Strona 1 z 1
nowy-stary pilot
: 2008-08-16, 08:38
autor: starwind
Witam wszystkich!
Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem

Explo II '96 niestety mam tylko jeden komplet kluczy.
Po przejrzeniu kilku postów i moimi poprzednimi doświadczeniami postanowiłem porobić sobie drugi komplet.
Z kluczem nie było najmniejszego problemu (poza znalezieniem majstra posiadającego odpowiedni "surowy" kluczyk) 20PLN i po sprawie.
Postanowiłem dołożyć pilota (jednoprzyciskowy bosch RK112) i tu rodzi się pytanie czy można kupić używanego pilota i go doprogramować czy tylko serwis może mi go dołożyć???
Re: nowy-stary pilot
: 2008-08-16, 09:44
autor: Dawid
Czesc witaj.Mamy taki dzial powitania,ale spoko.
Co do pilota zapytaj Adriana.Mysle,ze zostal mu jakis tylko nie wiem czy bedzie "chodzil" z twoim immo.
Re: nowy-stary pilot
: 2008-08-16, 13:05
autor: Adrian
Pilota sprzedałem sagiemu, ale z tego co pamietam to od innych fordów z tamtych let też jest taki sam, musisz poszukać, jak zaprogramować pilota znajdziesz na forum, było sporo na ten temat, w skrócie wygląda to tak, że musisz wypełnić pewien druczek i iść do aso forda, oni wysyłają do stanów i po jakimś czasie dostajesz kodzik - kobinacja jak odpalić samochód obracając kluczykiem, aby odblokować imobilajzer, jeżeli masz ten kod możesz, przede wszystkim odpalić bez pilota, ale też z tego co pamiętam, przejść w stan programowania i zaprogramować następnego pilota. Temat rozwijał Kra, on dostał taki kod i używał w praktyce, nie programował pilotów, ale toerie jak to zrobić z tego co pamiętam opisał....
Re: nowy-stary pilot
: 2008-08-16, 13:15
autor: starwind
Dzięki znaczy jest nadzieja bo z poprzednich doświadczeń wiem że kończy się to tylko serwisem, kupą kasy i wątpliwym efektem

Dzięki
Re: nowy-stary pilot
: 2008-08-16, 23:11
autor: Adrian
Co do samego załatwienia sprawy robią to za darmo, piotrek coś tam postawił z tego co pamietam panu z serwisu za fatyge....
Re: nowy-stary pilot
: 2008-08-17, 08:50
autor: starwind
Re: nowy-stary pilot
: 2008-08-18, 11:40
autor: piotrek16v
a więc odpowiadam bo temat przerabiałem albo konkretniej przerabiam
kluczyki i piloty kupiłem na e-bay (pilota mam takiego jak ty kluczyk pewnie też)
dokładnie takie same jak te co mam tyle że nówki sórówki
kluczyk dorobili mi bez problemu dalej schody
w auto plazie na popularnej krzykneli za zakodowanie pilotów 1800 zł bo niby problem
wywiedziałem się też że PIN bo w nim cały sekret masz na module który ukrywa się pod lewym boczkiem w bagarzniku (tam gdzie lewarek) więc chcąc zaoszczędzić 1800 zł za śrubokręt i inne młotki wydobyłem niestety mój moduł juz ktoś kiedyś wyjmował nawet nie wiem czy nie podmieniał normalnie jest oprzynitowany u mnie ktoś bestalsko wyrwał nity rozwalił obudowę ale to poskładałem (na module mam bite daty 1994 dlatego może ktoś podmieniał)
ale do żeczy mam dokładne foto pokrywki (na niej naklejki) modułu na którym jest mnóstwo danych ale raczej pinu nie ma natomiast faktycznie znalazłem resztki takiej naklejki z takim nadrukiem jak przysyłaja z banku PIN do kart żeby nie mozna było pod swiatło obadać czy coś takiego i podejrzewam że tam był ten pin ale był bo ja go nie znalazłem
teraz po telefonach do forda w polsce odesłali mnie do stanów jeszcze tam nie dzwoniłem bo to inna strefa czasowa i jakos nie pamiętam wieczorkiem żeby zadzwonić ale w końcu sie zbiorę bo w końcu sprawę trzeba poprowadzić do końca
Re: nowy-stary pilot
: 2008-09-16, 12:22
autor: starwind
Mam już pilota
wracając do tematu mam imo VIM 179 jak u piotrka z przodu na naklejce nic nie widać a z tyłu modułu znalazłem resztki takiej kopertki na pin
Pinu brak
Jakieś sugestie

Re: nowy-stary pilot
: 2008-09-16, 12:30
autor: kra
nie mam info co do tego numeru 179
natomiast mozliwe, ze to Ci zadziala
jesli masz model pilota bosch 1 przycisk to jest szansa
zadzwon to Ci wyjasnie, nie mam czasu pisac
Programming the Remote Control - '96 - '97 MY Vehicles
1. Establish the Security Code
l Check the vehicle keeper's identity (registration document, driving licence, etc. )
l Make a note of the immobilization system module serial number (behind the rear left side trim in the luggage compartment).
l Telephone the Technical Hotline, requesting that the security code request form be faxed to you.
l Fax the completed form back to the Technical Hotline (immobilization system module serial number, vehicle identification number, vehicle keeper's details).
l The Technical Hotline will send back the security code.
2. Enter the Security Code
l Unlock the vehicle using the available remote control (turn off all electrical consumers).
l If no original immobilization system remote control is available then remove the horn relay.
l Turn the ignition OFF and leave it there for at least two minutes (the anti-theft system warning lamp flash's indicating that the anti-theft system has self-activated).
Example: Enter Security Code - 6452
µ 1. Enter the first digit.
l Turn the ignition switch ON/OFF ”6" times finishing at OFF.
l Wait five seconds.
Note:
Repeat the input procedure for the remaining numbers of the security code in sequence.
2. Enter the second digit.
l Turn the ignition switch ON/OFF ”4" times finishing at OFF.
l Wait five seconds.
3. Enter the third digit.
l Turn the ignition switch ON/OFF ”5" times finishing at OFF.
l Wait five seconds.
4. Enter the fourth digit.
l Turn the ignition switch ON/OFF ”2" times finishing at OFF.
l Wait five seconds.
3. Attempt to Start the Engine
5. If the engine fails to start, the code has not been entered correctly.
4. Programme the Anti-Theft System Remote Control
Note:
If the following step is not completed within two minutes, the immobilization system will set itself.
l Turn the ignition switch to RUN.
l The immobilization system warning light will come on for approx. three seconds, then go out.
Note:
If the following step is carried out before the immobilisation system warning lamp goes out, then the entry cycle is interrupted and the entry procedure must be repeated.
Note:
It is important NOT to turn the ignition back to the OFF position after the eleventh cycle.
l Wait until the immobilization system warning lamp goes out, then switch the ignition to OFF and then immediately back to RUN. Repeat this ten more times.
l On the eleventh repeat cycle the immobilization system switches into programming mode. The warning lamp flashes in one second intervals.
l Within 20 seconds, program all the remote control units by pressing the send button on each (including the old ones). For each one, press the send button until the immobilization system warning lamp begins to flash faster.
l Finish the programming sequence by switching the ignition to OFF.
l Install the horn relay as necessary.