jeśli masz za dużo oleju (zakładam, że sprawdzasz poziom na rozgrzanej skrzyni), to musisz spuścić część oleju.
Moim zdaniem najwygodniej małe ilości, bez specjalnego babrania, spuszcza się wężykiem idącym do chłodnicy.
Odkręcasz jeden przewód i po odpaleniu pompa sama wyrzuca olej. Dobrze to robić w dwie osoby, żeby nie wylać tego oleju za dużo.
Zanim zaczniesz zmieniać olej, filtr i uszczelkę odpowiedz sobie na pytanie - kiedy (ewentualnie ile kilometrów temu) ostatnio zmieniałeś olej w ASB.
W trakcie upuszczania oleju zwróć uwagę na jego kolor i ewentualnie na to czy nie jest zbyt mocno spieniony. Wysoki poziom oleju prowadzi w dużej mierze do jego spienienia i w skutek czego olej traci swoje właściwości.
Druga sprawa, że 5L oleju starczy ci zaledwie na spuszczenie oleju i "dolewkę". Gdybyś chciał zafundować sobie wymianę dynamiczną to będziesz potrzebował dwa razy więcej oleju.
Ja bym się zastanowił jeszcze nad jedną kwestią - skąd nagle podniósł się poziom oleju w twojej skrzyni. Jeśli do tej pory było ok, to nie mogło się nagle tak zmienić. Jeśli dawno nie robiłeś, żadnych dolewek, a poziom oleju w skrzyni zaczął się podnosić, to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.