Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
mlodywafel

odpalanie na pilota

2007-12-26, 23:02

witam czy ktoś z naszego forum ma może swoją explozje odpalaną na pilota ?i jakie były koszta takiego alarmu tak jakoś ostatnio chodzi mi to po głowie a w dodatku połączone z podświetlanymi lusterkami :-P

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: odpalanie na pilota

2007-12-26, 23:15

Z tego co pamietam, to Boni ma nie na pilota, ale przez komorke.

Ja chcialbym zrobic podswietlenie lusterek i swiatel mijania na 30 sekund z pilota (na komorke niespecjalnie, no na zapalaniu mi nie zalezy), ale chyba nie ma takiego pilota, ktory by dzialal z odleglosci okolo 150m, wiec jak na razie porzucilem ten pomysl... :roll:
Pozdrawiam,
Adrian

marwitt

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 00:18

witam czy ktoś z naszego forum ma może swoją explozje odpalaną na pilota ?i jakie były koszta takiego alarmu tak jakoś ostatnio chodzi mi to po głowie a w dodatku połączone z podświetlanymi lusterkami :-P
Wiesz sprzedawalem swojego czasu takie alarmy i jeszcze w magazynie mam pewnie kilkadziesiat sztuk ...:) koszt to 160 zl ........

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 02:24

marwitt, jakie to dokladnie alarmy [producent, model]?
Moze bylbym zainteresowany, bo szukam wlasnie alarmu, tylko zalezy mi na jak najwiekszym zasiegu dzialania pilota (ale nie od auta w strone pilota [np. radiopowiadomienie], ale od pilota w strone auta [zeby sie wlasnie dalo swiatla zapalic]).
Pozdrawiam,
Adrian

mlodywafel

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 07:06

właśnie właśnie jakieś szczegóły :-)

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 08:52

Kuzyn zakładał do Suzi Vipera - cały badziew z odpalaniem itp - itd... muszę zapytać o szczegóły... Suzy juz jest w PL.
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
lysywujta
Posty: 417
Rejestracja: 2007-11-28, 22:06
Lokalizacja: Będzin
Model Explorera: Dodge Ram'08 5,7 HEMI

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 09:40

Ja też się przyłączam do kwestii autoalarmu.Stoję przed dylematem w jaki sposób zabezpieczyć auto,czy zabezpieczenia fabryczne są wystarczające?Miałem dziś jechać na montaż odcięcia zapłonu za 100 zł,ale doszedłem do wniosku ,że lepiej dołożyć o jakiegoś autoalarmu.Chyba ,że się mylę?Nie potrzebuje bajerów ,tylko w miarę dobrej ochrony.

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 09:43

jedn a z leprzych ochron jest właśnie odcięcie zapłonu, ale nie jakieś fabryczne tylko zmotane przez znajomego elektryka. :-P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

nemrod

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 11:53

marwitt, rozwiń temat z tym alarmem...

Awatar użytkownika
Bushnell
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 13:25
Lokalizacja: okolice Sieradza

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 13:04

Jakieś 5 lat temu zafascynował mnie ten temat i przywiozłem sobie z zaoceanu takie urządzonko. Dałem wtedy chyba cos koło 100dolców kanadyjskich. W tym roku mogłem takie coś kupić za około 40.
Kiedyś dałem to kolesiowi co podłancza radia w autach żeby mi podłączył (w bmw e 30), ale on nie potrafił odszyfrować instrukcji i schematu. To cudo leży do dnia dzisiejszego gdzieś w garażu.
Z tego co pamiętam współpracuje to z alarmem, i centralnym zamkiem...no i jest to manualnej skrzyni.
Nazywa sie to ProStart CT 3160 M (manual transmission).
Może kiedyś to podłącze sobie ...jak przyjdzie "natchnienie".
Jak cos to mam uproszczony schemat podłączenia i opcje programowania.

marwitt

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 16:57

No i wlasnie zostalem uswiadomiony, dawno sie nimi nie zajmowalem , te alarmy sa niestety do manuali :(

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 19:26

Eee, chopy, ale do manuala to jest TRUDNIEJ podłączyć takie zdalne, bo trzeba zbudować od zera blokadę startu od pozycji "luz", którą w ASB już mamy fabrycznie, więc to chyba nie jest jakaś straszna przeszkoda?

nemrod

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 19:47

dajcie więcej szczegółów, mam manuala :D

Awatar użytkownika
Bushnell
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 13:25
Lokalizacja: okolice Sieradza

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 21:14

...też sie na tym zastanawiałem jak to zrobić. Mimo że mam zestaw do manuala to w tym zestawie jest taki jeden niby czujnik który po wkręceniu (gdzieś...nie wiem gdzie....) pewnie gdzieś przy skrzyni lub dzwigni biegów-bo to najbardziej logiczne, ma zazadanie zasygnalizować "luz".
Przejżałem wszystkie kwity od tego i nie znalazłem opisu gdzie to dziadostwo wkręcić. Mój model tego prostartu jest raczej uniwersalny więc powinien działać w każdym manualu.
Jeszcze jedno...całe urządzonko posiada jakby 2 obwody. Jeden to sterowanie zapłonem drugi to dodatkowe funkcje takie jak centralny, szyby, światła, alarm itd....
Przy probie sprawdzenia działania samego sterowania zapłonu, tj. podłączeniu tego do zwykłego układuktóry sobie zrobiłem nie chciało cholerstwo zadziałać. Nie wiem czy aby nie trzeba podłączyć wszystkiego naraz (wszystkie kabelki..te od tych funkcji dodatkowych) żeby to ruszyło.
Wznowiliscie Koledzy tym tematem moje rozmyślania na ten temat. Może pojde do garazu przytacham wszystko do domu i rozpoczne jakies działania :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-27, 21:19 przez Bushnell, łącznie zmieniany 1 raz.

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: odpalanie na pilota

2007-12-27, 23:00

witam czy ktoś z naszego forum ma może swoją explozje odpalaną na pilota ?i jakie były koszta takiego alarmu tak jakoś ostatnio chodzi mi to po głowie a w dodatku połączone z podświetlanymi lusterkami :-P
Wiesz sprzedawalem swojego czasu takie alarmy i jeszcze w magazynie mam pewnie kilkadziesiat sztuk ...:) koszt to 160 zl ........
marwitt podaj szczegułów garść, a alarmy zejdą Ci z magazynu :-D

Wróć do „ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE, ZAPŁON”