Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
ŁYSY
Posty: 222
Rejestracja: 2007-08-24, 10:54
Lokalizacja: Sieradz

Alternatywne umieszczenie koła w bagażniku.

2008-03-11, 20:53

Jakiś miesiąc temu wkurzyłem się na ciągle walające się koło zapasowe. Wymyśliłem sobie umieszczenie coś jak w jeepie. Koło stoi na nadkolu, spięte pasem do uchwytów w podłodze. Poza tym jedna strona jest umocowana linką do uchwytu pasów, a druga do uchwytu amortyzatora klapy, po to aby dociągać je w kierunku szyby. Dalej widać na zdjęciach. Nic mi nie lata. Jest bardzo sztywno. Bagażnik zrobił sie nagle ogromny. Minus, to że rolety nie można zamknąć. Trzeba by ją zwęzić, ale jakoś szkoda mi jej ciąć. Z czasem koło powędruje może na dach. Wygląda to na prowizorkę i nią jest, ale spełnia swoje zadanie. W razie ostrych hamowań lub innych nieprzewidzianych manewrów koło raczej nie przeleci nam do przodu przez szybę, aż przed maskę. Moim zdaniem Ok. Można by dorabiać jakieś uchwyty, ale w końcu to prowizorka. Chociaż takowe mogą służyć bardzo dłuuuugo.
Załączniki
Koło w bagażniku 3.JPG
Koło w bagażniku 3.JPG (117.99 KiB) Przejrzano 3210 razy
Koło w bagażniku 1.JPG
Koło w bagażniku 1.JPG (115.71 KiB) Przejrzano 3210 razy

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: Alternatywne umieszczenie koła w bagażniku.

2008-03-12, 15:36

:eek:
a jakby leżało sobie w bagażniku "na płask" to byłoby mniej bezpiecznie? :-D

ale za pomysł, wykonanie i dokumentacje 5 :-P

Awatar użytkownika
ŁYSY
Posty: 222
Rejestracja: 2007-08-24, 10:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Alternatywne umieszczenie koła w bagażniku.

2008-03-12, 18:52

Zazwyczaj po prostu takie koło leży sobie bezwładnie w bagażniku. W przypadku nagłych manewrów, hamowania, nie daj boże kolizji, już wiemy co dalej może z nim się stać. Dotyczy to zresztą wszystkich "gratów" w bagażniku. Chyba, że jest jakaś kratka lub siata trzymająca bagaże i inne wyposażenie.

Wróć do „BAZA INFORMACJI”