leży w piwnicy, a ktoś tego poszukuje to piszę że mogę mu to oddać za "co łaska" (już jest sprzeczność z regulaminem, gdyż musi być podana cena) albo za zylion PLN (wtedy jest zgodność z regulaminem), i jeżeli mu cena i odległość ode mnie odpowiada to niech napisze to wtedy poszukam tego i ewentualnie zrobię milion zdjęć (ale w danym momencie ich nie załączam, więc znowu jest sprzeczność z regulaminem). Jeżeli ktoś nie będzie zainteresowany to tylko niepotrzebnie stracę czas na szukanie przedmiotu, ewentualne czyszczenie i robienie zdjęć.
niestety częściej niż oddam co łaska występował wątek handlarza części, dlatego pojawił się taki, a nie inny wpis w regulaminie. Wcześniej nie było w ogóle regulaminu giełdy, ale pojawiające się oferty handlarzy wymusiły taki zabieg. Dzięki temu się ukróciło, a jeśli ktoś chce oddać jakieś rzeczy bo mu zalegają to zawsze może odpisać na PW.

Generalnie nasze wymogi giełdowe są i tak bardzo lajtowe w porównaniu z innymi forami moto :)
Ostatnio zmieniony 2013-05-24, 11:46 przez Rad-T, łącznie zmieniany 1 raz.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 11:51

E tam... najpierw szukam przedmiotu który mam.. zreszta zazwyczaj jesli chce coś sprzedać to wiem gdzie to mam i robie jedną fotkę co nie jest czasochłonne.

Poza tym rzuciłęm ogłoszenie że "oddam za piwo" i nikt nie miał problemu że niezgodne z regulaminem. W momencie gdy chcesz oddać za "co łaska", "za darmo" to myślę że też nikt się tego nie czepi bo od razu widać że nie jesteś handlarz i nie chcesz się na tum wzbogacić a tylko się pozbyć..

Wydaje mi się że tu chodzi o takie coś że "leży mi to w garażu więc mogę Ci sprzedać za 300" że niby mi nie zależy ale kaskę to chcę konkretną zgarnąć.
z punktu widzenia kupującego ważniejsze jest aby zrealizować zakup, niż to czy oferujący ma trylion postów, czy nie ma żadnego.
No a potem pretensje do modów i całęgo forum że jakiś user mnie na kaskę wywalił że trzeba tego pilnować itd.. no ale jak można przypilnować kogoś kto ma 5 postów i jest na forum nieznany?
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 11:54

Ok, Ok...

Już dodałem 2 linijki tekstu do ogłoszenia i chyba będzie po problemie.

Nie widziałem tylko sensu obchodzenia regulaminu tylko po to, aby taki regulamin istniał dla zasady.

Tak jak już mówiłem - z punktu widzenia kupującego wali mnie to ile ktoś ma postów, czy jest handlarzem, czy dana rzecz mu najzwyczajniej w świecie zbywa... ważne jest dla mnie żeby taką rzecz zakupić.
Natomiast faktycznie zalew postów w dziale sprzedam był kiedyś męczący (zarówno od handlarzy, jak i osób które rejestrowały się na forum tylko po to aby sprzedać auto) i to regulamin skutecznie ukrócił.
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 11:58

no niestety nie da się tego wszystkiego ustawić idealnie, trzeba znaleźć jakiś rozsądny kompromis :) Niepotrzebnie tylko te docinki w kierunku modów, niczemu to nie służy, a jak sam zauważyłeś zrobił się porządek w giełdzie dzięki temu.
Ostatnio zmieniony 2013-05-24, 12:00 przez Rad-T, łącznie zmieniany 1 raz.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 12:00

E tam... najpierw szukam przedmiotu który mam.. zreszta zazwyczaj jesli chce coś sprzedać to wiem gdzie to mam i robie jedną fotkę co nie jest czasochłonne.
Może masz porządek w garażu/piwnicy :)
Poza tym rzuciłęm ogłoszenie że "oddam za piwo" i nikt nie miał problemu że niezgodne z regulaminem. W momencie gdy chcesz oddać za "co łaska", "za darmo" to myślę że też nikt się tego nie czepi bo od razu widać że nie jesteś handlarz i nie chcesz się na tum wzbogacić a tylko się pozbyć..

Wydaje mi się że tu chodzi o takie coś że "leży mi to w garażu więc mogę Ci sprzedać za 300" że niby mi nie zależy ale kaskę to chcę konkretną zgarnąć.
Piwko to jest określona cena - około 2,50 PLN :)
Ale jeżeli leżałby mi np. reduktor a ktoś właśnie tego by szukał to mógłbym rzucić "leży mi to w garażu więc mogę Ci sprzedać za 300, jak jesteś zainteresowany to daj znać i porobię zdjęcia" - co w tym złego?
z punktu widzenia kupującego ważniejsze jest aby zrealizować zakup, niż to czy oferujący ma trylion postów, czy nie ma żadnego.
No a potem pretensje do modów i całęgo forum że jakiś user mnie na kaskę wywalił że trzeba tego pilnować itd.. no ale jak można przypilnować kogoś kto ma 5 postów i jest na forum nieznany?
A to już indywidualna kwestia - są osoby które wpłacają kasę z góry na ogłoszenie zamieszczone na tablicy/gumtree - serio - kiedyś gość mi przesłał 175zł na konto z góry za kurtkę - mogłem mu jej równie dobrze nie wysłać i co by mi zrobił :) Ja nie jestem aż tak ufny, ale jak widać to kwestia osobista.
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja BliG'a

2013-05-24, 12:07

Rad-T, jakie przycinki? Przecież zaznaczyłem również dlaczego mają podstawę się czepiać. Dopóki jest taki regulamin jaki jest (i trzeba wysyłać PW żeby wszyscy mogli na nie odpowiedzieć), dopóty moderatorzy mają pełne prawo edytować lub wręcz usuwać odpowiedzi nie spełniające regulaminu (czyli ceny, zdjęcia, ilości postów).

Na porządek w dziale kupię nie pamiętam żebym kiedyś narzekał - stąd właśnie wyszła moja propozycja udoskonalenia regulaminu.
Pozdrawiam,
Adrian

Wróć do „SPRAWY ZWIĄZANE Z DZIAŁANIEM FORUM”