Strona 1 z 1

Szybkozłączki stabilizatora przedniego

: 2012-09-30, 21:06
autor: Damian
Po kilku wypadach w teren bez przednich łączników stwierdziłem że wybieranie nierównośći POLEPSZA się niebotycznie ale jak wiemy jazda po naszych wykoleinach tzw. "drogach" staje się trochę nieciekawa przy 100km/h nawet ze stabilizatorem z przodu. Nie bardzo mi się chce nurkować co chwile pod auto i wszystko rozkręcać więc znalazłem fajny patent u hamerykańców dla zainteresownaych:

LINK: http://www.explorerforum.com/forums/sho ... p?t=266066

Re: Szybkozłączki stabilizatora przedniego

: 2012-09-30, 21:14
autor: jacek4
No ciekawe,ciekawe.

Ale zastanawia mnie to czy ta prztyczka z zawleczką jest z obydwu stron czy z jednej, bo jak z jednej to to wszystko będzie waliło i może drążki rozwalić.
Czy na tych tulejkach nie ma luzu i nie stukają, oraz jak to da się beznarzędziowo wymienić po jakimś czasie jak przyrdzewieje.
Oraz kwestia samego drążka - gumy muszą być bardzo sztywne aby nie opadał, lub misi być jakiś sposób na jego podwieszenie.

Re: Szybkozłączki stabilizatora przedniego

: 2012-09-30, 21:19
autor: Damian
Wiadomo że rozwiązując jeden problem pojawiają się następne :mrgreen:
Ale temat myślę jest do ogarnięcia, wspólnymi siłami da się to rozpracować :-)