Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
misza SG
Posty: 380
Rejestracja: 2008-02-04, 15:12
Lokalizacja: Terespol n.Bugiem

[LPG] ustawianie gazu

2009-03-11, 10:05

mam pytanie , czy można ustawić gaz ,żeby spalanie było normalne, jeśli zużycie benzynki jest ponad normę? Chodzi mi o to, że jak zakładałem gaz to mechanior ,który mi to robił mówił,że gazu na pewno będzie palił mniej, bo wg. niego to to że pali dużo benzyny nie będzie miało wpływu na spalanie gazu?A jak jest z tym naprawdę?
Ostatnio zmieniony 2009-03-14, 22:36 przez misza SG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amon
Posty: 52
Rejestracja: 2008-06-29, 18:56
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: [LPG] ustawianie gazu

2009-03-11, 18:20

zależy czy masz sekwencje czy nie ja mam stary rodem z PRL i pali wiecej gazu jak benzyny ale wszystko w granicach rozsądku 16l w cyklu mieszanym spokojną jazdą

Awatar użytkownika
adam533
Posty: 666
Rejestracja: 2007-10-31, 22:05
Lokalizacja: Pruszków

Re: [LPG] ustawianie gazu

2009-03-11, 19:31

misza SG, ja się bawiłem u siebie też mam STAG-a 300 i z tego co pamiętam możesz tam ustawiać kilka parametrów,może jak ktoś ma trochę pojęcia albo chęci to można coś zdziałać

Awatar użytkownika
misza SG
Posty: 380
Rejestracja: 2008-02-04, 15:12
Lokalizacja: Terespol n.Bugiem

Re: [LPG] ustawianie gazu

2009-03-12, 10:03

misza SG, ja się bawiłem u siebie też mam STAG-a 300 i z tego co pamiętam możesz tam ustawiać kilka parametrów,może jak ktoś ma trochę pojęcia albo chęci to można coś zdziałać
a jak u Ciebie wygląda spalanie? Zakładałem gaz ,bo miałem nadzieję,że spalanie mi spadnie :oops: zresztą tak obiecał mi mechanior a tu dupa :oops: pali tyle samo co benzynki :cry:

Awatar użytkownika
adriano89
Posty: 201
Rejestracja: 2008-09-24, 08:43
Lokalizacja: Mały Płock/Łomża

Re: [LPG] ustawianie gazu

2009-03-12, 10:20

Mi się wydaje, że zawsze spali samochód ten litra dwa wiecej gazu niż benzynki niezależnie od instalacji
Ostatnio zmieniony 2009-03-12, 10:21 przez adriano89, łącznie zmieniany 1 raz.

glob_mobile

Re: [LPG] ustawianie gazu

2009-03-12, 10:22

W prawdzie nie mam instalacji LPG w Ex i uwazam ze zakladanie jej raczej by mi sie szybko nie zwrocilo.... Moze sie myle, ale z tego co sie orientuje to zawsze na gazie pali wiecej i jest to normalny obiaw. Jezdzilem w zyciu paroma samochodami zagazowany i kazdy zawsze spalal mi wiecej LPG, niz benzyny. Co do kwestii czy mozna cos ustawic to raczej tak. Ale zalezy to w duzym stopniu od tego jaka masz instalacje i przede wszystkim nie radze robic tego samemu. Powinien Ci tam zajrzec fachowiec od instalacji LPG. ;-)

Jesli chodzi o spalanie, to moj w miescie potrafi pochłonąc powyzej 20 Litrow, ale w cyklu mieszanym spada do ok 16. Natomiast w trasie sprawuje sie bardzo dobrze, spalanie przy spokojnej jezdzie, (miedzy 80-120km/h) utrzymuje sie na poziomie 12,13 Litrow. :-)

Pa100

Re: [LPG] ustawianie gazu

2009-03-12, 11:13

czy można ustawić gaz ,żeby spalanie było normalne, jeśli zużycie benzynki jest ponad normę?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć nie znając przyczyny większego spalania benzyny . Raczej trzeba poszukać powodu dlaczego pali wiecej . Dobry gaziaż powinien ten problem rozwiązać mają do tego sporo sprzętu chośby analizator spalin itp .
W prawdzie nie mam instalacji LPG w Ex i uwazam ze zakladanie jej raczej by mi sie szybko nie zwrocilo
U mnie EX jest pierwszym samochodem z instalacją gazową . Załozyłem ją zaraz po zakupie a cenę załozenia z góry dodałem do ceny auta . Przy mojej jeździe też pewnie nie prędko się zwróci ale wyszedłem z załozenia , ze jak planowana trasa wychodziła drogo to ją odpuszczałem a przeliczając ją w/g ceny gazu staje się już do przyjęcia . Jakoś tak moje zamiłowania samochodowe nie idą w parze z oszczędnymi silnikami więc postanowiłem temu zaradzić ;-)

Awatar użytkownika
adam533
Posty: 666
Rejestracja: 2007-10-31, 22:05
Lokalizacja: Pruszków

Re: [LPG] ustawianie gazu

2009-03-12, 12:21

mi gazu pali może literek więcej i mieszczę sie w 18-20l w mieście i 16l w trasie ale w trasie jak jadę jak emeryt,jak jadę normalnie tak 140-160 to tyle samo co w mieście
i chyba nie da się ustawić mniejszego spalania gazu niż benzyny

Wróć do „INSTALACJE LPG i UKŁAD PALIWOWY”