Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Sami88
Posty: 9
Rejestracja: 2015-02-06, 16:41
Lokalizacja: Wrocław

Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 17:09

Witam, chciałbym nabyć autko tak za około, no powiedzmy do 12.000 zł na wiosnę. Od jakiegoś czasu przeglądam oferty i się pogubiłem. Jak myślicie, czy można by nabyć jakieś auto w przyzwoitym stanie w tej cenie. Może być to sprzęt od 1990 r. Przeglądałem oferty ostatnio na aukcjach i nie wiem co myśleć o takich ogłoszeniach.

Patrząc na przebieg wydaje mi się to mikro przebiegiem. Mocno przekręcony
http://otomoto.pl/ford-explorer-4x4-sko ... 29906.html

Tutaj drugie ogłoszenie, znowu mikro-przebieg. W dodatku ponoć wymienione hamulce za 6.000 zł. Czy tylko mi takie oferty śmierdzą podejrzanie ? Czy może faktycznie jest to okazja ?
http://otomoto.pl/ford-explorer-igla-C35637760.html

Czy ktoś z was sprawdzał te oferty ? Ogólnie to nie wiem, czy odpuścić już sobie zakup takiego auta i przerzucić się na jakieś małe gówienko, byle by chodziło dobrze. Priorytetem dla mnie byłoby nadwozie i karoseria. Następnie skrzynia i silnik. W silniku mogę sobie podłubać, natomiast z blacharką już gorzej. Dlatego jest u mnie najważniejsza blacharka i nadwozie. Oczywiście dobrze by było, aby autko przejechało z 10.000 km przed wymianą rozrządu itd. Chodzi o to, że jeśli już kosztuje się raz, to aby pochodziło mi z rok, dwa przed rozpoczęciem napraw konkretniejszych. Będę wdzięczny za komentowanie wątku.

Awatar użytkownika
zBYcH
Posty: 465
Rejestracja: 2012-05-06, 14:06
Lokalizacja: Vietz lubuskie

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 17:20

Dlaczego wszyscy robią foty od razu po myciu?? chociaż poczekali by aż wyschnie auto, ale pewnie wtedy by było widać masakrę zwaną lakierem.

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 17:34

Witam, chciałbym
Niestety, zdecydowana większość rejestrujących się zaczyna właśnie od tego... :/
A nie lepiej byłoby jednak przeczytać regulamin, przywitać się w odpowiednim dziale a dopiero później zapoznać nas ze swoim zapotrzebowaniem...??? :evil:

Jeśli szukasz samochodu klasy Explorer (bezkonkurencyjnej zresztą...) to musisz się zdecydować: albo tani albo sprawny...
W tym segmencie tak zazwyczaj jest... ... ...

Ale oczywiście wyjątek zawsze może się trafić ;)
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 17:36

Pierwszy cały malowany, brak tylnej wycieraczki reszty nie komentuję. Drugi chyba po tuningu bo 277KM to one nigdy nie miały :-D no i jeszcze do rejestracji. Jedna i druga oferta śmierdzi. ;-)

teraz dopiero zobaczyłem że chyba świnie w tym aucie w bagażniku jeździły :shock: :shock: :o :o :eek: :eek: :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 2015-02-06, 17:42 przez MirEx68, łącznie zmieniany 1 raz.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
Robert Kamyk
Posty: 3073
Rejestracja: 2009-04-10, 20:07
Lokalizacja: Warka
Model Explorera: BRAK

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 17:48

Sami88, poczytaj...na forum jest dużo info o modelach exów i ich bolączkach...
jeżeli kupisz padakę... szybko odechce Tobie się Exa...

czy można kupić exa do 12tysi... można, ale trzeba być bardzo cierpliwym :-)
Za późno...
Obrazek
... jest dopiero po śmierci...

Fon: 508212090
Robert

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 17:53

mi w 99 sie zderzak nie podoba i plastiki nad nadkolami ale generalnie zauważułem ze po za naszymi KLUBOWYMI to tylko jakieś szambo krąży :roll:

Sami88
Posty: 9
Rejestracja: 2015-02-06, 16:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 18:03

Witam, chciałbym
Niestety, zdecydowana większość rejestrujących się zaczyna właśnie od tego... :/
A nie lepiej byłoby jednak przeczytać regulamin, przywitać się w odpowiednim dziale a dopiero później zapoznać nas ze swoim zapotrzebowaniem...??? :evil:

Jeśli szukasz samochodu klasy Explorer (bezkonkurencyjnej zresztą...) to musisz się zdecydować: albo tani albo sprawny...
W tym segmencie tak zazwyczaj jest... ... ...

Ale oczywiście wyjątek zawsze może się trafić ;)
Zanim napisałem pierwszego posta poczytałem forum. I przeraziłem się gdy wyczytałem jakie numery mogą robić sprzedawcy. Zwłaszcza tzw. "kolega z forum". Stwierdziłem, że lepiej kupić droższego explorera niż tańszego dlatego zamiast szukać tych za około 7.000 zł rozglądam się za tymi w okolicach 12.000 . A muszę zaznaczyć, że kolega nabył Volvo V850 za 3.000 zł ze Szwecji i auto było w całkiem przyzwoitym stanie. Użytkuje od kilku miesięcy. Mimo lekkiej korozji przy progu, naprawdę niewielkiej. Auto prezentuje się bardzo ładnie i nie ma z nim problemów. Tak więc czasem zdarza się coś dobrego. Tyle, że on nie kupował od handlarza a od osoby prywatnej.

Rozglądam się za Explorerem, ale spodziewam się, iż nie da się nabyć dobrego Explorera II. Mam tu na myśli wersji bazowej, w którą będzie warto zainwestować. A nie skarbonkę która na zewnątrz wygląda ok ale w środku gnije. Tak więc jeśli nie Explorer II to może I ? Czy ktoś tutaj użytkuje Exporera I ? Jak wrażenia z jazdy ? Autko chce nabyć na wiosnę, mam więc z kilka miesięcy jeszcze. Ale od miesiąca już przeglądam oferty, i czekam. Z tym, że gdy widzę takie oferty gdzie auto 15 - 20 letnie ma przebieg 100.000 - 150.000 km to aż dobija mnie to. Jak ktoś może tak na starcie tak kłamać, nie ukrywam, że to mnie zniechęca do zapoznawania się z ofertą.

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 18:11

Czy ktoś tutaj użytkuje Exporera I
Sami88, poczytaj...na forum jest dużo info o modelach exów
I powtórzę, co już napisałem: A nie lepiej byłoby jednak przeczytać regulamin, przywitać się w odpowiednim dziale
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 19:18

Pewnie podpadne kolegom ale coz...
Mialem Exa dosyc drogiego.. kupilem go w tragicznym stanie...
Niestety.. Ex to auto ktore albo kochasz albo placzesz w obie garsci...
Zreszta wiekszosc amerykanskich aut wlasnie tak stawia sprawe..
Jak kupisz za 12 tysi Exa to i tak bedziesz go naprawial i tak.. :-)..
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 19:47

Zreszta wiekszosc amerykanskich aut wlasnie tak stawia sprawe
A ja nie... https://www.youtube.com/watch?v=7om98D52Auo
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
zBYcH
Posty: 465
Rejestracja: 2012-05-06, 14:06
Lokalizacja: Vietz lubuskie

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 19:51

Już przerabialiśmy temat, nie ma co wymagać cudów od 20 letnich pojazdów, jedne się psują mniej inne więcej, nie koniecznie te zachodnie psują się mniej. Może bardziej to widać na Amerykanach bo większe auto i ceny większe za graty i już. Szukaj, paczaj a może ci dane znaleźć tego jedynego wybrańca doli i nie doli :-D .

Klubowicz troll73
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 2015-01-28, 14:28
Lokalizacja: Warszawa/Soboklęszcz
Model Explorera: II OHV

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 20:23

alo:)

uparcie nie chcesz się przywitać trudno ...

napisze kilka słów jako nowy posiadacz exa
szukałem podobnie jak ty auta terenowego miedzy 10 a 15 tys
u mnie wymogiem był automat i dorosły silnik ;)
zaczęło się od 15 tys a skończyło poniżej 5 :P
sporo czytałem na tym forum i na zagramanicznych też trochę
tak jak ktoś wyżej napisał nie spodziewaj się cudów po dwudziestolatku :)
mój ex tak na moje oko jest po właścicielu, który nie wytrzymał presji i trafił na gówniane warsztaty
podam dwa przykłady
auto w sumie nie jeździło na gazie (wymienione wtryski i wieczne wizyty u gazownika)
wystarczył jeden przegląd i diagnoza regeneracja reduktora
jeździ bez problemu
drugi babol telepanie na wolnych obrotach ( wymienione przewody WN, cewka, i swiece pojedynczo różne rodzaje...) diagnoza po wpięciu komputera- za bogato na jednym banku sonda lambda do wymiany
do tego dochodzą kwestie eksploatacyjne do wymiany plus opony i upierdliwości
podsumowując jak na razie mieszczę się z zapasem w 10k a jak będę chciał mieć cacany to mu zrobię budę :)
żeby nie było, że namawiam ja trafiłem dobrze tobie może się trafić trup jak nie masz wiedzy technicznej albo szczęścia ;)

pozdrawiam

Sami88
Posty: 9
Rejestracja: 2015-02-06, 16:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 22:24

Napisze coś o sobie jutro, a nie po łepkach w skrócie na szybko.


Jeśli chodzi o auto to, jest też taka opcja aby nabyć auto tańsze i remontować. Lecz blacharka i karoseria to mimo wszystko dla mnie problematyczne jest. O ile kwestia techniczna mnie nie przeraża, to za karoserie bym się nie brał. Jeszcze trochę czasu jest więc będę przeglądał oferty. Ale zacząłem się przyglądać tej ofercie.

http://www.gieldaklasykow.pl/ford-explo ... ln-gdynia/

Autko wygląda elegancko, i jak zauważyłem ma na szybie link do tego fanklubu. Nie wiem czy właściciel tutaj zagląda. Ale ta alternatywa mnie zainteresowała wstępnie. I o ile przez dwa, trzy miesiące nie pojawi się inna opcja. To konkretnie rozważę ten model. Ale też w związku z tym zapytałbym czy są tutaj właściciele Explorera I ? Interesowały by mnie praktyczne opinie z eksploatacji tego modelu. Bo jest mniejszy od Explorera II, ma słabszy silnik. A jak czytałem recenzję wypadał on średnio przy takiej masie auta. Ogólnie rzecz biorąc interesowałoby mnie jak się eksploatuje ten model. Bo na polskich aukcjach nie ma zbyt wielu części do tego modelu. Eksplorer II tutaj przoduje w porównaniu z wersją wcześniejszą. Podsumowując, te dwa modele do których podesłałem link też wam wydają się podejrzane. Może w tym czasie ktoś tutaj postanowi odsprzedać swój model i przesiąść się na nowszy. Nigdy nie wiadomo :) , ale przyznam iż zainteresowała mnie ta wersja Eksplorera I. Może ktoś go widział, albo jest tu właściciel. Bo miałbym parę pytań.


PS: Tak na marginesie Voyagery mają dość grubą blacharkę i jak na auta 15 - 20 letnie blacharka jest w bardzo dobrym stanie, bez większych ognisk rudego. Przy zadbanym użytkowaniu rdza się na karoserii nie pojawia. Sprawdzałem kilka modeli. Jak jest w przypadku Eksplorera to nie wiem. Może ktoś kto widział już większą ilość tych autek mógłby wypowiedzieć się na temat blacharki w tych modelach ?
Ostatnio zmieniony 2015-02-06, 22:27 przez Sami88, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 22:31

Nosz... kur.... zapial pies zaszczekal.. czlowieku czego nie rozumiesz...???
Jak kupisz za 12 tysi to i tak bedziesz remontowal..
Sa tu na forum ludzie ktorzy wpakowali tyle w remont exa ze kupiliby sobie inny nowszy samochod...
Nie o to chodzi w tych autach...
Poza tym jak wchodzisz do kogos to najpoerw mowosz czesci i sie przedstawiasz a nie wchodzisz omawiasz interesy a na drugi dzoen sie przychodzisz przedstawic i powiedzoec kto Ty..

Jesli Zieloni uznaja to za obrazliwe to.... wykasujcie se ;-)
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Amerykańska Terenówka ?

2015-02-06, 22:33

Ex I to fajny samochód,są na forum użytkownicy,a ten na giełdzie klasyków stoi już tam dość długo,chyba już coś o nim było na forum.
tel. 606414212

Wróć do „SAMOCHODY Z OGŁOSZEŃ”