Witam, Zamierzam zamontować czujnijk temperatury ASB, mam 2 pytania Jaki najlepiej kupić na aledrogo żeby było wyraźnie widać może być podświetlany. Oraz gdzie umieścić czujkę?
dzięki za info
pozdrawiam
czujnik mozesz umiescic na dwa sposoby - obydwa opisane na forum.
Albo w misce olejowej - ale wtedy bedzie miec przeklamania od wydechu oraz przy przejezdzaniu przez kaluze - nagle "wystudzenie".
Albo na przewodach oleju ktore ida do chlodnicy i tu chyba bardziej miarodajne wskazania.
A wskaznik to albo okragly zegar albo taki elektroniczny dwufunkcyjny jak np kra montowal u siebie - maly wyswietlacz elektroniczny - bardzo fajne urzadzonko.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...
U mnie lcd połączony jest z dwoma czujnikami i każdy z nich ma ustawioną ręcznie graniczną temp. przy której zaczyna temp. mrygać. Swego czasu było to najtańsze rozwiązanie (ok. 80 pln z wysyłką chyba) - za 2 (!) czujniki z 1 lcd. Małe, tanie i dla mnie akurat.
Działają cały czas. Jest ok.
Ale fajny masz ten wyświetlacz właśnie o takie coś mi chodziło, gdzie kupiłeś taki wyświetlacz z czujnikami? I co to są za temperatury rozumem ze jedna to skrzynia, a druga?