Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
toms001
Posty: 96
Rejestracja: 2011-03-13, 12:53
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt: Strona WWW

EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 21:57

Witam,
Nabyłem EXIII z następującym problemem: Po odpaleniu kilkakrotnie miga 4x4 high i 4x4 low.

Nie ma reakcji na przyciski konsoli, auto ciągnie tylko na tył, dzisiaj wieczorem jak złapał mróz i zrobiło się lodowisko myślałem, że nie utrzymam go na drodze...

Auto było u mechanika, ten podrukował sobie schemat instalacji i sprawdzał krok po kroku jednak spasował. Mówił, że na krótko wszystko działa, jest napięcie jednak nic się nie dzieje. O dziwo po podpięciu kompa wskazuje mu zanik napięcia...

Nie wiem, czy to może być wskazówką, ale awaria wystąpiła po wyjęciu akumulatora na dwa dni.

Bardzo proszę Was o pomoc, dopiero raczkuje w temacie eXplorerka, nawet nie wiem gdzie jest złącze diagnostyczne. Mam w nim sporo do zrobienia, głównie w kwestiach wizualnych, jednak teraz chciałbym się skupić na mechanice i w pierwszej kolejności ogarnąć te napędy.
Ostatnio zmieniony 2014-04-02, 23:38 przez toms001, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 22:04

Migające kontrolki 4x4 oznaczają jakiś błąd.
Skoro komputr pokazuje zaniki napięcia to może jakaś zaśniedziała kostka.
Miałem te problemy w swojej II.
U mnie podciśnienia były winne i źle założony pozycjoner ASB.
Jak jest w III nie wiem ale ja bym zaczął od sprawdzenia bezpiecznika, potem sprawdził kostki.
Może przy okazji wyjmowania i wkładania przepaliło bezpiecznik.
A może spróbuj odłączyć raz jeszcze na parę minut.

Co do mechanika.. no sory ale im nie ufam w przerażającej większości.. Nawet ze schematem i z czym tam jeszcze nie mają pojęcia o innych autach niż golf i passat.
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
toms001
Posty: 96
Rejestracja: 2011-03-13, 12:53
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 22:37

Mam go dopiero od 2 godzin. Miało być to zrobione na koszt sprzedającego, jednak jego mechanik tak jak pisałem poddał się. Przyjechaliśmy się pochwalić teściom, ale wieczorem ścisnęło przy gruncie i wyszedł klops bo nawet pod niewielką górkę nie podjechał :D.

Zacznę po kolei od najprostszych rzeczy tak jak radzisz.
Zwątpiłem, bo facet wydawał się być `do rzeczy` i sporo auta rozebrał... no zobaczymy.

Dzięki za odzew, ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?
Nareszcie jest EXIII:)

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 22:49

Daj spokój.. Mechanicy nie mają pojęcia o takich autach.. Pewnie to był jego pierwszy w życiu Ex i od razu trafił na napędy. Może nawet jeszcze nie widział takiego a co dopiero naprawiał.

No jak mowię ja mam ExII. Po wymianie uszczelek góry silnika miałem pod maską taki burdel ze wszystkim że się mało nie popłakałem.
Podciśnień nikt u mnie na wichurze nie ogarnia nikt.. Chcąc nie chcąc musiałem sam. I na dobre wyszło.

Skoro mówisz że po operacjach z aku to sprawdź najprostsze sprawy.
-bezpieczniki
-kostki
Tym bardziej że kontrolki migają i mówisz że na krótko działa.
To musi być jakaś upierdliwa pierdoła.

Nie poddawaj się.. Ja też miałem chwile zwątpienia. Już nawet sprzedawałem.
Ale dzięki Kolegom z forum zawsze siły wracały.
Po każdym zwątpieniu przychodzi moment że "kur.. ja nie zrobię?"
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 22:55

toms001, na moje to shiftmotorek, jeżeli shift jest ustawiony nie tak jak powinien to migają kontrolki od napędów (u mnie chyba 6 razy po włączeniu zapłonu), jeżeli chcesz to potwierdzić to wchodzisz pod auto albo mechanik, odkręca 2 śrubki od niego i na reduktorze przekręca ręcznie na pozycje 4x4H i wtedy masz stale zapięte 4x4 :) Później jeżeli będzie pewność że to on to albo można go naprawiać albo kupić nowy/używany :D

co do samego shiftmotorka jeżeli pojęcie nie jest Tobie znane wpisz w wyszukiwarkę a znajdziesz o nim sporo odpowiedzi :)

Dodam jeszcze że w/w opis dotyczu EX II ale nie sądzę żeby w III było jakoś inaczej :)

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 22:58

resetx, kolega pisze że na krótko działa.. więc shitmotorek chyba byłby ok???
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 23:02

resetx, kolega pisze że na krótko działa.. więc shitmotorek chyba byłby ok???
jakoś przeoczyłem to ale skoro działa "na krótko" to tym bardziej będzie to shift, z drugiej strony nie wiadomo co miał na myśli mechanik tak mówiąc :/

Awatar użytkownika
SZCZooR
Posty: 1609
Rejestracja: 2012-01-26, 13:54
Lokalizacja: Zamość
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 23:08

Heh.. ja bym powiedział że miał na myśli
"Kurde nie wiem co to w ogóle za auto i jak się za nie zabrać.. Powiem że sprawdziłem wszystko, że na krótko działa i skasuje za to 100"

Myślisz że tak mogło być?
Hm.. no to niech kolega sprawdzi i szitmotor.. może rzeczywiście.
And if you're not down with that I got two words for ya...
SUCK IT !!!

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 23:12

Myślisz że tak mogło być?
znasz mechaników... :mrgreen: :mrgreen:

no nie wiem, różnie mogło być. Najpierw mógł kolega tu zajrzeć, my byśmy poradzili a on mechanikowi :P nie wiem jakie umiejętności techniczne ma kolega toms001, :-P :-P

Awatar użytkownika
toms001
Posty: 96
Rejestracja: 2011-03-13, 12:53
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-20, 23:37

Panowie mi nigdy chęci to robienia samemu czegoś przy aucie nie brakuje, zwyczajnie wcześniej miałem kilka audi, ostatnio s6 plus v8 i ich budowa jest mi lepiej znana. Od lat bardziej hobbystycznie zajmuje się diagnostyką aut grupy VAG, pomiary i analiza logow statycznych i dynamicznych, korekty, adaptacje (również po CANie).

Od kilku lat marzyłem o explorerze i teraz muszę narodzić się na nowo i przyswoić wiedzę.
Jak tylko będzie cieplej, to będę siedział w garażu non-stop.:)

Co do poczynań mechanika z ponoć znanego serwisu aut amerykańskich we Wro wypowiadam się lakonicznie, bo nie miałem możliwości tam do niego jeździć i opisuje tylko jego relację z rozmowy telefonicznej.

Muszę pościągać manuale i w połączeniu z Waszymi sugestiami dojdziemy z tym autem do ładu, może kiedyś i ja komuś z podobnym przypadkiem pomogę.
Muszę jeszcze prześledzić wiązkę napinacza pasów kierowcy (brak napięcia), `martwą` szybę pasażera z przodu i kilka pierdółek. Ważne, że ogólnie auto z potencjalem, czystym carfax-em, niewielkim przebiegiem, ładnie pracującą skrzynią i silnikiem za $ na poziomie ładnej IIki.

Dzięki i walczymy! :)
Nareszcie jest EXIII:)

Awatar użytkownika
Albański Góral
Posty: 242
Rejestracja: 2008-04-15, 13:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-21, 08:41

jak widze jestes z Wrocławia - jedź zatem do forumowego mechanika Albana- zajmował się moją III i ogarnia kwestię napedów- namiary znajdziesz na forum.

co do usterki obstawiam sławny juz moduł 4x4CM, zwłaszcza, ze jak mówisz usterka nastapiła po odłaczeniu aku. To taka przypadłośc III. tez to miałem. Co i jak z tym modułem poszukaj na forum , tez moje posty :-D . Na poczatek sprawdz połaczenia do tego modułu gdyż lubia się rozłonczyć.
Nie jeździj rowerem po balkonie.

Awatar użytkownika
leszek_g
Posty: 492
Rejestracja: 2009-04-10, 09:23
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: EDGE

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-21, 09:01

Cześć toms001
Nic nie piszesz o braku abs, u mnie paliły się kontrolki od napędów po awarii czujnika abs przy kole przednim-typowe przy padniętej piaście. Nie sądzę by padł shiftmotorek.
Awaria modułu 4x4 też jest bolączką III gen jak również przełącznika napędów.
W Warszawie mogę polecić bardzo dobrego mechanika od III ale przyjazd z Wrocka to męka, może tam znajdziesz kogoś równie dobrego.
V4 na lato: VFR 750F
V6 na cały rok :)

Awatar użytkownika
toms001
Posty: 96
Rejestracja: 2011-03-13, 12:53
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt: Strona WWW

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-24, 21:26

Dzięki wielkie, daliście mi cenne wskazówki.

leszek_g ABS nie sygnalizuje usterki i działa, Albański Góral znalazłem Twoje fotostory z wymiany 4x4CM, tam pisałeś że przy awarii modułu nie migają kontrolki na desce, czy jest możliwość, że moduł leży i kontrolki migają?

Zanim pojadę do kolegi Albana najpierw chciałbym spróbować sam coś podziałać, jednak dopiero w sobotę dam radę pokombinować.
Czy ma ktoś rozpiskę pinologii modułu 4x4CM?

Pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Niewiele w ten weekend ruszyłem temat, bo miałem sporo innych pierdółek do ogarnięcia.

Musiałem zabrać aku do naładowania i dzisiaj pojawiły się nowe zagadki - 4x4 low i hi nie migają już wcale, przy załączonym zapłonie nie świecą na desce, oczywiście napędy dalej nie działają. Do tego przestał działać alarm fabryczny, a na desce cały czas świeci na czerwono DOOR AJAR. Ma ktoś pomysły o możliwej przyczynie?

Kolejna sprawa, ze względu na falujące obroty zabralem krokowca do czyszczenia. Leżał całą noc w nitro, wyleciało bardzo dużo syfu. Jest poprawa, ale to jeszcze nie to, czy należy go psiknąć jakimś smarem w spray?
Czy widoczne na zdjęciu działanie gryzonia skutkujące odsłonięciem ścieżek może mieć wpływ na jego działanie?
Obrazek

Od czego jest ten wężyk?

Obrazek

Ostatnie. Co to za gniazdko w przednim zderzaku?

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc.
Nareszcie jest EXIII:)

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-24, 21:36

ad.3 Sprawdź czy masz grzałkę w bloku silnika.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
Mikesils
Posty: 399
Rejestracja: 2011-10-09, 21:49
Lokalizacja: Frankfurt/M

Re: EXIII Problem z załączaniem napędów

2013-02-24, 21:45

Witaj.
Fotka pierwsza , uszkodzenie moze miec znaczenie przy duzej wilgotnosci .
Fotka druga. Ten wezyk to od podcisnienia o ile dobrze widze
Fotka trzecia. Gniazdo 110volt do podgrzewania silnika przez grzalke mam takie samo.

Wnioskuje ze masz wersje kanadyjska taka jak ja bo w Usa nie montowali tych gniazd do podgrzewania silnika z tego co wiem.
Ostatnio zmieniony 2013-02-24, 21:46 przez Mikesils, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „WARSZTAT”