Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
DarekWrona
Posty: 19
Rejestracja: 2012-06-10, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 14:48

Powiem ci ze gazownikowi to najlepiej tak powiedzieć, SEKWENCJA... Dobrze zestrojona instalacja wcale nie jest gorsza od sekwencyjnej. Tylko trzeba to umieć zrobić. A czy jest sens wsadzać 3.500zł na nową instalację do kilkudziesięcioletniego auta, tym bardziej ze LPG juz masz... Sekwencje tez mają podobne spalania do II gen.
100% popieram co piszesz kolego.
Ja Wam koledzy drodzy powiem tak (do tych co piszą "tylko sekwencja":
Nie macie pojecia co piszecie. Zreszta do niedawna sam o tym nie wiedzialem.
SILNIK OHV NIGDY NIE BEDZIE DOBRZE CHODZIL NA INSTALACJI SEKWENCYJNEJ I KONIEC, CHOCBY BYLA NAJLEPSZA I NAJDROZSZA NA SWIECIE.
Teraz opisze Wam skad mi sie to wzielo.
Samochod kupilem od goscia ktory tylko tymi maszynkami sie zajmuje (w sensie EXP). Auto kupilem bez LPG. To wlasnie on zasugerowal mi ze ten silnik nie bardzo "zaakceptuje" sekwencje.
Co zrobilem?
A no zadzwonilem do 3 wybranych (renomowanych) warsztatow montujacych instalacje LPG w Krakowie z zapytaniem: co proponuja mi to tego gada zalozyc.
Oczywiscie wszyscy jednoglosnie: "tylko sekwencja".
Poniewaz mialem juz w zyciu powazny problem z gazem w moim Chryslerze Stratusie z ktorym poradzili sobie dopiero goscie z BRC oddzial w Tarnowie. To nie jest reklama. Jest to glowna siedziba BRC w Polsce, fachowcow maja naprawde przednich.
Pomyslalem ze zadzwonie do nich i zapytam co mozna do tego auta zalozyc.
Wiecie co uslyszalem?
Facet pyta sie o:
- marka
- model
- rocznik
- pojemnosc silnika
- moc silnika
Po tym jak mu odpowiedzialem na ostatnie pytanie stwierdzil jednoznacznie ze sekwencja odpada. Zapytany dlaczego odpowiedzial.
SILNIK OHV na sekwencji bedzie wiecej spalal gazu niz na zwyklej instalacji. Po drugie nie da sie uniknac zaswiecajacego sie po jakims czasie checkengine.
Nie wiem co to znaczy ale silniki OHV maja wielopunktowy wtrysk benzyny tyle ze nie w pelni sekwencyjny.
Sorki ze sie tak rozpisalem. Za brak przecinkow, polskich znakow i ewentualne bledy przepraszam.
Mysle ze kazdy kto bedzie stal przed dylematem wyboru rodzaju instalacji zastanowi sie dwa razy zanim slepo uwierzy w glupoty jakie niektorzy powielaja na tym forum - amen.
Darek Kraków

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 15:01

Mysle ze kazdy kto bedzie stal przed dylematem wyboru rodzaju instalacji zastanowi sie dwa razy zanim slepo uwierzy w glupoty jakie niektorzy powielaja na tym forum - amen.
Niestety kompletnie się z Tobą nie zgodzę, co więcej przykre jest że piszesz o słowach które padają tu na forum "głupoty". Te głupoty wynikają z wielu lat doświadczenia z explorerami, samodzielnymi próbami, ustawieniami, konfiguracjami itd, itd, których żaden zakład LPG nie ma bo tyle aut u siebie nie przerobił. Ani razu nie zdarzyło się, aby któryś explorer z forum wyjechał od gazowników bez żadnych niedomagań. Często nawet gazownicy zakładają zestawy, które oparte są na wspólnie wypracowanych konfiguracjach, które na bazie doświadczeń zostały tu na forum złożone. Takie auta jeżdżą na sekwencjach, co więcej check engine nie zapala się w nich nigdy.
Tak jak już kiedyś wyżej koledzy napisali - blos czy druga generacja jest fajna do czasu jak choćby minimalnie nie będzie domagał zapłon - świeca czy kabel czy cokolwiek - zaraz potem będą kolejne ogłoszenia - kupię puszkę filtra. Ale w końcu każdy zakłada to co woli lub.... co wciskają mu fachowcy :D
Jeśli nie zgadzasz się z naszymi opiniami - trudno, ale z racji naszych wspólnych forumowych doświadczeń nie nazywaj chociaż naszych wypocin głupotami. :roll:
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

miki666

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 15:21

Mysle ze kazdy kto bedzie stal przed dylematem wyboru rodzaju instalacji zastanowi sie dwa razy zanim slepo uwierzy w glupoty jakie niektorzy powielaja na tym forum - amen.
wiec i ja cie wyprowadze z błędu piszesz głupoty i jeszcze w to slepo wierzysz... jezdze od 2 lat na sekwencji silnik OHV jestem zachwycony i żaden check sie nie zapala... wszystko w temacie

Awatar użytkownika
vicking87140
Posty: 370
Rejestracja: 2011-12-19, 19:15
Lokalizacja: Limoges Francja

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 15:25

Powiem ci ze gazownikowi to najlepiej tak powiedzieć, SEKWENCJA... Dobrze zestrojona instalacja wcale nie jest gorsza od sekwencyjnej. Tylko trzeba to umieć zrobić. A czy jest sens wsadzać 3.500zł na nową instalację do kilkudziesięcioletniego auta, tym bardziej ze LPG juz masz... Sekwencje tez mają podobne spalania do II gen.
100% popieram co piszesz kolego.
Ja Wam koledzy drodzy powiem tak (do tych co piszą "tylko sekwencja":
Nie macie pojecia co piszecie. Zreszta do niedawna sam o tym nie wiedzialem.
SILNIK OHV NIGDY NIE BEDZIE DOBRZE CHODZIL NA INSTALACJI SEKWENCYJNEJ I KONIEC, CHOCBY BYLA NAJLEPSZA I NAJDROZSZA NA SWIECIE.
Teraz opisze Wam skad mi sie to wzielo.
Samochod kupilem od goscia ktory tylko tymi maszynkami sie zajmuje (w sensie EXP). Auto kupilem bez LPG. To wlasnie on zasugerowal mi ze ten silnik nie bardzo "zaakceptuje" sekwencje.
Co zrobilem?
A no zadzwonilem do 3 wybranych (renomowanych) warsztatow montujacych instalacje LPG w Krakowie z zapytaniem: co proponuja mi to tego gada zalozyc.
Oczywiscie wszyscy jednoglosnie: "tylko sekwencja".
Poniewaz mialem juz w zyciu powazny problem z gazem w moim Chryslerze Stratusie z ktorym poradzili sobie dopiero goscie z BRC oddzial w Tarnowie. To nie jest reklama. Jest to glowna siedziba BRC w Polsce, fachowcow maja naprawde przednich.
Pomyslalem ze zadzwonie do nich i zapytam co mozna do tego auta zalozyc.
Wiecie co uslyszalem?
Facet pyta sie o:
- marka
- model
- rocznik
- pojemnosc silnika
- moc silnika
Po tym jak mu odpowiedzialem na ostatnie pytanie stwierdzil jednoznacznie ze sekwencja odpada. Zapytany dlaczego odpowiedzial.
SILNIK OHV na sekwencji bedzie wiecej spalal gazu niz na zwyklej instalacji. Po drugie nie da sie uniknac zaswiecajacego sie po jakims czasie checkengine.
Nie wiem co to znaczy ale silniki OHV maja wielopunktowy wtrysk benzyny tyle ze nie w pelni sekwencyjny.
Sorki ze sie tak rozpisalem. Za brak przecinkow, polskich znakow i ewentualne bledy przepraszam.
Mysle ze kazdy kto bedzie stal przed dylematem wyboru rodzaju instalacji zastanowi sie dwa razy zanim slepo uwierzy w glupoty jakie niektorzy powielaja na tym forum - amen.

Mon dieu co za glupoty...
Przykro mi kolego ze wpadles na "gaziarzy-duciarzy".
Zobacz ile Exow z ohavka jezdzi u nas na forum bez klopotow......
Co do tematu to autor musi sam sie zastanowic co mu sie oplaca, ale sekwencja wcale nie jest fujjjjj......
Tylko Chuck Norris potrafi wymienic rozrzad w SOHC bez wyjmowania silnika.....

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 15:29

a ja wam powiem tak: Dawid ma Diesla :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Klubowicz RAFBOR
Klubowicz
Posty: 6093
Rejestracja: 2008-06-11, 13:12
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 15:57

wiec i ja cie wyprowadze z błędu piszesz głupoty i jeszcze w to slepo wierzysz... jezdze od 2 lat na sekwencji silnik OHV jestem zachwycony i żaden check sie nie zapala... wszystko w temacie
Ja mam tak samo.... czy to znaczy że nie mam OHV???? O jezusie... a może ja tez mam diesela??/ :shock: :mrgreen:
Pozdrawiam
Rafal
503 185 961 jak nie odbiorę to oddzwonię

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 16:03

nie rafał ty masz rakiete ! :D

Awatar użytkownika
vicking87140
Posty: 370
Rejestracja: 2011-12-19, 19:15
Lokalizacja: Limoges Francja

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 16:06

wiec i ja cie wyprowadze z błędu piszesz głupoty i jeszcze w to slepo wierzysz... jezdze od 2 lat na sekwencji silnik OHV jestem zachwycony i żaden check sie nie zapala... wszystko w temacie
Ja mam tak samo.... czy to znaczy że nie mam OHV???? O jezusie... a może ja tez mam diesela??/ :shock: :mrgreen:
Cos mi tu smierdzi....
Przyznajcie sie macie w OHV intalacje na H2o?????
:-D :-D :-D :-D
Tylko Chuck Norris potrafi wymienic rozrzad w SOHC bez wyjmowania silnika.....

shawel
Posty: 139
Rejestracja: 2008-05-22, 15:27
Lokalizacja: ...
Model Explorera: ...

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 18:52

...
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 16:26 przez shawel, łącznie zmieniany 1 raz.

DarekWrona
Posty: 19
Rejestracja: 2012-06-10, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 19:19

Oficjalnie przepraszam za "GŁUPOTY".
Dzieki szawel za merytoryczna odpowiedz bo po wypowiedziach innych widac ze weekend to nie jest dobry czas na dyskusje.
Zamiast pisac uszczypliwe pierdoly na poziomie szkoly pdst. wystarczy napisac ze sie nie zgadzacie i ewentualnie przedstawic swoj punkt widzenia. Wtedy forum bylo by czytelne rzeczowe i klarowne a nie zasmiecone.
Dlugo szukalem informacji o tym jaki gaz zamontowac (nie zrobilem tego do dzisiaj).
Nie chodzi mi o oszczednosc tylko wlasciwy wybor, tymbardziej ze jestem z tego auta bardzo zadowolony.
Byc moze nie mam jeszcze wprawy w szukaniu na forum albo ta informacja jest zbyt wpleciona w inne tematy.
Wasze dyskusje na temat gazu zwykle skupiaja sie na wyborze producenta instalacji, co z pewnoscia nie jest bez znaczenia.
Jakos nie znalazlem wszystkiego tego co napisaliscie w odpowiedzi na pojego posta.
Prosba do administratora.
Moze warto by bylo zalozyc osobny dzial poswiecony LPG?
Jezeli takowy istnieje to znaczy ze go nie znalazlem.
BTW.
Czy zna ktos gaziarza z okolic Krakowa ktory zna sie na EXP II?
Ostatnio zmieniony 2012-08-05, 19:37 przez DarekWrona, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek Kraków

Awatar użytkownika
resko
Posty: 755
Rejestracja: 2012-02-03, 19:29
Lokalizacja: ZGL

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 20:23

Jeżeli piszesz,że nie zależy ci na oszczędności to po co montujesz lpg :roll: Mi zależy i jeżdżę na sekwencji i nie czuję żadnej różnicy pomiędzy gazem a benzyną :-)

Awatar użytkownika
madakelus
Posty: 434
Rejestracja: 2011-11-06, 15:52
Lokalizacja: TST

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 20:26

znam w Kielcach... nie jest to moze zbyt bliska okolica ale wiem ze i z Radomia tez do niego przyjeżdzają

DarekWrona
Posty: 19
Rejestracja: 2012-06-10, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 20:44

Jeżeli piszesz,że nie zależy ci na oszczędności to po co montujesz lpg :roll: Mi zależy i jeżdżę na sekwencji i nie czuję żadnej różnicy pomiędzy gazem a benzyną :-)
nie wiem czy mogę Cie o to prosic ale nie wypowiadaj się już na tym poscie bo nie ma sensu. I co ta wypowiedzia wniosles na forum? Mysle że nic. Piszesz że nie czujesz roznicy, ale w czym? Mocy, spalaniu l/100 km czy moze tyle samo Cie kosztuje jazda na benzynie co na gazie. Na glupie pytanie glupia odpowiedz. Gdybys wiedzial o czym się pisze wiedzialbys że szukam porady na temat sekwencja czy II generacja i wlasnie przy tym wyborze nie szukam oszczednosci tylko chcę zalozyc instalacje najlepsza dla OHV.
Darek Kraków

DarekWrona
Posty: 19
Rejestracja: 2012-06-10, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 20:48

znam w Kielcach... nie jest to moze zbyt bliska okolica ale wiem ze i z Radomia tez do niego przyjeżdzają
dziekuje Ci kolego. Po przejsciach z chryslerem wiem że 100 km do gaziarza to nie daleko. Napisz prosze gdzie ma siedzibe. Gdyby ktos znal experta blizej kraka to również bede wdzieczny za info.
Darek Kraków

Awatar użytkownika
vicking87140
Posty: 370
Rejestracja: 2011-12-19, 19:15
Lokalizacja: Limoges Francja

Re: LPG ciekawość wszystkiego!!

2012-08-05, 21:01

Jeżeli piszesz,że nie zależy ci na oszczędności to po co montujesz lpg :roll: Mi zależy i jeżdżę na sekwencji i nie czuję żadnej różnicy pomiędzy gazem a benzyną :-)
nie wiem czy mogę Cie o to prosic ale nie wypowiadaj się już na tym poscie bo nie ma sensu. I co ta wypowiedzia wniosles na forum? Mysle że nic. Piszesz że nie czujesz roznicy, ale w czym? Mocy, spalaniu l/100 km czy moze tyle samo Cie kosztuje jazda na benzynie co na gazie. Na glupie pytanie glupia odpowiedz. Gdybys wiedzial o czym się pisze wiedzialbys że szukam porady na temat sekwencja czy II generacja i wlasnie przy tym wyborze nie szukam oszczednosci tylko chcę zalozyc instalacje najlepsza dla OHV.
Kolego nie mow nikomu czy ma sie wypowiadac na forum czy nie. Tak to tutaj jest ze czasem wysmiejemy, czasem kpimy, ale najczesciej POMAGAMY :!: :!: :!:
Chlopaki z ohvkami maja duze doswiadczenie w materii i pomoga, a to ze sie troszke posmialismy to jeszcze nikomu nie zaszkodzilo...
Teraz do zeczy masz jakas upatrzona instalacje (marke) czy raczej nie. Ile kilometrow jestes w stanie zrobic zeby do gaziarza dojechac, no i jakie finanse wchodza w gre....
Podaj kilka podstawowych wiadomosci a Ci pomozemy. ;-) ;-)
Tylko Chuck Norris potrafi wymienic rozrzad w SOHC bez wyjmowania silnika.....

Wróć do „INSTALACJE LPG i UKŁAD PALIWOWY”