Mam pytanko czy ktos wie czy do EXII z 96r mozna wsadzic ASB z EXII 98r ? Ponoc kiedys ktos to robil ale nie wiem jak to wyszlo i czy dzialalo prawidlowo ?
Poszukaj postów użytkownika dziki1983. Kiedyś mu sprzedałem skrzynkę z 2000 roku a on ją montował chyba w aucie z 96 właśnie.
A jeżeli już przekładasz skrzynię, to podobno najlepiej razem z konwerterem w komplecie.
Jakby co to mam jeszcze taką skrzynię z 2000 roku.
Pozdrawiam
Krzysiek - jak mogę, to pomogę. Kom. tel. po lewej
__________________________________________
Ex II
A170 CDI
Iveco 35S18 - użytkownik
Windstar II - użytkownik
chevidan kiedyś przekładał taką skrzynię i z tego co pamiętam to się da
konwerter od 91 do 2000 ma takie same mocowania tylko różni się ilością łopat w środki czyli im nowszy tym lepszy
chevidan pisał tylko że trzeba przełożyć kilka rzeczy ze starej skrzyni (jak sterowanie biegami i kilka pierdół) ale będzie jeździć
No wlasnie cos znalazlem na ten temat, ja mam rozrusznik tez z EXII 98 to moze dzwona nie bede musial zamieniac. Tylko mam dylemat czy ta ASB bedzie sprawna bo jak zlalem troche oleju to mi sie zdaje ze on zalatuje lekko spalenizna ...
Krzysiek - jak mogę, to pomogę. Kom. tel. po lewej
__________________________________________
Ex II
A170 CDI
Iveco 35S18 - użytkownik
Windstar II - użytkownik
Dlatego też jestem na etapie dalszych poszukiwań ASB a jednocześnie znalazłem usterkę w mojej starej, więc jesli ktoś ma 4r55e w częściach to może udało by się tę starą naprawić
stara po awari chłodnicy (woda w skrzyni) przepłukana kilka razy , ale nie rozbierana pojeździła miesiąc i pewnego dnia przy wrzuceniu wstecznego olej poszedł bokiem i wsteczny zginął , koła tylnie zablokowane tz nie kreca sie w tył, samochód do przodu jedzie ale opornie (slizga sie troche) i od czasu do czasu coś sie przemieli. Kombinuje już 2 tydzień co z tym fantem zrobić.skrzynia od sohc jest inna ale po przeróbkach idzie ją zamonować? tz czy srodek jak by poprzekłądać do starej bedzie chodził ?
podobno pasuje cala wystarczy rozrusznik dokupic bo jest inne mocowanie i ten plastyk (pozycjoner) co wtyczka w niego wchodzi pod wajcha od biegow ze starej zamontowac
tak ja sie doczytalem na forum
jak bys twoja stara chcial sprzedac to ja potrzebuje bo mam uszkodzone kosze w 4R55E
nie wiem czy u mnie kosze są dobre.Chce kupić uzywke i tez ja gdzies zdiagnozować u fachowca bo róznie to bywa , moze jakieś czesci z mojej starej będą w lapszym stanie niz w tej "nowej" . Też czytałem ten post gdzie chevidan sie wypowiadał cze udało mu się coś takiego , i miał problem z rozrusznikiem i tym drugim co mówisz.No nie wiem może ktoś coś jeszcze napisze zobaczymy.